Mandat, nie jestm pełnoletni, mandat jak pełno letniemu

Witam, dostałem mandat nie ważne za co ale ważne jest to ze wystawiono mi go jak osobie pełno letniej mam zapłacić kare pieniężną inaczej przyjdzie do mnie komornik, i …co zabierze? Mandat jest wystawiony na mnie nie na rodziców. straż miejska pomyliła sie że mam 18 lat ponieważ dałem im dowód tymczasowy mam 16. Nie mam źródła dochody czy musze zapłacić? gdzie głosić błąd? jak wybrnąć z tej sytuacji.

Pójdź na policje i wyjaśnij.

Jeszcze chyba odpowiadają za ciebie rodzice, więc to oni muszą zapłacić.

od nałożonego mandatu można odwoływać się tylko przez sąd… podstawą odwołania może być to że nie masz 17 lat co pozwalało by na nałożenie na Ciebie grzywny za pomocą mandatu karnego kredytowanego…

Ciekawostką jest to że mandat z ART 43 ustawy o p.alkoholizmowi można wystawić tylko osobie pełnoletniej…

sniper00 co w tym aż takiego zaciekawiającego? moim zdaniem, skoro w myśl przepisów osoba nieletnie nie ma prawa zakupić alkoholu to jak można ją karać za spożywanie czy też chęć spożycia?

a to że taka osoba powinna być mimo wszystko tym bardziej ukarana bo po pierwsze nie miała prawa nabyć alkoholu a po drugie spożywała go

moim zdaniem “przepiszą” mandat na rodziców

albo go umorzą-z naciskiem na to 1

nigdzie sie dzis nie wybieram

:stuck_out_tongue:

odwołaj się do sądu. policji możesz tłumaczyć a oni i tak Cie oleją

nałożony mandat może anulować tylko sąd! !!

Z tego co mi wiadomo, po ukonczeniu 17 lat, policja może wystawić ci normalny mandat za np. spożywanie alkoholu w miejscu publicznym.

emm a kto powiedział że pił % ? ;D a jeśli już… piłeś? płać…

dowod tymczasowy, to jakbys chcial se przyspieszyc te 18scie, wiec i konsekwencje ponoś :slight_smile:

to niestety jesteś w błędzie… nie jeden mandat w życiu wypisałem, ale za spożywanie alkoholu osobie niepełnoletniej nie można wypisać… za inne wykroczenia o ile rozporządzenie na to pozwala można wypisać mandat już 17-latkowi… oczywiście istnieje też art 41 w kodeksie wykroczeń który pozwala na odstąpienie od nałożenia mandatu…i pouczenie delikwenta…

zgadza się

ile tego mandatu 50-100zl ;> to chyba odlozysz jak pojedziesz do dziadków i zaplacisz :stuck_out_tongue: jak wiecej to niedosc ze niebedziesz mial z czego zaplacic, to i niezle rodzicow wkurzysz :lol: taka mila perspektywa :lol:

Trochę wyjasnień, dostałem to za sporzywanie alkoholu w miejscu publicznym, dowód nie wyrobiłem dla “szpanu” tylko potrzebny mi był do wyjazdu za granicę a wylegitymowałem sie nim bo akurat miałem przy sobie.

Jeśli pujde so sądu rodzce napewno sie dowiedzą a co gorsza szkoła (która mam bardo rygorystyczną) wiec lepiej bedzie zapłacić chyba mandat, nie chodzi o pieniądze tylko o fakt że koledy którzy mieli 16 (tak samo) wylegitymowali sie legitkami zostani spisani a ja dostałem mandat. jednak zapłace mandat i po krzyku.

Na mandat nie masz, a na picie masz :? :? :?

Picie jest tańsze od mandatu :smiley:

A co w tym złego?

Ty nigdy nie piłeś jak byłeś nie pełnoletni?

W ogóle powinni pozwolić pić już od 16, bo uważam że już można mieć swój własny rozum i rozumieć nie które rzeczy, jak karać to od 16 czy tam od 17 jak pełnoletniego, a pić i palić to od 18 “legalne” bo i tu sie czasem czepiają że i piszesz.

Że by nie było zaraz jakiś dziwnych pytań typu: Czy ty piłeś jak byłeś nie pełnoletni?; Ile masz lat?

Mogę tyle powiedzieć że jestem jak każdy mężczyzna, i też się szaleje. 8)

A co do lat to nie mogę, powiedzieć bo stary jestem już. :lol:

jest róznica między piciem piwa w parku np. z dziewczyna, jedno czy dwa przy rozmowie… wtedy to tylko spisza Cie nawet jak masz i 60 lat :wink: a róznica jest przy libacji w parku z kolegami :wink: widok 16latków nawalonych wtaczajacych sie do autobusu to nie jest widok na który chce sie przatrzec po całym tygodniu pracy…

skoro chcą pić piwo jak dorośli to niech odpowiadają za to jak dorośli… dorosły za spożywanie ma 100PLN mandatu… a trzeba pamiętać że jak dorwą sprzedawce (albo kolesia który im kupił bo akurat dysponował dowodem osobistym) tego piwka dla małolata to może dostać 2 lata paki…

to nie chodzi że się ma własny rozum,a chodzi tu o to że w młodym wieku picie alkoholu szkodzi zdrowiu bardziej niż byś był już dorosły