Mam 1000zł i poszukuje częsci komputerowych

mam 1000zł i zastanawiam się co kupic

sam mam

semprona 64 3000+

2gb ramu 577

hd 3650

m2n mx

i się zastanawiam

http://allegro.pl/item341470616_najtanie…x_oc_.html + ram 2x2 na 800 mhz

am2 + by się przydało a nie am2, ale cóż kase z nieba nie zleci

albo

płyta z cross fire i am2+ i jakiegoś radka do zabawy

?? co pronujecie ??

wystarczy 9550 http://kdo.pl/product_info.php/products_id/27259 powinien się tak samo kręcić

grafikę 3850 512Mb z jakimś dobrym chłodzeniem styknie

Edit: osobiście to bym CI radził jedynie wymienić procesor na dwa rdzenie, kręcić ramy, grafikę no i procesor oczywiście. Będziesz w posiadaniu solidnego zestawu

na quada lepiej poczekać aż wyjdą w 45nm, w tedy sobie wymienisz proca i płytę przy okazji

cześc łukasz ok jak radzisz to poczekam a propos tematu to powiedz mi coś o podkręcaniu np jakim programikiem , co mogę wyciągnąć na 1.6

bo osobiście podkreśliłem kartę hd 3650 z 725 na 900 i pamięc z 1600 na 2000 :idea: wszystko na glaciotorze wielkie cudo wiatrak+radiator

a reszta no to nie wiem bo przypadkiem patrze ati overdrivie a tam dwa suwaki do podkręcania ,im to dali z sterownikami

Jeżeli masz 1000zł to bym Ci polecił coś takiego. Na pewno będzie lepsze od AMD.

Płyta główna…Gigabyte GA-P31-DS3L…200zł

Procesor…Intel Dual Core E2160 BOX…200zł

Pamięc RAM…Patriot EP LLK 2x1GB 800MHz CL4…150zł

Karta graficzna…Palit 8800GS 384MB DDR3…440zł

990zł. Reszta ze starego kompa.

Zrobisz jak uważasz ale to by było lepsze.

sk91

racjia moje pieniądze mój wybór i decyduje się na amd

hej a ile miałeś w 3d marku 03 ??

To pytanie było do mnie? jeśli do mnie to odpowiadam. 46.300 ptk :slight_smile:

i potem będziesz płakał że masz słabego AMD a nie dobrego intela…

lepiej brać zestaw od sk91 , niż potem żałować…

AMD nie ma nic ciekawego z resztą popatrz na testy… athlon 64 x2 nigdy nie dorówna c2d albo dc…

Słuchaj ale na to już nie wpłyniesz… to jest jego zdanie. Człowiek uczy się na własnych błędach. Kupi Phenoma i 8800 i będzie płakać ze gra mu się tnie na full detalach mimo że ma 8800. :?

Ja mu tylko radziłem, zrobi jak uważa.

do klopas

spojrzałem na trój popdis i o dziwo mamy podobny szprzed oczywiście ty masz lepszy ram i karte graficzną no i procka no i wszystko ale nie o wiele

przepraszam czy robił pan 3d marku 03 test i ile panu wyszło

p.s ale to

http://allegro.pl/item341470616_najtanie…x_oc_.html może dorówna c2d albo dc…

Jeny panowie ale jesteście cyniczni i gołosłowni, phenom wcale nie jest taki zły http://pclab.pl/art32117-4.html jedyna znacząca różnica to może to że się tak wysoko nie podkręca jak quady intela, ale poczekajmy aż wyjdzie K10.5 na rdzeniu shanghai

kamadzi , możesz wziąć ten zestaw od sk91 ale płytkę MSI Neo2-FR a grafa 9600GT, stare części sprzedaj i kup zasilacz corsair 450/550, albo jakiś inny ze sprawnością 80+

wracając do AMD to trzeba sie uzbroić w cierpliwość, wydajnością nie królują, ale klientów zawsze zadowalają dobrym sprzętem za rozsądne pieniądze.

