Masowe próby przekierowania stron, wpadanie w nieskończoną pętlę na Firefoxie v28


(QuadDamage) #1

Siema, sprawa jest na tyle uciążliwa (przeglądanie forum jest dobre dla masochistów jedynie) że zakładam oddzielny temat.

 

Od jakiegoś czasu (z miesiąc będzie), zauważyłem czy to na forum czy na portalu jak chcę pobrać jakiś program to wyskakuje mi takie coś:

 

ERROR.jpg

 

Jeśli otworzę drugą kartę DP to przeglądarka wpada w pętlę, z której ciężko wyjść. Gdybym otwarł trzecią to bez ubicia procesu by się już nie obyło. Oprócz tego, nawet jak mam otwartą jedną waszą zakładkę i przejdę do innej (inna strona) to DP przechodzi na “swoją” kartę z tym komunikatem, więc przeglądanie na kartach z jedną Waszą jest praktycznie niemożliwe. Jestem świeżo po formacie, to nie wina wirusa, tylko u Was dzieją się takie jaja. Sprawdzałem dodatki do przeglądarki, bez nich jest to samo (chciałem teraz zrobić ich screena ale nawet wtedy jestem tu siłowo przekierowywany).

 

Proszę doradźcie co mogę w tej sytuacji zrobić. Wiem że stara przeglądarka, ale nie mam czasu aby usiąść nad najnowszą wersją i spędzić pół dnia aby to wyglądało tak jak stary Firefox v3.x. Jeśli temat był już gdzieś poruszony to przepraszam za dubla prosząc o doklejenie do istniejącego, znajdę w swoich postach później.

 

Dzięki za pomoc, od czasu pojawienia się tego błędu omijam Waszą stronę szerokim łukiem aby się nie denerwować, a wcześniej (nawet przed rejestracją, bo tu to świeżak jestem ;p) lubiłem sobie poczytać jakieś artykuł czy newsy oraz pościągać programy do przetestowania.

 

Pozdrawiam, QuadDamage.


Śmieszne wypowiedzi na różnych forach ;)
(Dimatheus) #2

Hej,

 

Jak dla mnie problemem jest stara wersja przeglądarki. Nie sądzę, że jakikolwiek portal będzie dostosowywał swoje działanie do przeglądarek z zamierzchłych czasów. A jak sytuacja wygląda na przykład na IE?

 

Pozdrawiam,
Dimatheus


(takiktoś) #3

Październik 2015 to rzeczywiście zamierzchłe czasy. :stuck_out_tongue:
Co takiego zmieniło się na całej powierzchni DP, że nagle przeglądarka zaczęła wariować? Dla mnie to bezsensowny argument.

 

Spróbuj wyłączać po kolei posiadane dodatki oraz motywy (jak mniemam, masz ich kilka/-dziesiąt). Możliwe, że jakiś dodatek wywołuje takie działanie. Sprawdź każdy pojedynczo.


(Dimatheus) #4

Hej,

 

A nie uważasz, że w porządku jest argument w stylu: “Moja stara przeglądarka mi nie działa, ale nie ma czasu, żeby sprawdzić, co jest nie tak i zaktualizować do najnowszej wersji; może więc ktoś po drugiej stronie będzie sprawdzał, tracił czas i szukał rozwiązania, którego źródło zapewne leży w moim komputerze”. To dopiero jest bezsens.

 

Pozdrawiam,
Dimatheus


(takiktoś) #5

Czekaj, co?
>argument
>to co napisałeś w cudzysłowiu
pick one
Do słownika, przeczytaj co to argument.

Czy on napisał, że jego przeglądarka nie działa czy to, że ma problem z loopem przekierowań na stronach DP? Czytaj ze zrozumieniem. Ponadto sugerowanie, że roczna przeglądarka jest stara i to jest źródło problemu… na IE ma sprawdzać? Które jest starsze od tego Firefoxa? Kpisz sobie?
Poza tym od tego jest forum, żeby pytać. Nie rób tutaj drugiej elektrody.


(Dimatheus) #6

Hej,

 

Bardzo proszę - do poczytania ze zrozumieniem: https://pl.wikipedia.org/wiki/Argument_(retoryka)

 

Nie napisał też, że na innych stronach wszystko jest oki, więc problem może dotyczyć też innych stron.

 

A kto powiedział, że kolega korzysta z Windows XP i IE 7? Równie dobrze może posiadać dziesiątkę z najnowszą wersję Edge’a.

 

Oczywiście, że jest od pytania. Ale najpierw trzeba włożyć w działanie choć odrobinę własnej inwencji - czytaj zaktualizować przeglądarkę i sprawdzić jej działania, gdy wyłączone są wszystkie dodatki. Proste jak budowa cepa!

 

Pozdrawiam,
Dimatheus


(Bogdan_G) #7

Próbowałem innej starej przeglądarki cometbird. Portal jeszcze chodził, bo jest na http, ale forum DP już nie - ciągły błąd skryptów, długie przeładowania.

Ciężkie strony też dd, a YT,  to jeden błąd i nieporozumienie. Dlatego cometbird odleciał.

 

Trzeba masochisty, żeby mordować się na starych przeglądarkach niedostosowanych do nowych treści ładowanych na stronach. Javascript sypie błędami.

