Mam problem z xp w laptopie

(Domker) #21

Ubuntu jeżeli chodzi o instalacje to jest równie prosta jak w przypadku Windows i automat też może wykonać to za nas.
Patrząc na kontekst użytkowania, czyli internet/filmy jest wszystko “all-in-one” nie wymagające pytań. Myślę, że raczej wszystko jest tak zrobione, aby zbytnio intelektualnie się nie angażować.
Do alternatyw to wystarczy w zupełności jedna strona:
[ https://alternativeto.net/ ]

(LORDEK) #22

Ubuntu to lepsze rozwiązanie niż instalowanie nieaktualizowanego dziada pokroju XP czy pirata Windows 7. System dalej ma wsparcie i nie będzie z nim większych problemów przy obsłudze. Po instalacji odpowiednich aplikacji do internetu czy edytorów tekstu zostaje tylko klikanie potwierdzenia aktualizacji i to w zasadzie tyle, a nasz system nie jest podatny na jakieś ransomware czy inne. Obecnie problem z XP zaczyna się od jego instalacji. Potem są problemy z przeglądarkami, aplikacjami, szukaniu wersji zgodnych z XP itd. Ubuntu to uniwersalne rozwiązanie na stare laptopy do neta. Sam używam W7 na codzień, a Ubuntu od święta, no ale mój Windows jeszcze jest wspierany. Wszystkim odradzam instalacje XP czy Visty, jeżeli nie maja środków na W7 czy W10, a głównie łażą po necie. Imo lepsze wyjście niż piracenie.

(rgabrysiak) #23

Kolejna zbędna dyskusja “ekspertów” wiedzących lepiej czego chce autor wątku niż on sam. Litości, jeżeli @micki26 byłby zainteresowany instalacją Linuksa to po pierwszym poście w którym takie rozwiązanie zostało mu zaproponowane sam zapytałby o szczegóły. Jak jednak widać chce on tylko i wyłącznie rozwiązać problem braku sterowników do systemu Windows XP, więc przestańcie wciskać mu rozwiązanie, którym nie jest zainteresowany, a dyskusję o wyższości jednego systemu nad drugim przenieście na PW. Z mojej strony EOT.

(Radek68) #24

No muszę się zgodzić z @rgabrysiak, ten wątek ma tytuł “Mam problem z xp w laptopie” a nie “Jaki system zainstalować, pomóżcie”. :wink:
Dyskusję o Linuksie zostawię, być może autor wątku, po jej przeczytaniu, pomyśli o innym rozwiązaniu niż XP, ale wtedy to będzie temat na inny wątek.

(daras28-82) #25

Gry na takim antyku?
Przecież to ledwo z netem sobie poradzi…

Xp to dziś męka, sterowniki zapomniane i zakurzone, niekoniecznie dostępne.
Brak jakiegokolwiek wsparcia oznacza brak aktualnego softu na ten system łącznie z przeglądarką.

Chyba faktycznie lepiej z jakimś Linuksem powalczyć bo XP jest tak samo przydatny jak win95.

(micki26) #26

Mam problem, zainstalowałem sterowniki, mam glos grafikę itd. Zainstalowałem modem z play, widnieje połączone ale internet nie działa :frowning:

(Astor44) #27

Modem z Play’a może jest za nowy? Nie obsługuje XP-ka?

(micki26) #28

Wziąłem stary, zainstalował się, widnieje polaczono, ale jak wchdze do przeglądarki obojętnie mozilli czy explorera to nie dziala

(micki26) #29

Polaczenie sieci bezprzewodowej. Pokazało mi play ale mam wpisać klucz sieciowy, tylko nie wiem jaki. Pomóżcie

przeczytaj ten temat i skorzystaj z porad : https://forum.dobreprogramy.pl/t/widzi-siec-ale-potrebny-jest-klucz/323462