Tak się składa że DC w każdej grze się dobrze sprawuje a Phenom co drugiej prawie ma problemy. On patrzy na to że ma 4 rdzenie, które nic mu nie dają. Powiedz szczerze, “To po co się pyta skoro nie wierzy?”. Lepiej wziąć Intela, ja też kiedyś myślałem że AMD był lepszy, pewnie pamiętacie moje początki na tym forum, gdy prosiłem o złożenie kompa? Też byłem za AMD ale mnie nawróciliście i teraz nie żałuję :slight_smile: Jeżeli AMD zacznie robić dobre procesory lub karty graficzne to będę za AMD. Nie jestem fanboyem ani nVidi ani Intela :wink:

lol amd robiło i robi dobre procesory i akceleratory graficzne, wszystko na miarę ceny i możliwości.

nie ma się co spierać, wiadome nie od dziś że c2d jest wydajniejsze od x2, ale gdy weźmiemy pod uwagę że 90% osób kupujących komputery nie myśli o podkręcaniu to naturalnie amd wygrywa, czy to firmy czy osoby korzystające z komputera, a nie bawiące się, na pewno chętniej sięgną po athlona 64 X2 4800+ który kosztuje równe 201zł, czy to dużo za dwa jaja 2,5GHz ?

Jeśli ktoś mówi że nie jest fanboyem to znaczy że coś wisi w powietrzu

porównaj 2 procki: intel za 200zł i amd za 200zł… logiczne co będzie lepsze…

co do kręcenia

jeśli powie się komuś że może podkręcić bez ryzyka procesor i jeszcze dostanie poradnik to na pewno to zrobi…

Daruj sobie AMD przy tej cenie. Za tą kwotę już się składa zestawy w oparciu o Intela i w razie przyszłej rozbudowy można już za grosze wyrwać płytę obsługującą 45nm. Phenomy AMD są więcej niż “kiepskie”.

I poczekajmy jak wyjdzie Nahalem.

Dla Ciebie się liczą w pierwszej kolejności 3dmarki? Co chcesz tym osiągnąć? Szpan przed kolegami? BTW. Radeony niektóre są lepsze w 3dmarkach od nVidii ale tylko w 3dmarkach bo w grach role się zamieniają ;).

na tym forum słyszałem takie stwierdzenia:

Jeżeli nie kręcisz bierz 4000+ jeżeli kręcisz to bierz E2160. Dlaczego? czy x2 -2,1GHz jest wydajniejszy od 1,8GHz DC?

drugie stwierdzenie:

Zamiast 6000+ bierz E2160 i podkręc do 2,5GHz i będziesz miał wydajność 6000+.

I to właśnie nie trzyma sie kupy…

Pomiędzy nie kręconym 4000+ i E2160 jest 300MHz różnicy

A pomiędzy 6000+ i E2160 kręconym do 2,5GHz jest 500MHz różnicy… Jaki z tego wniosek?

Ze jeżeli Athlon ma wieksze taktowanie o 300MHz od DC to jest szybszy a jeżeli 500MHz to ejst wolniejszy… Przecież to jest bez sensu.

Zakładając ze pierwsze zdanie jest poprawnie to żeby DC dogonił 6000+ potrzebuje 2,7GHz

Jeżeli drugie zdanie jest prawdziwe to DC 1,6GHz ma wydajność 4000+ 2,1GHz.

Wytłumaczcie mi kto w końcu ma racje? Czy jeżeli kręcimy lepiej wziąć AMD czy mimo to intela?

ja mam 8000pkt w 3dmark06… a taka jedna osoba z forum ma tę samą grafę (ten sam producent i ta sama ilość pamięci) i tylko inny proc (e2160) i on ma 10000pkt… intel jest lepszy…

Ale było na portalach konkurencji o tym że niektóre Radki są lepsze w 3dmarkach bo są pod nie specjalnie optymalizowane.

głównie to stery są robione pod 3dmarki… a potem pod gry :wink:

a wiecie coś o k10.5 jakieś nowe info np. czy bedzie miał crossfire

prawda jest taka że można wziąć athlona x2 za 150zł + płyta za 140 i ma się świetny zestaw dobijający do 3Ghz i więcej. pod intela to dopiero płyta główna, więc kółko się zamyka do mojego pierwszego zdania, że wybór części jest kompromisem pomiędzy ceną,wydajnością i możliwościami