Mama uważa, że własne składanie komputera jest bez sensu

Mama uważa, że składanie komputera jest bez sensu, że życia się nie utrudnia, że lepiej kupić gotowca, że zna się na komputerach lepiej ode mnie. Sama ma gotowca z chińską obudową i twierdzi, że był dobry, szybki i wydajny, póki go nie zepsułem. Ta, jasne, nigdy nie defragmentowała dysku twardego i rzadko odkurzała, dlatego ma wolny. Ja jej tłumaczę, że gotowce są do niczego, bo mogą mieć chińskie podzespoły, a ona mówi, że to nieprawda, że prawo nie dopuściłoby do pojawienia się zasilaczy z czarnej listy na rynku
Jeszcze na dodatek uważa, że kupowanie komputera lub jego części w internecie jest bez sensu, bo gdyby miał wadę, to trzeba zapłacić za odesłanie, że lepiej kupić w normalnym sklepie. Ale czy ja w takim Media Markt znajdę kartę Geforce GTX 1050 Ti?! Byłem w Media Markt i widziałem same gotowce, nie przypominam sobie, żebym widział procesor lub płytę główną osobno. Nie wiem jak ją przekonać do własnego złożenia komputera i zakupu w internecie. Jakbyście Wy ją do tego przekonali? 

W takich sytuacjach idzie się do taty.

On się totalnie nie zna

To już nic nie poradzisz, ludzie dorośli to skomplikowane istoty.

Np. na morele.net możesz wybrać części i za drobną oplata oni ci to złożą do kupy.

 

Nie no w sumie ja nie wiem po co ten cały cyrk. Ona mi nie zakazuje składać go na morele tylko się po prostu nie dołoży do tego, a ma 500 zł. 

Mogę też kupić gotowca i go ulepszyć kupując np lepszy zasilacz lub dokładając GTX 1050 Ti. Mówili mi znajomi, że taniej wyjdzie. 

GTX 1050 Ti sporo kosztuje, prawie do 1000 zł. A gdzie reszta?

 

http://www.komputronik.pl/productVariantGroup/3370/nvidia-geforce-gtx-1050-ti.html

 

Odradzam Ci składak, kup w sklepie gdzie masz 2 lata gwarancji - np. w http://www.x-kom.pl/

W x-kom.pl uzyskasz wszelkie informacje, ja w nim kupowałem dwa lata temu skromnego Della i z obsługi jestem zadowolony…

Pzdr,

Komputronik jest drogi, http://www.x-kom.pl/p/331740-karta-graficzna-pci-e-asus-geforce-gtx-1050ti-strix-oc-4gb-gddr5.html masz 100zł w kieszeni, jak weźmiesz bez dopisku oc kolejna 100zł :stuck_out_tongue:

 

Zacznij od tego, że skoro nie masz autorytetu powołaj się na kogoś który takowy ma. Powiedz że znalazłeś w internecie polecany zestaw i tyle. Skorzystaj z porad z forum w sprawie kompatybilności czy ewentualnej podmiany na coś bardziej opłacalnego od tego co chcesz mieć. Nie musisz brać z morele, są inne sklepy internetowo-stacjonarne. W gotowcu praktycznie wszystko jest do wymiany, więc nie wiem co ty chcesz “ulepszać”. x-kom ma sklepy stacjonarne i wyjdzie cie lepiej niż w media markt.

 

Procesor i7, dysk 1tera, grafika 1giga itd, etc - i co ci zostaje ? No nic poza napędem który już i tak wyszedł z użytku i czytnika kart pamięci :stuck_out_tongue: W sieciówce to można laptopa kupić, albo części np w x-kom, euro.com.pl, ale nigdy gotowca (no może alienware jest wyjątkiem, ale oni mają ceny nie z twojego budżetu)

Nie strasz chłopaka takimi cenami za GTX 1050 Ti, bo taką kartę można kupić już za 720 zł…

W domu w stosunku rodzic - dziecko nie ma demokracji. Idą ferie zimowe, rozdawaj ulotki, czy odśnieżaj sąsiadom, może zarobisz na dodatkowe części.

Pokaż mamie co piszą fachowcy na forum komputerowym. Daj jej poczytać kilka z poniższych linków: 

http://tech.wp.pl/stop-dla-skladakow-czyli-dlaczego-nie-warto-kupowac-gotowych-zestawow-komputerowych-6034820637803137a , lub http://www.benchmark.pl/mini-recenzje/Dlaczego_nie_warto_kupowac_komputerow_w_hipermarketach_.-2646.html . Znajdziesz jeszcze masę innych podobnych artykułów.  Może akurat…

Niech wpisze w wyszukiwarkę, będzie bardziej wiarygodne :wink:

Powiedz Mamie, że to czego się nauczysz składając komputer samemu jest bezcenne - jak każda wiedza i umiejętności.

Tego nie mów, składania lepiej uczyć się na sprzęcie starszym, ale nadal działającym. Sam bym nikomu nie dał do łapy nowego sprzętu :stuck_out_tongue: Jeśli chcesz się upierać na składanie to odpuść - nie zdziwię się gdyby składak był czymś co miało by ustrzec potencjalnego sponsora przed utratą funduszy z powodu błędów składającego :stuck_out_tongue_winking_eye:

Są dobre gotowce, poleć mamie coś z serii dell precision albo hp z-series :stuck_out_tongue_winking_eye: Tylko ta cena…

 

Wszystkie. WSZYSTKIE! komputery mają chińskie podzespoły, nawet jeżeli gotowy produkt (np. moduł RAM) składany jest np. w polsce to komponenty mogą pochodzić z chin.

 

Jeżeli mieszkasz w mieście to możesz podskoczyć do lokalnego salonu komputronika i złożą ci zestaw jaki sobie wymarzysz, nie musisz zamawiać w internecie.

 

 

Moja rada miała na celu uświadomienie, że musisz “podejść” Ją psychologicznie i emojonalnie :wink:

Przem 742 : “Nie strasz chłopaka takimi cenami za GTX 1050 Ti, bo taką kartę można kupić już za 720 zł…”

Gwoli ścisłości w moim poście napisałem cena do 1000 zł. A w Komputroniku w podanym linku cena od 739 zł do 959 zł.

 

Drobok ma rację pisząc: “Tego nie mów, składania lepiej uczyć się na sprzęcie starszym, ale nadal działającym. Sam bym nikomu nie dał do łapy nowego sprzętu :stuck_out_tongue: Jeśli chcesz się upierać na składanie to odpuść - nie zdziwię się gdyby składak był czymś co miało by ustrzec potencjalnego sponsora przed utratą funduszy z powodu błędów składającego ;P”

 

Kupując gotowca unikniesz wielu problemów i kłopotów, a oszczędność na kasie przy składaku może się okazać czystą iluzją.

za 1000 zł to już stoją 1060  z 3 gb

Wiekszych zdzierców niż komputronik nie znam :slight_smile: No moze jakiś media expert ale nawet oni potrafia mieć taniej.

Ja na twoim miejscu złożyłbym komputer na takim morele pokazał ile kosztuje i przeszedł się do sklepu stacjonarnego i porównał o ile pan informatyk przy okazji nie zmieni ci 50% podzespołów na tańsze i skasuje tyle samo :slight_smile:

No, przecież od dawna poluję na Palit GeForce GTX 1050 Ti który kosztuje na Morelach 719 zł. 

Co myślicie o gotowcach z x-komu lub moreli? Wypatrzylem cos http://www.x-kom.pl/p/269738-desktop-x-kom-picasso-hp-500-x4-860k-gtx750ti-8gb-1tb.html

Idź w Intela.