Mandat na kolei, a zajęcie środków na koncie

Kilka miesięcy temu zapaliłem przed dworcem, deszcz, zima wiatr. Ale okazało się,że 2 metry za blisko. I przyleciało 2-wóch panów z SOK.(Służba Ochrony Kolei) Akurat młody miał szkolenie

  • dokumenty?
  • nie mam
    -nazwisko - podałem-
    -adres?
  • nie mam
    pesel?
    -nie pamiętam ( nie ułatwiam)
    młody Sokista - to 50, a stary 500
    Konto normalne to mam w Barclays
    I naprawdę nie mam meldunku w Polsce. Ale dzwoni pani z PKO BP, mam tam na bieżące, że blokada 500 zł.
    Miało być w sądzie ale, że państwo z dykty. Nie chodzi o kwotę, ale ujom nie odpuszczę.
    2 godziny mnie trzymali, za papierosa.
    Pytanie
    Jak to rozegrać?

Ale co chcesz rozegrać? Teraz już sie nie cyrtolą w procedury tylko blokada środków i cześć. znacznie przyspieszyli ściąganie zadłużeń.

Chcę sądu. Czasami jestem złośliwy jak widzę wredną niesprawiedliwość. A cyrtolą się, bo to konto dewizowe i nie sciągają tak ad hoc.

inna sprawa
Nic nie przyspieszyli. Mam papier, dług, podpisany. Sąd przyznał rację, ale pan tamten nic nie ma, żona dzieci.
Nic się qrwea nie zmieniło, a komornik online teraz. albo pisze. co pan ma ?

No jakie to Państwo? Z dykty? Czy ci zabrało 500 zł.

Adwokat. Policz ile bierze. Potem do Sądu by to państwo z dykty ci nie zabrało.
A kim ty dla takiej sędziowskiej kasty jesteś?
Nikim, więc zapłacisz.
Plus koszta sądowe. Razem mandat, adwokat, koszta sądowe. Ze dwa tysiace jak w banku. Plus odsetki.
Ale nie odpuszczaj :joy:
P.S. Chciałes mieć taka trzecia władzę czyli wymiar sprawiedliwości to masz.
Prezydenta i Sejm czyli dwie władze wybierasz a ich? Tę trzecią władzę?. Jak dotąd to sama sie wybiera.

Po co chcesz tego sadu? Paliłeś w miejscu niedozwolonym, dostałeś mandat, nie zapłaciłeś w terminie więc postepowanie poszło. Albo jakieś pismo do Ciebie nie dotarło, albo na nie nie odpowiedziałeś więc procedury ruszyły bez Twojego udziału.

No to mam ich w głębokiej D… dopóki nie przekroczę limitu na życie 2100. Tak to wygląda:

I co miesiąc się odnawia
Będę tam przelewał po 1999, i mogą mnie w pompkę.

Ignorantia iuris nocet

Teoretycznie, może można by było to odkręcić, ale na same znaczki wydasz więcej niż na mandat.
A. Podpisanie mandatu oznacza jego przyjęcie. Kropka.
B. Brak adresu oznacza, że cokolwiek zostało wysłane “na twój adres” po drugim awizo zostało uznane za odebrane. Czyli wszytkie terminy prawne zostały dotrzymane. To twoja była w tym głowa byś biegał za sądem, a nie sądu by biegać za tobą.
C. Jeżeli masz zajęte środki to już miałeś sąd, na który się nie stawiłeś. Nie reagowałeś na pisma i wszystko jest prawomocne.
D. Kwota zajęcia będzie tylko wzrastać, to są koszta twojej sprawy, opłaty dla komornika i odsetki. Jeżeli masz jakiś majątek i komornik to znajdzie to w zgodzie z prawem może zlicytować twój pałac waty miliony, tylko po to by odzyskać aktualny dług na kilkaset złotych. I nigdzie nie jest powiedziane że z pałacu musi pozostać jakaś reszta do oddania.

Aż się serce raduje jak ktoś mandat za palenie dostał. Szkoda, że taki mały, ale zawsze coś.

A. nie podpisałem
B. nie mam adresu
C. gdzie miałem odbierać? -patrz .
D. Po brexicie do pałacu się raczej nie dobiorą.

A zapalę

I pewnie nosisz maseczkę na nosie i się zaszczepiłeś. i oglądasz dużo TV.
Mało tego . jak dostanę raka to będziesz płacił za moje leczenie ze swoich podatków :slight_smile:

Nie szukaj teraz zwady, bo inaczej będziemy rozmawiać.

1 polubienie

Jestem od początku 2002. Już trzech mnie wywalało. Za awatar za nick za coś już nie pamiętam.
I będę tym anonimem w komentarzach.
ciekawy jestem, czy jestes w stanie znaleźć moje stare konto? po mailu?

Nie interesuje mnie od kiedy jesteś na DP, ile miałeś kont i za co dostałeś bany, a w detektywa sie bawić nie będę. Po raz kolejny sam się nakręcasz i myślę, że tym razem nie skończy sie na upomnieniu.

Nie wiedziałem, że adwokaci są tacy tani.

Raczej chodzi, że minimum a nie średnio/max.

W uzupełnieniu:

Teoretycznie można było podać dane: Jarosław Kaczyński, Warszawa, ulica…
Zapewne jest na to paragraf, ale zapewne sokiści zapomnieli pouczyć. :wink:
(zresztą to wykroczenie, 3 lata i by sie pewnie przedawniło Podanie się za inną osobę w celu uniknięcia mandatu to nie przestępstwo (legeartis.org))

A tak na poważnie: ja bym machnął ręką i zapłacił, bo sprawa nie do wygrania raczej, nie tak jak ten facet w Szczecinie, który od bodaj 30 groszy do 3 złotych się procesuje i wygrywa!

-Spraw w Sądzie Okręgowym było około 16, dzisiaj była siedemnasta. Plus cztery sprawy apelacyjne. Wszystkie przez gminę Miasto Szczecin przegrane - mówi słuchacz. Grzegorz Gruca zapowiada złożenie kolejnych kilkunastu pozwów.

Miasto hurtowo przegrywa sprawy o opłaty w Strefie Płatnego Parkowania - Region - Radio Szczecin

Sprawy nie znałem, ale ja też ze Szczecina :slight_smile:

Porada prawna a nie prowadzenie sprawy.
" 50 minutowe spotkanie konsultacyjne w profesjonalnej kancelarii - 300 zł "