Matura 2007

Jak to zawsze mówię?

Będzie dobrze :mrgreen:

Tak rozmyślając o tej jutrzejszej maturze, mogę śmiało stwierdzić, iż kompletnie nic nie umiem i nie ma szansy aby mi się udało to zdać:D

Mam nadzieję, że jestem jedynym takim wyjątkiem i że wszystkim dopiszą tematy:D

Jesio raz powodzenia!:smiley:

Ja zawsze mówię : “Jakoś to będzie”:smiley:

Dopiszą, dopiszą dicamillo :wink: Jak coś to można troszkę wody polać na podstawie fragmentu :stuck_out_tongue:

Dopsz, idę sobie spokojnie pospać :mrgreen: Do jutra i powodzenia hihihi :wink:

BTW:

U mnie się przyjęło : "Damy radę " :wink:

http://www.dziennik.pl/Default.aspx?Tab … leId=42154

tematy :stuck_out_tongue:

Jak skończycie to napiszcię jak wam poszło :wink:

Ja mam jeszcze tylko rok… :frowning:

Z czego, oprócz Polskiego, zdajecie jeśli można wiedzieć?

W poniedziałek Anglik a w czwartek Geografia :wink:

No i ustny polski i angielski przed nami jeszcze :slight_smile:

Jestem już po pierwszym egzaminie z Polaka, nie było źle, nie było trudne.

Ja jaki temat pisaliście wypracowanie z Polaka ?

Ja i większość pewnie II temacik wybrałem :mrgreen:

POtrzebuje pomocy. Jestem świeżo po maturce z polskiego jest taki problem. Napisałem wypracowanie na 3 strony A4 na temat lektur Przedwiośnie i Granice. I jest tak że wypracowanie mam dość dobrze napisane, ale w wstępie już sie walnąłem i napisałem że to są lektury z epoki pozytywistycznej :/:confused: a one są z młodej polski :(:(:frowning:

I co teraz ? Cała praca zostanie odrazu anulowana czy uznają to tylko jako błąd (stres). Powiem jeszcze że nie odwoływałem się do epoki w wypracowaniu. Tylko we wstępie mi się coś porąbało i tak napisałem.

Proszę o odpowiedz …

pozdro

jakie były tematy?

Było coś o relacje matki i dziecka na podstawie Przedwiośnia i Granicy.

Przedwiośnie to młoda polska, a granica to XX lecie. Ja napisałem że obydwie to pozytywizm :PP Ale czy mi to uznają jako błąd czy wszystko mi anulują :(( ??

Wszystkiego wam nie anulują , tylko nie dodadzą punku za coś tam, to tylko błąd rzeczowy :mrgreen:

błąd rzeczowy to jakiś najgorszy :stuck_out_tongue: ?

;( ludzie przestańcie panikować już.

Punkty z wypracowania dostyajesz za różne rzeczy, styl, ortografia, sens, wszystko masz podane w kluczu.

Jeśli zrobiłeś tylko taki błąd to dostaniesz 1 punkt mniej, ale wypracowanie będzie spradwzone i ocenione, bez przesady już znowu, dlaczego ktoś ma nie sprawdzać wam całej pracy ?

Angielski i Historia.

Pierwszy.

http://bi.gazeta.pl/im/8/4106/m4106448.pdf

mniej wiecej moje odpowiedzi i wypracowanie się pokrywają wiec lajcik (chyba) :stuck_out_tongue:

Uznają to tylko jako błąd. Poza tym i “Granica” i “Przedwiośnie” Są z XXlecia- łatwo było sprawdzić, bo pod tekstami były daty: Przedwiośnie 1925 i Granica- 1935 :wink:

Także pisałam drugi temat, bo obie lekturki uwielbiam i mam je, można powiedzieć, w małym paluszku :wink:

Ja tak samo jak aero : poniedziałek angielski i czwartek geografia :mrgreen:

A ustne kiedy macie :?: Mi wypada 14 maja angielski i 18 maja polski i mam święty spokój :mrgreen:

Polski ustny mam 22 maja, a anglika 11 ;] maja oczywiście

freyah miałeś chyba inną wersję arkusza. u mnie zarówno pod oboma XX-letnimi ;p jak i pod dziadami było napisane “Warszawa 1984” (rok wydania wersji, którą wzięli) zaś co do epoki, to jeśli tylko ktoś pamiętał, o czym te dzieła prawią :wink: to mógł wywnioskować.

Po pierwsze jestem kobietą :wink:

Po drugie- miałam taki sam arkusz jak wszyscy :slight_smile:

Tak, to było pod każdym. Ale jeśli się dobrze przyjrzałeś to na samym końcu każdego tekstu w lewym dolnym rogu była data- rok, w którym powieść została napisana :wink: A po prawej stronie był rok i miejsce wydania książki- egzemplarza, z którego korzystano przy układaniu tego tematu.

Ja nie pamiętałam :stuck_out_tongue: A spojrzałam na daty i zaraz wiedziałam, że to XXlecie :wink: Wystarczyło się skupić i czytać dokładnie :lol:

no ja

7 angol pis

  1. polaj ust

  2. angol ust

  3. gera :P:P:P :mrgreen: :mrgreen:

Pisał ktoś rozszerzoną maturkę z polskiego? Bo ja akurat tak i wybrałem pierwszy temat na wypracowanie. Niby wszystko ładnie, ale teraz przeczytałem przykładowe wypracowanie od CKE na ten temat i mnie zatkało - tam zamiast o prowincji pisze się o prowincjonalizmie! W obu tekstach nie ma praktycznie słowa o ludziach prowincję zamieszkujących (poza tekstem Schulza, fakt), lecz o samy miejscu jakim jest prowincja. I teraz zgłupiałem już…

No więc - pisał ktoś ten temat? Może podzielić się refleksjami?