Media Markt

Chciałbym podzielić się pomysłem na kampanię reklamową w odpowiedzi na ostatnią obrażającą mnie jak i z pewnością większość Polaków skretyniałą reklamę w różnych mass mediach niemckich… Otóż proponuję taki projekt - Helmut wraz z kolegami przebrani w brunatne mundury SS wpadają nad ranem do domu gdzie cała rodzina (nawiasem mówiąc Polska) przy jednym stole raczą się śniadaniem… Helmut stając w progu mieszkania wyjmuje spod płaszcza Maschinengewehr 08 i załatwia serią całą rodzinę… Po chwili wraca do swojego domu gdzieś w Frankfurt an der Oder(sic) i mówi do żony tymi słowy - “Droga Helgo spójrz na te czerwone plamy krwi na mej brunatnej koszuli służbowej jak to wygląda… jak ja się teraz w robocie pokażę…” Na to przedsiębiorcza Helga wyjmuję zza pleców proszek do prania i mówi - “Najdroższy luby mój na takie plamy tylko PerSSil stosuj…”

hmm calkiem niezla :slight_smile:

Milicja , jakoś żartu nie załapałem.

A co do reklamy o którą tyle hałasu, to niby kto nam taką opinię w Niemczech zrobił, jak nie my sami?

A co ma powiedzieć biedny Chuck, kiedy cały świat się z niego śmieje?

Może niech wszyscy przestaną kupować w Media Markt? I tak mają tam drogo:P

Pisz konkretnie albo wcale :x

asterisk jest o niej głośno :wink:

http://wiadomosci.onet.pl/1296705,12,item.html

Każdy kto czyta bądż słucha newsy wie o co chodzi… Mógłbym teraz napisać “Temat nie dla id…tów…” I co wtedy asterisk mógłbyś się obrazić?? (bez aluzji)

Media Markt(1039567 B)

To dokładnie ta reklama :wink:

Nadal uważam, że jesżeli coś piszesz, to informacja powinna być kompletna.

Tak jest dopiero teraz


I znalazłby się w Kosmosie ( bez aluzji )


Dokładnie

Milicja : głupota

swoją drogą ten temat może konkurować “inteligencja” z tymi od monsterów i innych bite-me gierek :stuck_out_tongue:

Milicja może tak nie wypowiadaj się w imieniu Polaków. Polski rząd i polski oddział mediamarkt zainterweniował ze skutkiem i padły przeprosiny. Szczerze mówiąc, to takie reklamy mnie “nie ruszają” i świadczą jedynie o drugiej stronie o nie o Nas.

Co do Twojego pomysłu - pomyliły Ci się kalibry. Na szczęście takie chore pomysły jak napisałeś nigdy nie będą miały miejsca. W tym momencie, to ludzie, którzy to przeżyli powinni Cię skosić serią z karabinu. Pobiłeś ich na głowę :?

s ami sobie jesteśmi winni przecież kiedyś p olacy jeździli do n iemczech kradli i sprzedawali towar w p olsce :frowning:

Ja po pierwszym obejrzeniu tej reklamy wywnioskowałem dwie rzeczy:

  1. W MediaMarkt cię okradną

  2. Niemiec nawet nie zauważy jak mu ukradnę spodnie.

Reklama idiotyczna i bez sensu.

Monczkin chciałbyś żeby ci ktoś napluł w twarz a potem przeprosił? Satysfakcjonowałoby cię to z miejsca?

Widziałem inną koncepcję “reklamy odwetowej” - dziewczynka wręczająca niemieckim żołnierzom wrtacającym spod Kurska tabliczkę czekolady z pytaniem po ilu kostkach się uśmiechną :mrgreen:

Faral jakie plucie ?? Ludzie - stereotypy są i będą i nic tego nie zmieni. Reklama rządzi się innymi prawami. Nie ważne jak mówią - ważne, że mówią. Bez sensu według mnie jest rozpaczanie nad tym i tyle. A już wszelkie akcje odwetowe sprawiają, że człowiek zniża się do poziomu adwersarza - co jest już całkowitym bezsensem. Przeprosili ?? Przeprosili. I teraz co ?? Mają wysłać do każdgo Polaka list z przeprosinami ??

Z tym się zgadzam. Napisałem o tej reklamie odwetowej w charakterze ciekawostki. Nie mam zamiaru jej wcielać w czyn ani nie oczekuję ze ktoś to naprawdę zrobi. Podobnie jak nie oczekuję imiennych przeprosin. Po prostu denerwują mnie postawy rodaków które nie wiem jak nazwać - zakompleksione? Widzą nas jako złodziei? Słusznie, bo jesteśmy złodziejami! Bo tam kurczę “rdzennych złodziei” nie ma pewnie. Tylko my kradniemy. Stereotypy funkcjonują, pewnie. Ale co innego nazwać kogoś, nie wiem, żabojadem, a co innego złodziejem.

