Mandat, nie jestm pełnoletni, mandat jak pełno letniemu

Panie fiesta wdzę ze całkiem inaczej pojmujemy wyrażenie “spokojna młodzież”. dogadać sie nei dało, pierwszy kontakt ze strażą czy ogólnie z organami włady i odrazu tak surowo. Maja taką prace i ich rozumiem ale też trzeba być człowiekim, co innego dzieciak z patologicznej rodziny co pije codziennie do upicia się, a co innego 2 piwa na 2 miesiąć.

komin15 czy nie dociera do Ciebie że osoba w wieku 15 czy 16 lat nie powinna pić wcale a już nie wspomnę o miejscu publicznym gdzie taki widok jest zupełnie demoralizujący ??

Miej pretensje do samego siebie, a nie szukaj kruczków prawnych jak sie wymigać od płacenia kary za swoją głupotę :!:

Myślę ze wyciągniesz wnioski na przyszłość.

fiesta Chyba w czasach szkolnych należałeś do tej młodzieży nie pijącej :mrgreen: i dlatego piszesz że 17 latek pijący piwo to głupek.

komin15 Znalazłeś się w nieodpowiednim miejscu, w nieodpowiednim czasie :slight_smile:

Ja miałem kiedyś podobną przygodę tylko że byłem pełnoletni, zacząłem spłacać w ratach przez internet, wpłaciłem 40 zł i zapomniałem o tym :smiley:

po 3 latach nawet upomnienie mi nie przyszło hehe

Witam.

Widzę że temacik się fajnie rozwinął :stuck_out_tongue:

Znam sporo takich osób , asle w sumie czy to coś aż tak złego wypić piwo mając 16 lat ??

Nie sądzę :stuck_out_tongue:

Też swego czasu miałem śmieszną patrząc z perspektywy czasu Historie, kiedy to się z lekcjii urwaliśmy, miałem też raczej 16 lat, i piliśmy sobie browara na skwerku, akórat wtedy Mundurowi chodzili, zaczęliśmy uciekać :smiley: ale na szczęscie nie widzieli co robiliśmy , eh, to były czasy :mrgreen:

Też nie należę do osób które piją tylko po to żeby się zachlać, no ale , jak wieksza część naszego społeczeństwa piła alkohol przed 18 rokiem zycia.

I nie widze w tym nic złego, wypić sobie w takim wieku piwo, ale uważam że picie w miejscu publicznym i to przez 16 latków np. to szpan, co innego , jak byście poszli do domu jakiegoś qmpla i wypili po tym jednym piwie, ja się nauczyłem i w miejscach publicznych nie pije :mrgreen:

Nigdzie tego nie napisałem że jest głupkiem tylko że popełnił głupotę, co może zdażyć się każdemu

Hehehe… No to miałem ubaw czytając ten topic :stuck_out_tongue: Zacznijmy od tego, że…

Aby mogło dojść do czynności (np. wystawienie mandatu) musi być przy tym dwóch policjantów. I teraz pytanie co to znaczy musi być przy tym dwóch policjantów… Wszakże nie wypisują dwóch mandatów - jest taki przepis i koniec. I nie biadolić, bo z tego co zrozumiałem to piszecie o zwykłym wykroczeniu (jak nie występku o charakterze chuligańskim)…

Co do żalu za “pamiątkę od Pana Władzy” to pretensje proszę mieć tylko i wyłącznie do siebie i na przyszłość najpierw myśleć, a później robić.

Aha… Mandat można wystawić każdemu (teoretycznie) - ale nie każdy ma możliwość Jego zapłacenia… I to chyba o to chodzi w tym topicu…

alkohol nie dla dzieciaków… masz 18 lat możesz pić…nie masz to gaś pragnienie sokiem… nie sądzę aby to było naprawdę przyjemne kiedy łyka sie browca i rozgląda do okoła czy nie ma patroli… A najczęściej młodzież robi trzodę po spożyciu %… a pija i mają dostęp do alkoholu bo jest ciche przyzwolenie niektórych “dorosłych” na to… głupota i tyle… jak małolat pije to znaczy że ma albo za dużo wolnego czasu, albo nie ma żadnego hobby… ja nie miałem czasu na głupoty…szkoła, treningi, spotkania z dziewczyną… spożywanie alkoholu do niczego dobrego nie prowadzi… nawet jeśli się komuś wydaje że ma nad tym jakąkolwiek kontrolę… nie raz na izbę albo do szpitala (zależnie czy był pełno czy też nieletni) woziło się o żyganych, zaszczanych i umorusanych innym syfem… widok odrażający… albo małolata co w gimnazjum odbiera świadectwo ledwo stojąc na nogach… kilka dni później na nasz widok strzelała buraka i przepraszała za zachowanie…tylko czemu akurat nas? sama się powinna przeprosić… alkohol, narkotyki… to tylko sposób na ogłupianie się… a ci co to produkują i sprzedają liczą zyski i mają inne rozrywki…lepsze i na poziomie…

Złączono Posta : 18.05.2007 (Pią) 8:39

Mandat karny kredytowany można wystawić osobie która ukończyła 17 lat i ma stałe miejsce zamieszkania w RP i popełniła wykroczenie które jest ujęte w odpowiednich rozporządzeniach dla danej służby mundurowej (nie dotyczy kwita za spożywanie alkoholu, w tym wypadku musi mieć 18 lat)

Jeśli jest się obcokrajowcem, albo polakiem bez stałego miejsca zameldowania można wystawić mandat gotówkowy… Oczywiście osoba karana musi być zdrowa pod względem psychicznym, jeśli pokaże że ma “żółte papiery” to praktycznie należy odstąpić od wymierzenia kary…

Co do miejsca to na usprawiedliwinie mam ze to był stary wąwóz gdzie ludzie BARDZO zadko chodzą. Byłem tam 1 raz z piwem, nie wiedziałem ze tam policja chodzi, dlatego tam byłem, napewno jak bym wiedział poszedł bym gdzie inndziej.

Reasumując: Mandat dostałem, wiec go zapłace, pić… piłem i będę nadal, tylko już u kolegi albo w bardzo niepublicznym miejscu.

Czyli żadnych wniosków na przyszłość dla siebie nie wysnułeś. Reasumując :arrow: bardzo dobrze że wlepili ci ten mandat i spodziewaj się następnych

wniosków na przyszłość dla siebie nie wysnułeś jak to nie pisze przecież

tylko już u kolegi albo w bardzo niepublicznym miejscu.