Malware w przeglądarce

Witam,co chwilę mam jakieś reklamy w przeglądarce,jakieś reklamy mi wyskakują (Chrome) przy uruchamianiu jest to bardzo wkurzające,czyściłem adwcleanearem ale jest to samo dodaje logi.

Addition http://www.wklejto.pl/709238
FRST http://www.wklejto.pl/709240

Log Addition niekompletny, wklej go ponownie, najlepiej na Pastebin.pl. i podaj linka.
Uruchom “FRST”. NA klawiaturze naciśnij jednocześnie “CTRL+Y” .Otworzy się Notatnik, wklej do niego:

HKLM-x32…\Run: [] => [X]
GroupPolicy: Ograniczenia ? <==== UWAGA
S3 catchme; ??\C:\ComboFix\catchme.sys [X]
C:\ComboFix.txt
C:\Qoobox
EmptyTemp:

Na klawiaturze naciśnij jednocześnie “CTRL+S”. W "FRST uruchom opcję na “Fix / Napraw”. Po restarcie pokaż log ze skanowania “fixlog”, będzie tam gdzie FRST.
Nie wiem co masz za reklamy na myśli, ale zobacz konfiguracje Adblok, zobacz inną wtyczkę blokującą reklamy jak Ublock czy Adblock Plus. Pokaż też log z AdwCleaner po skanowaniu. Czy z tego powodu też używałeś ComboFix?

Tak z tego powodu używałem,również combofixa.
To nie jest reklama na forum czy coś takiego po prostu to są takie popup odrazu jak np. uruchamiam przeglądarkę to reklama.
Zrobiłem tak jak mówiłeś,narazie nic aczkolwiek to raz się włącza raz nie,zobaczymy.

Addition https://pastebin.pl/view/8876f753
Fixlog https://pastebin.pl/view/b60d68c1

ja mam podobnie ale w telefonie.
Wystarczy odblokowac, wlaczyc jakas aplikacje , wejdz w kontakty, cokolwiek

i “coś” usiłuje wówczas otworzyć przegladarke z jakimś dziwnym linkiem…

Witam.
@anon16283634 Jeśli logi są niekompletne, nie powinno się ich analizować.
Jeśli przynajmniej jeden jest poprawny, to nadal uzyskany plik naprawczy może nie rozwiązywać wszystkich problemów.
Niepoprawny plik naprawczy może również uszkodzić system.

@Zachaz Jeśli nadal wyskakują reklamy to zwróć uwagę na dodatki do Chrome
Dokumenty Google offline
Video Downloader Pro
Counter for Messenger
Bardzo możliwe, że któryś z nich generuje reklamy.
W Chrome w Ustawieniach Zaawansowanych na samym dole uruchom Resetowanie ustawień. Resetuje tylko ustawienia, nie zakładki i hasła.

Usunąłem wszystkie dodatki,a ustawienia tak jak mówisz to nic nie daje,bo ten plik co wykonałem zresetowałem mi wszystko w Chrome i nadal to samo.

Zrób świeży skan FRST,
Jesli to możliwe to zrób zrzut ekranu gdy pojawi się ta reklama.

@Illidan666 Jeśli logi są niekompletne, nie powinno się ich analizować.
Jeśli przynajmniej jeden jest poprawny, to nadal uzyskany plik naprawczy może nie rozwiązywać wszystkich problemów.

Spokojnie, wiem co robię. Nie od dziś zresztą.
Pobierz program “AdwCleaner”, przeskanuj nim system i pokaż log ze skanowania. Poczekaj z nowymi logami z “FRST”, na razie “AdwCleaner”. Tu masz opis aplikacji:
Zobacz
Zrzut ekranu reklamy możesz pokazać.

Witam ponownie,przepraszam za chwilą nieobecność w temacie.
Problem nadal jak był tak jest.
Dodaje zdjęcie jak wyglądają te reklamy,pojawiają się gdy odpalam przeglądarkę.
Wszystkie dodatki z Google usuniętę.

Reklama :

Adwclenear skan log : https://pastebin.pl/view/654fe6d1

Nowy FRST i Addition + Shortcut:
FRST.txt (52,3 KB)
Addition.txt (114,2 KB)
Shortcut.txt (79,6 KB)

Log z AdwCleaner czysty,co do reszty to muszę to przejrzeć wszystko na komputerze,na tablecie za bardzo się nie da…Puki co,zanim przejrzę logi, pobierz jeszcze darmowy Malwaresbytes i nim przeskanuje system,pokaż log że skanowania, poniżej zamieszczam opis aplikacji::
Zobacz

Przejrzałem logi.
Teraz będę się przyglądał :wink:

Też popatrzę.

Przykładem ma być Twój # post 2 i niby skrypt? Nie bluźnij. Więcej pokory i samokrytyki zalecam.
Luknij najpierw tu:


A tak w ogóle domorośli analizatorzy logów. Najpierw pielgrzymka na fixitpc.pl, studiowanie guru Piccaso, a dopiero potem jakieś nieśmiałe wypociny w tej dziedzinie.
@iJuliusz chyba wie o czym mówię .

Skąd o tym wiedziałeś? Nikomu się nie chwaliłem. :thinking:
Teraz jeszcze mogę dodać Forum BleepingComputer i wcale się nie chwalę :wink:

Panowie,wy na serio?Tak się na tym forum pomaga ?wymadrzając się i zaaśmiecając czyjś temat jak próbuje pomoc?Nie jestem laikiem w temacie,przez siedem lat pomagałem w dziale Bezpieczeństwo na forum Komputer Świat ,więc darujcie sobie te głupotyz pielgrzymkami itp. Jak takma to tu wyglądać z pomocą na tym to ja dziękuję.
Autorze tematu, od tej pory słuchaj ekspertów wyżej.

Ha. Bywam tam dość często. Pewne sprawy i osoby nie umykają mojej uwadze.

1 polubienie

Co do pokory i sa!okrytymi panowie to wam by się przydała i ją szczerze wam zalecam.

No iii? Ponownie odsyłam do Twojego # post nr2. To wszystko na co Cię stać?

Ok ja skonczylem.Sami się panowie wyślijcie gdzie chcecie.Ja dziękuję.

Fakt. Nie zwróciłeś uwagi na Regulamin tego Forum względem logów w dziale Bezpieczeństwo.
Na KS takich obostrzeń nie ma.
Fakt. Pierwszy fixlog nie powinien się pojawić zanim nie zostaną umieszczone poprawne skany.
Bez znaczenia, kto je umieszcza.
Fakt. @anon2166525 jest bezpośredni
Fakt. Nie jest łatwo wskoczyć do ekipy Ekspertów działu Bezpieczeństwo. W innych działach można udzielać się bez ograniczeń.

Tu znowu wrócę do Regulaminu.
Nawet, jeśli masz wiedzę na temat Bezpieczeństwa, to szkoda, że najpierw nie uprzedziłeś nikogo o tym i zacząłeś podawać skrypty. Na pewno nie skończyłoby się to tak jak teraz.
Moja wina, że nie powstrzymałem Cię wcześniej, przewidując taki właśnie finał.
Było naprawdę blisko do tego, aby przekonać się na co Cię stać. Czekaliśmy na właściwy fixlist, nawet jeśli brzmiało to dość “wymądrzająco” według Ciebie.

Skończmy zaśmiecanie tego tematu.
@Zachaz Czy nadal jesteś z nami? Plik naprawczy jest gotowy.