Mam problem z moim komputerem

Mam pewien problem z moim komputerem jest pewien problem gdy gram w coś lub poprostu dłużej nanim siedze otórz komputer nagle cichnie tak do minimum wiatraki pracują ale tak wolno że jest głucha cisza system sie wiesza i wyskakuje chyba dość znany komunikat komputer napotkał problem resetuje sie czasami wyskakuje dos a czasami sie włącza i pisze reparing disc c i najczęściej zatrzymuje sie przy 6% i tak stoi przez 1h noi znowu idzie
komputera słabego niemam bo kosztował mnie 2 tysie kupiłem go w tym roku bardzo prosze o pomoc.

Nawet w komputerze za 10 “tysi” dysk ma prawo ulec uszkodzeniu.

1 polubienie

Na podstawie ceny komputera ciężko określić awarię. Podaj chociaż podstawowe informacje: zrzut ekranu z CrystalDiskInfo (https://crystalmark.info/software/CrystalDiskInfo/index-e.html) i nowe HDtune (http://www.hdtune.com/files/hdtunepro_570_trial.exe), dodatkowo raport ze https://www.piriform.com/speccy

Ja bym optował za tym, że to PSU lub płyta główna niedomaga, gdyż - tak, jak autor napisał - problem jest również z chłodzeniem (zwalniające wentylatory).
Mogę się oczywiście mylić, jak co, to mnie poprawcie.

@Numb2000 Podaj pełną specyfikację kompa.

Nvidia geforce 1050
8 gb ram
intel pentium g3460 3.50 ghz
dysk 1 tb
zasilacz chief tec 450 w
napomne że dyak jest opciąrzony w 100 %

Podaj jeszcze model płyty głównej

Zobacz w Process Explorer jaki proces zajmuje 100%. Sprawdź programem Victoria (programów jest więcej, ale ja wybrałem ten) http://www.cdrinfo.pl/download/7273182135 stan dysku twardego. Jaki typ dysku?

A ja napomnę, że na forum

Nie pobieraj tego program z tego źródła, ponieważ zamiast normalnego tekstu licencji i przycisków są same krzaczki.

Wydzielono 17 postów tworząc nowy wątek: [Wydzielone] Mam problem z moim komputerem

Dysk 3.5
Płyta główna msi H81M-P33

A co do jednostek i ich przedrostków, to często (choć nie zawsze) zwracam na to uwagę użytkownikom. Częściej na PW niż na forum - może to błąd, może powinienem pisać o tym na forum, tak aby się utrwaliło.

To może przypomnę
Przedrostki:

T - tera
G - giga
M - mega
k - kilo

m- mili

Jednostki:
b - bit
B - bajt

t - tona

Zatem poprawny zapis 10 megabajtów to 10 MB, gdyż zapis 10 mb oznacza 10 milibitów (lub metrów bieżących :wink: ).

Istnieją jeszcze przedrostki binarne np. “Gi” (gibi), “Mi” (mebi), ale teraz nie będę o nich więcej pisał. Krótko: KiB, czyli kibibajt oznacza 1024 bajty, w odróżnieniu od kB (kilobajta) oznaczającego 1000 bajtów. Niemniej jest to mało popularny zapis.

3 polubienia

Dziękuję, a więc tak jak myślałem.

Poważnie aż taka tajemnica dać raporty SMART i raport ogólny o systemie?

Hmm… ciekawe rady dajecie na zepsuty komputer i w ogóle…

@Numb2000 wygląda to na dysk twardy i tak jak kolega @bachus napisał - potrzebujemy podstawowych informacji z CrystaldiskInfo czy HDTune. Reszta konfiguracji też byłaby nam potrzebna. Obciążenie dysku na 100% może własnie wynikać z jego awarii, bo już sobie coś zaczyna relokować.

BTW. językowi nazwijmy to “pieniacze”. Dysleksja, problemy z czytaniem etc, słaba znajomość komputera, ortografii itp. Napomnieć można, a nie od razu wywody robić. Ehh… są różni ludzie i różne problemy z wiedzą…

1 polubienie