Mam problem z xp w laptopie

Ubuntu jeżeli chodzi o instalacje to jest równie prosta jak w przypadku Windows i automat też może wykonać to za nas.
Patrząc na kontekst użytkowania, czyli internet/filmy jest wszystko “all-in-one” nie wymagające pytań. Myślę, że raczej wszystko jest tak zrobione, aby zbytnio intelektualnie się nie angażować.
Do alternatyw to wystarczy w zupełności jedna strona:
[ https://alternativeto.net/ ]

Ubuntu to lepsze rozwiązanie niż instalowanie nieaktualizowanego dziada pokroju XP czy pirata Windows 7. System dalej ma wsparcie i nie będzie z nim większych problemów przy obsłudze. Po instalacji odpowiednich aplikacji do internetu czy edytorów tekstu zostaje tylko klikanie potwierdzenia aktualizacji i to w zasadzie tyle, a nasz system nie jest podatny na jakieś ransomware czy inne. Obecnie problem z XP zaczyna się od jego instalacji. Potem są problemy z przeglądarkami, aplikacjami, szukaniu wersji zgodnych z XP itd. Ubuntu to uniwersalne rozwiązanie na stare laptopy do neta. Sam używam W7 na codzień, a Ubuntu od święta, no ale mój Windows jeszcze jest wspierany. Wszystkim odradzam instalacje XP czy Visty, jeżeli nie maja środków na W7 czy W10, a głównie łażą po necie. Imo lepsze wyjście niż piracenie.

Kolejna zbędna dyskusja “ekspertów” wiedzących lepiej czego chce autor wątku niż on sam. Litości, jeżeli @micki26 byłby zainteresowany instalacją Linuksa to po pierwszym poście w którym takie rozwiązanie zostało mu zaproponowane sam zapytałby o szczegóły. Jak jednak widać chce on tylko i wyłącznie rozwiązać problem braku sterowników do systemu Windows XP, więc przestańcie wciskać mu rozwiązanie, którym nie jest zainteresowany, a dyskusję o wyższości jednego systemu nad drugim przenieście na PW. Z mojej strony EOT.

1 polubienie

No muszę się zgodzić z @anon96572732, ten wątek ma tytuł “Mam problem z xp w laptopie” a nie “Jaki system zainstalować, pomóżcie”. :wink:
Dyskusję o Linuksie zostawię, być może autor wątku, po jej przeczytaniu, pomyśli o innym rozwiązaniu niż XP, ale wtedy to będzie temat na inny wątek.

1 polubienie

Gry na takim antyku?
Przecież to ledwo z netem sobie poradzi…

Xp to dziś męka, sterowniki zapomniane i zakurzone, niekoniecznie dostępne.
Brak jakiegokolwiek wsparcia oznacza brak aktualnego softu na ten system łącznie z przeglądarką.

Chyba faktycznie lepiej z jakimś Linuksem powalczyć bo XP jest tak samo przydatny jak win95.

Mam problem, zainstalowałem sterowniki, mam glos grafikę itd. Zainstalowałem modem z play, widnieje połączone ale internet nie działa :frowning:

Modem z Play’a może jest za nowy? Nie obsługuje XP-ka?

Wziąłem stary, zainstalował się, widnieje polaczono, ale jak wchdze do przeglądarki obojętnie mozilli czy explorera to nie dziala

Polaczenie sieci bezprzewodowej. Pokazało mi play ale mam wpisać klucz sieciowy, tylko nie wiem jaki. Pomóżcie

1 polubienie

przeczytaj ten temat i skorzystaj z porad : https://forum.dobreprogramy.pl/t/widzi-siec-ale-potrebny-jest-klucz/323462