Nie tak dawno dyskutowaliśmy min o stereotypie Araba-terrorysty. Wg mnie blizszy jest on prawdy niz Polak-złodziej bo wszelkie antyzachodnie wystąpienia z ich strony mają tam charakter niemal ogólnospołeczny. Ale wielu na tym forum twierdziło że tak uogólniać nie mozna bo to krzywdzące dla wielu porządnych Muzułmanów. Dlaczego tak wiele osób przyjmuje jednocześnie postawę że w kontekście Polaków uogólniać można? Mam skojarzenia z Kalim i krową… Niezbyt to budujące.

Ja natomiast mam wrażenie, że bardziej problematyczne jest nasze narodowe pieniactwo. Po pierwsze, to latami ciężko nasi rodacy pracowali aby uzyskać takie właśnie traktowanie. Nie oszukujmy się, takie są fakty.

Po drugie, nie wiem czy ktoś pamięta nasze reklamy głupich Krzyżaków (czytaj Niemców) którzy chcieli kupić jakieś tam produkty Atlasu, czy czarnoskórych gości skaczących po jakiś durnych panelach z równie durnym uśmiechem na twarzy. Wniosek z tego jeden, my możemy przedstawiać innym jak chcemy tylko nas nie można.

Oczywiście zgadzam się z tym, że MediaMarkt przegiął, bo to już nie jest śmianie się z przywar ale zwykłe obrażanie, ale reakcja mediów na tą reklamę też jest przesadą.

Następny zakompleksiony :frowning: (bo ja utrzymuję ze to jednak kompleksy są głównym problemem). Naprawdę czujesz się złodziejem i pijakiem? Ja nie. I jak ktoś mi mówi że nim jestem to nie mam zamiaru mu ochoczo potakiwać z miną w stylu: “słusznie prawi, polać mu”.

Trochę nietrafione moim zdaniem - tam nikt nikomu wprost nie sugerował głupoty. W związku z czym wniosek też trochę zbyt dalekosiężny.

Ogólnie uważam że kreowanie takich postaw jak ta którą zaprezentowałeś lisek jest złe, bo utwierdza innych w przekonaniu ze mają rację, że słusznie wieszają na nas psy, bo tylko tego jesteśmy warci. Mam w głowie wypowiedź młodej Żydówki zapytanej o wrażenia z Oświęcimia po którymś “Marszu Żywych”. Powiedział mniej więcej coś takiego: “Myślę że to znamienne że ten obóz jest na terenie Polski - doskonale to podkreśla antysemityzm, który w Polsce panuje”. Niby co ma piernik do wiatraka prawda? Ale takie wnioski “coponiektórzy” wyciągają jak sami ich będziemy w ich przekonaniach utwierdzać.

Ciekaw jestem jak na takie otwarte żdzielenie w pysk zaraagowałoby społeczeństwo Francuskie lub co by powiedział sam Putin gdyby się śmiano z rosyjskich zapijaczonych gęb (co przyjmijmy ,iż byłoby wyrwane z kontekstu…) A propo przeprosin

powiedzmy ,że wpadnę dziś do ciebię i w progu mieszkania nawsadzam ci ile wlezie a następnie włożę sobię palce do gardła i na progu zwymiotuję na twój w holu wzorzysty chodniczek… po czym wyprostuje się i powiem Przepraszam cię drogi przyjacielu… nie chciałem… Zawsze mnie uczono ,że za to co się robi bierze się odpowiedzialność również… od tego się ma coś takiego jak rozum… A to ,że ktoś ma styropian zamiast mózgu to żadne alibi…

Nie ma holu ani dywanika :stuck_out_tongue:

Powiedz mi, czego oczekujesz ?? Mają nam w ramach przeprosin oddać Goerlitz

Nie bardzo teraz wiem czego oczekujesz - “zaproponowałeś” odwet - napisałem co o tym myślę. Zresztą proponując coś takiego sam się zrównałeś z tym cytatem

No ale co się dziwić - obrażono Polaka, więc jest dobry moment żeby postawić następny pomnik matrylologi.

Jest afera, której nie powinno być - jedni zawinili, przeprosili, ale nie, trzeba to teraz wałkować i płakać nad sobą :x

Wystąpmy z Unii w ramach protestu :!: :!: :!: