Mam error - Asterix na Olimpiadzie

nie moge włączyć asterix na olipiadzie bo mi wyskakuje włóż płytę DVD ROM a mam oryginalną płytę co mam robić w tym przypadku

Włożyć płytę do napędu.

mam cały czas płyłę do napędu i dalej mi wyskakuje

sssss

Jaki system? Te starsze gry mają problem z odpaleniem. Ja pamiętam jak próbowałem odpalić Get Medieval na Win 8 i się nie dało bez patchy i cracków. (abandonware)

10 win

Ta gra działa tylko na : Windows 2000/XP SP2/Vista

jak biorę tryb zgodności wziąłem wszystkie tryby po kolei i nie wiem co mam zrobić pls

Patcha nie ma?

nie odpali na Win10

Zobacz, czy na Stamie, czy innym podobnym nie ma dystrybucji cyfrowej za kilka złotych.
Tak wiem koszty, ale bezpieczniej. Jeżeli nie ma, to masz dwie opcje : zainstalowanie na partycji dysku jakiegoś archaicznego systemu do tej gry lub szukanie cracka na chomiku lub podobnych warezach. To ostatnie odradzam, możesz złapać wirusa, i to średnio legalne. Tzn. modyfikowanie gier i crackowanie pewnie masz w umowie licencyjnej, ze nielegalne, ale wątpię by w tym przypadku, skoro kupiłeś oryginalną a producent zaprzestał wsparcia dla nowych wersji systemu, ktoś czepiał się amatorskich przeróbek.

Przedstawiłeś najbardziej z dupy tłumaczenie. Nie informujemy, nie wspieramy i nie pomagamy piratom = szybki krok by temat poleciał do kosza.

Wyrwałeś to zdanie z kontekstu.
Zasugerowałem poszukanie wersji remastered, zasugerowałem rozważenie innego systemu.
Poinformowałem również, że istnieje ryzyko zawirusowania komputera poprzez zabawę z modami/crackami.

Natomiast nie do końca mogę się zgodzić z określeniem “pirat”, to sugeruje posiadanie nielegalnej wersji programu komputerowego. Jeżeli autor nabył legalnie i jeżeli wgra / podmieni pliki gry, to możemy mówić najwyżej o niezgodnym z licencją użytkowaniu (zależy jakie są zapisy), nie o pirackiej kopi. Sytuacja analogiczna jak “wycinanie” telemetrii z Windowsa, kopia jest legalna, zmiany niezgodne z licencją.

Różnica subtelna, ale jednak jest.

ed Znalazłem, Ustawa o prawie Autorskim:

Art. 74.
*1. Programy komputerowe podlegają ochronie jak utwory literackie, o ile przepisy niniejszego rozdziału nie stanowią inaczej. […] 4. Autorskie prawa majątkowe do programu komputerowego, z zastrzeżeniem przepisów art. 75 ust. 2 i 3, obejmują prawo do: *
*1) trwałego lub czasowego zwielokrotnienia programu komputerowego w całości lub w części jakimikolwiek środkami i w jakiejkolwiek formie; w zakresie, w którym dla wprowadzania, wyświetlania, stosowania, przekazywania i przechowywania programu komputerowego niezbędne jest jego zwielokrotnienie, czynności te wymagają zgody uprawnionego; *
*2) tłumaczenia, przystosowywania, zmiany układu lub jakichkolwiek innych zmian w programie komputerowym, z zachowaniem praw osoby, która tych zmian dokonała; *
3) rozpowszechniania, w tym użyczenia lub najmu, programu komputerowego lub jego kopii.

Art. 75.

*1. Jeżeli umowa nie stanowi inaczej, czynności wymienione w art. 74 ust. 4 pkt 1 i 2 nie wymagają zgody uprawnionego, jeżeli są niezbędne do korzystania z programu komputerowego zgodnie z jego przeznaczeniem, w tym do poprawiania błędów przez osobę, która legalnie weszła w jego posiadanie. *

[…]

W dobie starych gier, które nie odpalają na W10 niektórzy producenci nawet sami sugerują wgranie cracka.

Co ma zrobić nabywca, który legalnie nie może zagrać w grę, a producent nic w tym kierunku nie robi? Powiedzieć “ok, nie da się” i odłożyć grę/program na półkę? Oczywiście można kupić wersję cyfrową, ale nie zawsze istnieje taka możliwość, bo jest zamieszanie z prawami autorskimi o czym właściciele np GOG.com niejednokrotnie mówili.

Co do samego błędu to prawdopodobnie błąd wynika z braku SecuROM czy innego zabezpieczenia. Wiele z tych starszych zabezpieczeń, gdzie wymagana jest obecność płyty w napędzie nie działa na W10 z powodu luk w zabezpieczeniach, ale można je włączyć w razie potrzeby.

BTW. Niektórzy producenci wydawali do gier łatki zdejmujące zabezpieczenia, czyli niejako legalny crack.

a wiesz jak moze to zrobić

Spróbuj w CMD wpisać “sc start secdrv” i ponownie odpalić grę. Nie wiem czy nie będzie wymagane ponowne uruchomienie komputera.

Określona usługa nie istnieje jako usługa do instalowania tak piszę

Znasz angielski?:

Zapodaj źródło takich przypadków, proszę :slight_smile:

No sory, ale jak kupujemy usługę / grę / program to mamy wymagania systemowe jakie powinna spełnić jednostka. Idąc tym tropem - w myśl zasady, płacę, wymagam - kupując grę na Win XP, powinienem ściągać legalnie cracka by zagrać na Win 10 ? Nie sądzę.

Zmaryłch programistów z grobu wygrzebać by naprawiali…?