 

Ze cztery lata temu robiłem raban, bo nie dało się używać ie8 na DP. No i przeszło mi. Teraz mam FF49.0.10 bulid i odtwarzanie mse h.264 i webm - wszystko prawidłowo, a od lat nie widziałem błędu skryptu, do wczoraj w starociu - tfu! To już nie na moje nerwy katować się starym oprogramowaniem, żeby psuć system i zdrowie.

 

Wychodzi na to, że masochista oskarża innych o masochizm i nawet po pierwszym przedstawieniu się - adyć wcięło gościa, a do bruszenia, inni mają okazję.


(takiktoś) #8
  1. Ty miałeś przeczytać to czytaj a nie odbijaj piłeczkę. Przedstawiłeś w cudzysłowiu prawdopodobny sposób myślenia, nie argument. Jedno nie równa się drugiemu.
  2. Podejrzewam, że gdyby miał problem nie tylko z DP, napisałby w innym dziale.
  3. Spójrz na screena może?
  4. A Ty dalej przy swoim. Zaktualizować przeglądarkę i tak w kółko… Nie, przeglądarka mająca 11 miesięcy nie dostaje “szajby” na jednej witrynie z powodu tego, że jest stara, skoro działała wcześniej. Problem leży gdzie indziej. To prosta dedukcja.
    But wait… czemu tak bardzo uparłeś się na aktualizację przeglądarki? Jesteś pewny, że to pomoże? Dlaczego kogoś szkalujesz za to, że jej nie zaktualizował? Dla mnie sprawa jest jasna, ktoś chce pozostać przy tym numerze i tyle. W takim razie szukam rozwiązania problemu poza aktualizacją. Wystarczy pomyśleć a nie forsować komuś rozwiązania, których nie chce “bo Tobie się tak podoba”.

(Dimatheus) #9

Hej,

 

I będziesz czepiał się słówek, które z problemem nie mają nic wspólnego?

 

Ale on sam tego nie potwierdził. Możesz nie wysuwać wniosków za autora wątku?

 

Spojrzałem, i co widzę? Że kolega korzysta z systemu Vista bądź Windows 7. Możliwe też, że używa Windowsa XP z nakładkami graficznymi upodabniającymi do systemu Windows 7. Może też korzystać z Windows 8, może nawet 10 z podobnym pakietem upodabniającym okna powiadomień do efektu Aero. I co daje ta informacja? Jakiś konkret? A no tak - wiemy, że nie korzysta z systemu Windows 2000 i wcześniejszych - a to już jakiś postęp.

 

Jesteś pewien? Skąd wniosek, że problem leży czysto po stronie przeglądarki. Zauważ, że cykliczne odwołania zaczynają się przy próbie ściągnięcia plików. Może więc w sprawę zaangażowany jest program antywirusowy, który ma osobny moduł ochrony przeglądarki?

 

Nie, nie jestem pewien, że to pomoże. Ale to pierwsza rzeczy, którą należy wykonać.

 

Skoro już tak bardzo chcesz czepiać się słówek, to proponuję zerknąć, co słowo szkalować oznacza. http://sjp.pl/szkalować

 

A jak kolega się zjawi w sprawie problemu, to proszę o informację o tym, z jakiego systemu korzysta (jaka wersja i czy z najnowszym SP i poprawkami) oraz jakiego oprogramowania zabezpieczającego używa (antywirus i firewall).

 

PS. O tak, zapędziłeś się. Tak tylko w ramach informacji - powiadomienia mam tak skonfigurowane, że widzę, jak wygląda oryginalny post wystany w temacie.

 

Pozdrawiam,
Dimatheus


(Kpc21) #10

Obadaj przeglądarkę Palemoon.

 

 


(Bogdan_G) #11

Nikt nie daje gwarancji, że zabytek będzie działał prawidłowo. Zresztą, nie wiadomo, jaki system. Pod XP, palemon atom - ma problemy z obsługą gmaila, obsługą kodeka h.264 i z wyświetlaniem webm, a przecież YT przeszło na dual format.

Jeśli już Windows7 i wyżej, to pozostają kwestie bezpieczeństwa, gdy ryzykuje się - a dochodzą jeszcze obsługiwane protokoły szyfrowania. Najnowszy TLS 1,3 wymaga Firefoxa49. To z kolei przenosi się na certyfikaty stron. Chodzi o te zielone kłódeczki. Ustawienie SSL 3.0 obecnie, to ograniczenie się do zawartości starych stron.

Wiadomo, że forum przeszło na https, chociaż niezupełnie, bo na podstronach są treści http, a ja mam włączoną obsługę mieszanych treści https/http. Błędu nigdy nie widzę, jeśli nie ma go na stronach forum DP. Na podstronach wyświetla się https z czarną kłódeczką i z trójkącikiem ostrzegawczym, bo przecież nawet adresy niektórych obrazków zaczynają się na http.

Stare dziady (przeglądarki) nie dają sobie rady, z tymi mieszanymi treściami. Na razie niektóre usługi google, jak tłumacz, to mają takie same problemy:

f01cc9dbaf8e4bd7.jpg

Kiedy przeglądarki są stare? Pewnie wtedy, gdy już przestają prawidłowo wyświetlać się treści stron. Proces aktualizacji stron trwa codziennie…