Mandrake Linux, ktoś jeszcze go ma

Potrzebuję pliku iso z Mandrake Linux 10,1. Nie mogę znaleźć kompletnego pliku iso, jakby ktoś udostępnił to byłbym wdzięczny

Z ciekawości zapytam - po co Ci distro sprzed 15 lat?

Kilka chwil ze Startpage:
http://ftp.riken.jp/Linux/mandrake/official/iso/10.1/i586/

1 polubienie

Potrzebuję do szkoły, tak jeszcze uczymy się na tym systemie :slight_smile:

Może uświadomicie nauczyciela, że to już muzeum, przez nikogo nie używane? Przecież tego nie zainstalujesz na żadnym współczesnym komputerze.
Ale domyślam się, że to nic nie da, nauczyciel nauczył się kilkanaście lat temu obsługi jednego systemu, przygotował sobie pod niego plan nauczania i jedzie, do emerytury.

2 polubienia

Sprawdzałem właśnie na tej stronie. Ja zawsze przed pobieraniem skanuję stronę i wyszło mi takie cóś
https://www.virustotal.com/#/url/408f63757c6cc4976425dbc4cd07f29a3d9fa80b699f3b212c8742d3906006ac/detection

Też się go pytaliśmy, po co nam to?
Robią nam egzaminy z systemów, których i tak nikt nie używa :confused:

Może napiszcie petycję jakąś aby zacząć was oceniać z historii zamiast informatyki.

2 polubienia

My mamy z tego egzamin pod koniec szkoły. To jest w podstawie programowej.

Ale skoro macie operować na średniowiecznych narzędziach to ma to więcej wspólnego z historią niż z informatyką.

Ano widzisz, nigdy nie będziemy tego używać ale i tak musimy się tego uczyć

Jak większości rzeczy których uczysz się w szkole. Znajomość całek ze studiów przydała mi się tylko do zrozumienia kawałów o całkach.

Nie zrozumiałeś idei, skoro uczą cię historii na informatyce to masz prawo żądać oceny z historii.

1 polubienie

Według mnie: fałszywy alarm. Pliki ISO ściągnęły się bez problemów. Instalka w wirtualce ruszyła.

1 polubienie

Wybór jest szeroki podpuścić go do czego innego.

My mamy z tego egzamin więc chcąc nie chcąc musi nas tego uczyć

A nie lepszy był by egzamin z zabezpieczeń IT i testów penetracyjnych,
a nie z historii jak napisał @daras28-82

Ech, my głównie siedzimy i przez kilka godzin nic nie robimy :confused:
Jedyną rzeczą jaką się nauczyliśmy przez rok było składanie komputera i instalowanie systemu

Nie no, może być zabawnie…

zadanie nr 1: przygotowanie VirtualBoksa, żeby ruszył z instalką :joy:

2 polubienia

Tylko zainstalować i podłączyć go do sieci, komp będzie chulał jak burza. :laughing: