Mam problem z xp w laptopie

Mam problem. Wgralem gołego świeżego xp-ka. Niestety nie posiadam żadnych sterowników, żadnej płyty. Nie mam dźwięku, grafiki, Internetu. Nic. Chciałem sobie ściągnąć potrzebne sterowniki, tyle ze nie działa mi net. Mam play poprzez modem. W laptopie jest wifi, próbuje połączyć się z modemem, który ma wifi i tez nic. Laptop Asus k50c. Podpinam modem do usb i wyskakują błędy, cos jakbym potrzebował sterowników do portow usb, nie wiem bo laik jestem całkowity. Da się cos z tym zrobić? Chociaż żeby ten internet dzialal, z resztą bym sobie poradzil

Zapomniałem dodać że wcześniej byl piracki win7 z ciągle wyskakujacym okienkiem o konieczności aktywacji legalnosci. Pozostalosc po poprzednim wlascicielu

A nowy system jest legalny?
Zainstaluj sterowniki do płyty głównej.

Płytę mam od dawna, na innym komputerze nie było problemu, bo miałem sterowniki. Ale tamtego kompa już dawno nie mam. Tylko jak zainstalować jakiekolwiek sterowniki, kiedy internet mi nie działa? :frowning: mam modem z internetem play. Jak podpinam to nie chce się zainstalować, a wifi tez go nie chce wyszukać

Ściągnij sterowniki na innym komputerze i nagraj na płytę lub na pendrive. Powinien zadziałać nawet jeśli nie masz sterowników do usb 2.0.

1 polubienie

Czemu bawisz się w archaicznego, niełatanego XP?Jak nie chcesz kupować licencji na W10, a będziesz używał laptopa głównie do Internetu - na XP sensownie raczej nie pograsz w nowości to lepiej będzie wrzucić jakieś distro Linuxa i sprawa z głowy. Bezpieczniejsze i bardziej funkcjonalne to będzie niż jakiś XP. Stawiałbym na Ubuntu. Chyba najbardziej user-friendly.

3 polubienia

A jakie sterowniki pobrać? Wiem tylko jak się laptop nazywa :frowning:

Zależy mi jedynie na intrenecie, filmach i muzyce. W gry raczej nie gram.

Łap = https://www.asus.com/pl/support/Download/3/188/0/5/cZMemShU7l0GWVVX/17/

No to ściągaj obraz najnowszego ubuntu, wypal na płycie, lub stwórz bootowalnego pendrive i git.

http://ubuntu.pl/pobierz/

Polski remiks. Po instalacji aktualizujesz do najnowszej wersji LTS - automnat to zrobi i już. Zazwyczaj polecam dla zielonych w te Linuksowe klocki ten remix. Podstawowe dodatki ma instalowane od razu i nie trzeba się bawić doszukiwanie kolejnych.

Dzięki. Tam jest 51 plików. To wszystko pobrać?

Najlepiej to co cie interesuje, czyli np.

VGA - grafika
Bios - Bios :wink:
Audio- audio
Lan - internet i lan :slight_smile:
Wireless - połączenia bezprzewodowe
Camera - sterowniki kamery.

Na początek co wyżej :slight_smile:

Dzięki najwazniejsza jest dla mnie ta siec bezprzewodowa bo nic bez tego nie mogę zdziałać :slight_smile:

1 polubienie

kolega chce tylko stery pod xp, a Ty mu od razu ubuntu. Jak będę chciał kupic rower to podeślesz mi model samochodu ?

1 polubienie

Prędzej lepszy rower.

Poza tym na XP został tylko Firefox 52 do internetu i trochę ręcznie trzeba pokonfigurować np. by oglądać materiały DRM.

zgadza się, oczywiście też jestem w takim wypadku za linuxem, ale to po prostu mocne odbieganie od tematu :slight_smile:

Najpierw: http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/nb/Apps/Wireless_Console/Wireless_Console_3_XP32_3010.zip?_ga=2.107224194.1213704886.1506678646-243345500.1506678646
Potem: http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/nb/Drivers/WLAN/Azurewave/WLAN_Azurewave_NE770_XP_z761184.zip?_ga=2.73528082.1213704886.1506678646-243345500.1506678646
Będzie miał sieć bezprzewodową uruchomioną.

Kolega się pyta jak zainstalować sterowniki do OS, Ty mu podpowiadasz inny OS. Ciekawie.

To niech zainstaluje sterowniki, ale potem niech nie pyta jak zrobić, żeby “to” i “to” działało na XP jak należy skoro wsparcie tego systemu wygląda jak wygląda.

Myślę, że @LORDEK próbował rozwiązać problem globalnie, czyli wybiegając znacznie poza instalację samych sterowników na leciwym systemie. Potem mamy niepotrzebne tematy typu jak zmusić YT do działania na flashu (XP), tnące się filmiki itp. sprawy.

albo tematy: jak zainstalowac ubuntu, gdzie jest na ubuntu to, a gdzue tamto. Niestety to działa w dwie strony