Matura 2012

Damianek439 U mnie sytuacja wygląda trochę gorzej, polski ustny mam jutro, jestem przy pisaniu wstępu. :wink:

drobok Najgorzej jak wylosujesz temat o państwie i społeczeństwie albo o zdrowiu i musisz opisać jakiś wypadek, który widziałeś ostatnio. :smiley: Poza tym od tego roku zmieniła się forma matury ustanej z angielskiego i tak na prawdę trzeba nieźle improwizować, bo czasu na zastanowienie nie ma, czytasz treść zadania i z marszu odpowiadasz. Musisz kombinować jak karzą Ci opowiedzieć jakaś historyjkę wyssaną z palca.

A znasz wszystkie 25 czasów:D?

Nie :slight_smile: Zawsze zdawało mi się że ich mniej było :))

Co do formuły rzeczywiście zdaje się trudniej, ale tylko z pozoru. Mnie martwi rozszerzenie, oraz wypracowanie na nim :))

Nie wiem ile, przy 6 już się gubię. Czasów tak na prawdę jest kilkanaście. Mało to logiczne dla mnie - coś jest, było albo będzie, ewentualnie można używać bezokolicznika do planów, zamiarów, regularności działać. Ludzie to potrafią utrudnić sobie życie;-)

Wystarczy spojrzeć na gramatykę języka polskiego. http://pl.wikipedia.org/wiki/Gramatyka_ … _polskiego :smiley:

3-4 podstawowe czasy… na ustnej ; ale słówka… najgorzej jak trafię jakiś temat z którego znam z 2,3 słowa.

Wtedy będzie Wielka Improwizacja :wink:

A jutro matma… 70%? Proszę :* :smiley:

Oby ostatnie zadanie mieściło się w podstawowej matematyce… a nie , że nawet rozszerzeni nie wiedzą jak to zrobic ;<

Wszystko da się zrobić, tylko trza pomyśleć :slight_smile: Ja się modlę by znaków / cyfr znów nie mylić. Bo mi się to często zdarza :slight_smile: Czasami nawet mam problem z przepisaniem początkowego działania :))

Matma - banał w porównaniu z próbną w tym roku. Ostatnie zadanie na poziomie gimnazjum. Mój największy błąd to źle przeczytana treść przedostatniego zadania. Zamiast policzyć objętość ostrosłupa, policzyłam graniasto… Ale jakiś punkcik za dane na pewno będzie. :slight_smile: I w tym z prawdopodobieństwem coś mi umknęło, bo wyszło mi 15/49 a reszcie 17/49. A wam jak poszło?

A mi wyszło 17/49 ;p

Za to spie… zepsułem…Ostatnie ;p Du*a nie gimnazjum ;( Nienawidzę tego typu zadań. Mogli dac figurę z 50 kątami…

Niż to… coś… głupie.

O tak , wypisywanie przypadków w losowaniu… to było najlepsze.

I co jeszcze… Ciągi łatwe, o drugie z zamkniętych :smiley:

Dopiero pod koniec doszedłem do rozwiązania… tak to spojrzałem, nie wychodzi i się załamałem ;<

A najtrudniejsze : Która funkcja przechodzi przez jedno m.z.? Bo ja nie wiem ;< :wink:

Są odpowiedzi http://fakty.interia.pl/raport/matura-2 … 92464,7352 To z ciągów nie wiem jakim cudem za 4 punkty, bo trochę proste.

Miało być 17/49 widocznie pominąłeś jakieś 2 przypadki. Ogólnie wydawało się łatwe, miałem problem z tymi siecznymi. A ostatnie liczyłem 5razy nim doszedłem do tego, że ma być + 1 a nie minus :slight_smile: Co m.z liniowa :slight_smile: Teraz jak patrzę na odpowiedzi z zamkniętych to mam jeden błąd. Nie na 100% ale raczej znaki mi się pomieszały w 23 :slight_smile:

Ogólnie zdawało się łatwe, ciekawe czy błędów nie zrobiłem :slight_smile:

W tych zamkniętych mam źle 24 z flagą, bo strzelałam. Reszta wszystko dobrze. Z otwartych to nie jestem pewna z tym kątem rozwartym czy dobrze wyjaśniłam i z tym 0

Nie mam dobrze all prócz 23(+ z -) + 33(wysokość zamiast objętości)+ 29 nie wiedziałem co to symetralna :slight_smile: Bynajmniej tak mi się zdaje :slight_smile:

Matura z matmy zawsze jest łatwa, bo jakby zrobili “normalną” to by pewnie z 50% osób nie zdało. Takie niestety mamy realia… A potem jeden z drugim nie potrafią wyliczyć 15% z 80 w pamięci.

Jak to jest ze wspomnianym wyżej zadaniem z prawdopodobieństwem?Bo ja też napisałem 15/49 umknęły mi gdzieś dwa przypadki #-o dostane 0 pkt jak nie wypisałem wszystkich opcji?I przez to złą odp napisałem a jakbym znalazł te 2 przypadki jeszcze i je wypisał to 2pkt?

Wszystko zależy od klucza. Raczej dostaniesz 0 :slight_smile:

Jedyne co mi na myśl przychodzi, to 1 za wypisanie, oraz 1 za podstawienie do wzoru (o ile masz pierwszy). Zazwyczaj tak jest. Więc raczej nie masz co liczyć :slight_smile:

jak oceniacie angielski? :smiley:

Mnie się łątwy zdawał, jeszcze nie oglądałem odpowiedzi :slight_smile: W każdym bądź razie, rozszerzenie mam za półtora godziny :))

PROŚCIZNA :wink:

A Hobbit… Czysta przyjemnośc czytania :wink:

Ponad 80% powinno byc…

A rozszerzenia nie pisze xD

Ja się dziwię, że je piszę. Ale myślę z 50% chciałbym dostać. W każdym bądź razie, jedyne za co mogę stracić pkt. To to, że na kartce napisałem, że nie idziemy grać. Bo gość ma zakfasy. A jest nam bardzo potrzebny. No i tutaj się obawiam, nie otrzymania tego co bym za to chciał :slight_smile: No i ew brak formalnego zakończenia w liście.