Menu kontekstowe po wciśnięciu klawisza "N"

Jakiś czas temu kupiłem mysz Logitech M590 i klawiaturę Logitech K375S, zainstalowałem do tego oprogramowanie Logitech Options. Często klik LPM wyświetla menu kontekstowe (choć nie zawsze - nie wiem od czego to zależy). Dziwnym jest, że przy takim problemie w Chrome, czy Opera nie mogę nic wpisać w pasku adresu (bo wyświetla się menu, co uniemożliwia wprowadzenie tekstu), a w Firefox wszystko działa poprawnie.
Innym problemem jest wyświetlanie menu kontekstowego po wciśnięciu klawisza „N” - najczęściej na klawiaturze w laptopie (wcześniej tego nie było). Również jest to nieregularne - taki problem występuje często, ale nie zawsze.
Wiecie co może być tego przyczyną i jak to naprawić? Jak odpinam czujnik do klawiatury/myszy to sytuacja wraca do normy - czasami natychmiastowo, czasami po kilkunastu sekundach.
Robiłem niedawno format systemu (Windows 10) i problem dalej występuje.

Może problem z klawiaturą lub jej oprogramowaniem.

Sprawdź czy da się zaktualizować jej firmware lub jak działa bez logitech Options.

Sprawdziłem sterowniki - są aktualne, później je odinstalowałem, które po restarcie komputera zainstalowały się automatycznie. Odinstalowałem Logitech Options, ale niestety to nie pomogło.

Witaj @Diego662

Sprawdź jak masz ustawione, gdy mysz i klawiatura jest podpięta, a jak, gdy odłączona.
Wejdź w Ustawienia -> Urządzenia -> Mysz
1 ma być ustawione na Lewy


Kliknij 2 Dodatkowe opcje myszy -> Ustawione tak jak poniżej
obraz

Pozdrawiam serdecznie
Juliusz

1 polubienie

Za bardzo zmniejszyłeś obrazek.

Forum do małych obrazków dalej nie oferuje galerii z trybem podglądu w większej rozdzielczości (raczej zamiast 50% lepsze będzie “85%”.

1 polubienie

W tej chwili tak mam ustawione, sprawdzę tę konfigurację jak znowu będzie coś nie tak. Chociaż powinno tam być zawsze OK, skoro na przykład w Mozilli Firefox klikanie działa zawsze bez problemu.

A sprawdzałeś, czy masz problem z Menu kontekstowym na lewym myszy i z klawiszem N, w takich samych sytuacjach, o których piszesz, ale w Trybie Awaryjnym?

Nie sprawdzałem, ale zobaczę rzeczywiście. Tylko jakie wnioski mogę na podstawie tego wyciągnąć? Pewnie, czy powodem jest sprzęt, czy oprogramowanie?
Najgorzej, że nie potrafię takiej sytuacji samemu wywołać, pojawia się to okresowo i po jakimś czasie problem sam może zniknąć (nawet jak nie odłączę urządzeń).

Czyli, jak dobrze zrozumiałem, Menu kontekstowe pod lewym myszki pojawia się w Chrome i Opera tylko, gdy zestaw Logitech jest podłączony?
Czy w tym samym czasie dzieje się to samo z lewym klawiszem Touchpada? Zwróciłeś na to uwagę?

Jaki masz dokładnie model laptopa?

Pojawia się ogólnie pod Windowsem - np. jak chcę uruchomić Notatnik to LPM również szaleje. O dziwo nigdy w Firefox nie ma tego problemu.
Nigdy się to nie wydarzyło, gdy zestaw Logitech był odłączony. Jak już to, gdy urządzenia są podpięte. Na touchpad laptopa wtedy problem również występuje.
Laptop MSI CX61 2QF.

