Mam dziwne programy na komputerze

Chodzi o to że bawiłem się w instalowanie emulatorów androida i zainstalowały się bez mojej wiedzy jakieś programy ale ani nie było zgody ani nic na instalację a pobierałem je z oficjalnych stron mimo tego coś się dodało do komputera między innymi mckafee byt dwa antywirusy bitdefender i mckafee na komputerze i mogły się razem gryźć już to gdzieś czytałem i nie mogą być dwa antywirusy ale przesyłam dwa zrzuty ekranu bo jeszcze coś jest może rozpoznacie jakie to są te programy bo ja ich nie instalowałem
Zrzut ekranu 2024-08-10 120304
Zrzut ekranu 2024-08-10 120325

@Tiger221 Jeżeli masz problem z infekcją w systemie wstaw logi z FRST według instrukcji Raport obowiązkowy - Farbar Recovery Scan Tool do analizy.

Pozdrawiam!

Chciałbym się dowiedzieć co to za programy są

@Tiger221 Pierwszy z góry „bdservicehost.exe” wygląda na usługę antywirusa BitDefender. Drugi „ReasonLabs Application” też wygląda na usługę jakiegoś antywirusa.

Pozdrawiam!

Witaj @Tiger221

Jeśli plik, bądź nazwa jest zapisana w bazie, to można ją odszukać na

systemlookup bdservicehost

ReasonLabs jest zbędny, często wciska się z innymi programami podczas instalacji, a potem trudno się go pozbyć
rsEngineSvc to też od niego

Oba bezpieczne, ale niepotrzebne

Pozdrawiam serdecznie
Juliusz

A ta ikonka z tym kółeczkiem to co za program?

Po najechaniu nie ma nazwy ani nie reaguje na klikanie? Na przyszłość nie możesz klikać bezmyślnie „dalej”/„kontynuuj” w instalatorach.

@Tiger221 Tak jak pisze @krystian3w. Podczas instalacji jakiegokolwiek programu w systemie przed kliknięciem „Next”, „Dalej”, „Kontynuuj” czytaj dokładnie co dany instalator chce zrobić. Unikniesz w ten sposób zaśmiecenia systemu syfem typu adware/toolbar który jest często dodawany do darmowych programów (niby producent darmowego programu chce w ten sposób zarobić ale i tak mu to nie wyjdzie).

Pozdrawiam!

1 polubienie

Dodam, że należy zawsze wybierać instalację zaawansowaną, bo często dopiero wtedy pojawia się możliwość, żeby wyłączyć instalację niechcianych dodatków

Jak już się jakieś śmieciowe programy wgrały to do usunięcia można użyć:

(ja używam wersji portable)