Matura 2012

Ja jak na razie 34/35 z zamkniętych. Pierwszy list powinien jest ok, za to nie jestem pewna co z drugim, bo na początku napisałam na ponad 170 słów i musiałam wykreślać, ale myślę, że 90 % będzie. :slight_smile:

Rozszerzenie nie było za łatwe, ale ujdzie. Co prawda nie będzie to dobry wynik, ale zawsze coś :slight_smile:

Za to u mnie w rozprawce się z 290 350 zrobiło. Jak z brudnopisu przepisywałem :slight_smile:

Jak logika i sens twojego wypracowania maturalnego byłą podobna do powyższej, to nie wróżę niczego dobrego …

A co ma moje wypracowanie do prezentacji kogoś innego?

Do prezentacji może i nic, ale nie za bardzo rozumiem co to znaczy wykuć się …

Wystarczy sprawdzić w słowniku :slight_smile: http://sjp.pwn.pl/slownik/2539569/wyku%C4%87_w_zn._3

Pkt ci polecą jak tak powiesz na ustnej :slight_smile:

O właśnie. To też jest problem…

Boję się że powiem jakieś słowo… które myślę że już jest w słowniku JP , a tu klops. I polecą punkty… Co za strach ;(

Ja jeszcze nie zacząłem prezentacji robić. Jakoś żyję :stuck_out_tongue:

Nie ma się co martwić, albo się zda, albo nie :slight_smile:

Trzeba bardzo się starać żeby nie zdać. :wink:

Prawda.

Ja wiem co to znaczy wykuć, ale nie wykuć się …

O wiele lepiej choć również ze szkolnego żargonu jest obkuć się, obkuć coś na blachę itp …

Szukasz dziury w całym. Wiesz co to znaczy umyć, ale nie umyć się i wiesz co to znaczy uczyć, ale nie uczyć się. A obkuć się to synonim słowa wykuć się.

Lepiej że ja szukam dziury w całym, jak by to miała zrobić komisja egzaminacyjna …

Ja właśnie odkryłem, że mam w bibliografii S. Jerzy, zamiast J. Starnawski, pomijając fakt że ten autor w ogóle tej książki nie napisał :stuck_out_tongue:

Aż taka wredna ta komisja nie musi być. Trzeba być dobrej myśli :slight_smile:

Chyba nie rozumiesz, że inaczej wypowiadam się podczas luźnych rozmów w gronie znajomych lub np. pisząc coś na forum publicznym, a inaczej podczas tak ważnego wystąpienia jak matura ustna. Otóż tak jest. (Zdziwienie?) Możesz spać spokojnie. Zdałam już maturę ustną i nie musiałam się gryźć w język z powodu moich “szkolnych” przyzwyczajeń.

MATURA ustna z ang… wynik??

25/30

ok. 82%

Fart :wink: Na nic mi ten wynik… ale ładnie wygląda xD

Ja mam jutro informatykę, 18 angielski, a 22polski :stuck_out_tongue:

Jak ja zdawałem maturę kilka lat temu to żadna uczelnia nie “honorowała” wyniku tej matury - jak jest teraz? Czemu zdajesz akurat to?

Szczerze nie wiem, po co to zdaje. Miałem zdawać też matę rozszerzoną i fizykę, ale zrezygnowałem. Po prostu uczyć mi się nie chciało.

Z tego wszystkiego co jest dla kierunków technicznych tutaj http://rekrutacja.polsl.pl/kryteria_sd1.aspx jest też informatyka. Ale na poziomie podstawowym, raczej będzie mizerny skutek. Już lepiej mnie wyjdzie angielski rozszerzony. Bo 50% z niego = 100% z informatyki podstawowej …