Napisz co masz na tych ustawieniach i ewentualnie zmień tak jak u mnie
Ustawienia -> System -> Tablet
obraz

1 polubienie

Przechwytywanie
W opcji „Po zalogowaniu” mam dostępne: „Użyj trybu pulpitu”, „Użyj trybu tabletu” i „Użyj odpowiedniego trybu dla mojego sprzętu”. Nie widzę „Nigdy nie używaj tabletu”. Wiesz jak to zmienić? Albo co zaznaczyć?
W drugiej opcji przestawiłem na „Nie pytaj i nie przełączaj”.

Ustaw Użyj trybu pulpitu
Nie jestem pewien, ale widoczne u Ciebie opcje pochodzą prawdopodobnie z innej wersji Windows 10
Ja mam 20H2
Możesz sprawdzić
Win+r i wpisz winver i Enter

Czy po przestawieniu tych dwóch opcji i restarcie, nadal masz problemy z Lewym myszki?

1 polubienie

Wersja 1607.
Ok, opcje zmienione i restart zrobiony. Na razie problemu nie ma, ale tak jak pisałem - jest on nieregularny. Jeśli będzie dalej coś nie tak, to jutro podczas pracy na pewno zauważę.

1607 raczej ma odcięte wsparcie Windows 10 (już będą 2 lata).

Na domowe potrzeby lepiej nie pakować się w Windows 10 LTSB/LTSC.

2 polubienia

Dzisiaj na razie 2x miałem taki problem, ale trwał on o dziwo tylko kilka sekund, po czym wszystko wracało automatycznie do normy.
Dochodzi jeszcze fakt, że ta mysz i klawiatura mają funkcję multi-device, więc wykorzystuje je do służbowego i prywatnego jednocześnie.
Dzisiaj podłączyłem odbiornik unifying do lapka służbowego i oba urządzenia działają OK, a przez Bluetooth podłączyłem myszkę do lapka prywatnego. Klawiatura nie chciała się sparować z prywatnym, więc pobrałem na nim Logitech Options i podłaczyłem inny odbiornik unifying do prywatnego, na którym działa sama klawiatura (mysz dalej bluetooth). Konfigurowałem to jeszcze raz, bo tak jak pisałem - jestem po formacie.
Na razie działa to OK, pomimo tych dwóch bardzo krótkich incydentów.

1 polubienie

Wykonaj więc to co (nie wprost) sugeruje kolega @krystian3w, czyli pełną aktualizację systemu Windows 10 no najnowszej wersji, aby mieć wsparcie.

1 polubienie

Zaktualizowałem do wersji 20H2. Z zainstalowanym Logitech Options nadal był problem. Oprogramowanie odinstalowałem, a urzędzenia mam skomunikowane z laptopem odbiornikiem unifying i dodatkowo nadal sparowane są przez Bluetooth (parowałem po instalacji oprogramowania).
Jak na razie problemu nie ma i jest OK - Dzięki! :slight_smile:

Próbowałem z oprogramowaniem bo mapowałem dodatkowe klawisze myszy do volume-up/down, no ale trudno. Sprawdziłem podczas występowania problemu i LPM wyświetlał menu kontekstowe i myszą i touchpadem, natomiast klawisz ‘N’ wyświetlał menu tylko klawiaturą w laptopie (przy podłączonej klawie Logitech), a ‘N’ w Logitechu nie powodował takiego problemu.

Niby do głośności są nawet programy np. Volume2 (ale raczej nie widzę obsługi przycisków „4” / „5” - bocznych) jak nie chcesz tego zlecać w XMBC (X-Mouse Button Control) lub ręcznie w AutoHotkey.

1 polubienie

No tak. coś już zerknąłem.
Dzisiaj znowu pojawił się problem z LPM i klawiszem ‘N’ (‘N’ w laptopie, bo w klawiaturze Logi - OK), z tym, że ‘Esc’ na klawiaturze laptopa zakończył problem („Esc” na klawiaturze Logi nie pomagał), więc szybko poszło. Nie mam już pojęcia co z tym sprzętem jest nie tak.