Messenger, facebook - brak aktywności

facebook

(onlyherinspirations) #1

Od kilku dni nie widzę w ogóle u paru moich znajomych kiedy ostatni raz byli aktywni na messengerze po wejściu w okienku czatu. Nie jestem zablokowana w żaden sposób przez te osoby. Już zdarzał się ten problem ale mijał po paru godzinach, natomiast teraz trwa to już od kilku dni i jest bardzo irytujące. Czy ktoś miał podobny problem i wie jak to rozwiązać? Odinstalowanie i ponowna instalacja fb i messenegera nie pomogla w zaden sposob. Czy ktoś może mi pomóc? :confused:

(WODZU) #2

Może zmieniali coś w ustawieniach prywatności, bo nie chcą być szpiegowani? Może faktycznie byli nieaktywni?
Spróbuj wylogować się i zalogować ponownie.

Życie bez fejsbuka jest nic nie warte. Jak coś nie działa, sznurek, nago i na czereśni. Zukenberg dostkonale to przewidział. Zbałamuci miliardy ludzi, potem naciśnie guzik i ci wszyscy uzależnieni jak zoombie będą chodzić i zabijać.

(Radek68) #4

Od paru dni?? A co to, messenger to woda czy powietrze?

Zerknąłem u mnie jak to wygląda (oczywiście zasłaniając kontakty):

No tak, ale ja mam osobiste kontakty. :smiley:

(onlyherinspirations) #5

Ani woda ani powietrze. Po co te złosliwosci? Jest problem, wiec zadaje pytanie, licząc na odpowiedź, a jesli nie masz nic do powiedzenia konkretnego to po co się udzielać… I czytaj uwazniej, bo nie chodzi o to co pokazalew na screenie, a o informacje ktorą widac po otwarciu czatu, przy nazwisku, gdzie normalnie wyswietla się np “aktywny 10 min temu”. Tego nie widać. Po co ten hejt…

(Radek68) #6

Spoko, to nie hejt, to tylko taki żart, przyznaję nawet, że mało śmieszny. :wink:
A co do problemu, to czy daje coś wylogowanie się i ponowne zalogowanie, czy nadal jest błędnie pokazywana data aktywności?

(onlyherinspirations) #7

Problem nie znika. Nawet odinstalowanie messengera z tel i wylogowanie się z fb (bo z tego co widzę usunąc go chyba nie można, jako aplikacji) i ponowna instlacja i logowanie nic nie pomogły. Nie mam pojęcia czym to jest spowodowane. Ju wczesniej zdarzały się takie problemy ale samo znikało po paru godzinach i aktywnośc była widoczna normalnie. Teraz, jak w piątek wieczorem coś się pochrzaniło i w niedziele rano doslownie na chwile powróciło do normalności, tak trwa do teraz i żadnego widoku na naprawę, ani pomysłu jak jeszcze rozwiązać problem. A z pewnych względów ma to dla mnie istotne znaczenie.

(Radek68) #8

Rozumiem, że na przeglądarce, ewentualnie na innym urządzeniu (innym telefonie lub PC) jest OK, tak?

(onlyherinspirations) #9

też nie. U tych samych znajomych co na tel, ten sam problem widnieje na laptopie. A nie jestem przez nich zablokowana czy cos, bo normalnie mam aktywne okienko gdzie mogę napisac do nich wiadomosc

(WODZU) #10

Mam pewien pomysł, ale uprzedzam, to metoda eksperymentalna, obarczona ogromnym ryzykiem.
Zadzwoń do nich i zapytaj kiedy ostatnio byli na fejsie (na ogół apka z symbolem zielonej słuchawki).

(onlyherinspirations) #11

są kilka razy dziennie. nie muszę podejmowac az tak wielkiego ryzyka. dzieki za pomoc…

(WODZU) #12

Nie ma za co, robiłem co w mojej mocy :slight_smile:

(GioWDS) #13

Na fejsbuku średnio się znam, lepszy jestem w kucyki, ale z tego co kojarzę daty które pokazał @Radek68 to data ostatniej rozmowy, a nie ostatniej aktywności na FB.

(onlyherinspirations) #14

no wlasnie… chodzi o status aktywnosci a nie osttaniej rozmowy z tą osoba…

(GioWDS) #15

Wszedłem sprawdziłem. Na telefonie Messenger pokazuje tylko datę ostatniego kontaktu.
Poprawka. Po kliknięciu (i) w prawym górnym rogu pokazuje ostatnią aktywność.

(onlyherinspirations) #16

taak… tylko nie u mnie. Ot cał problem… Tzn u wybranych znajomych tego nie widze a u innych widze bez problemu… O to się wlasnie rozchodzi :confused: a nie wiem skad ten bład. Bo do tej pory wszystko bylo normalnie

(WODZU) #17

Może po prostu mają wyłączony chat. Ja tak zrobiłem gdy tylko się pojawił, żeby powstrzymać zapędy ciekawskich znajomych. Dawno jednak mnie tam nie było i nie wiem czy ta funkcjonalność nadal działa.

(onlyherinspirations) #18

Hmm sama mam wyłaczony, ale to zwykła sciema. Niestety właczenie czatu polega wyłacznie an tym ze sama nie widze kto jest aktywny, natomiast inni widza mnie normalnie z zielonym kółeczkiem. Facebook i jego pomysly…

(WODZU) #19

Czyli nie działa to już tak jak wtedy, gdy korzystałem z Facebooka.

(caroline92) #20

Mam ten sam problem: u kilku znajomuch nie wyswietla mi sie czas ostatniej aktywności, dalej nikt nie ma pomyslu jak to zmienic?