Messenger - weryfikacja konta bez sim/nr tel

Hejka wklejka :slight_smile:
No to teraz moja kolej na wątek…

Jest sobie urządzenie - tablet bez opcji sim karty - z zainstalowanym messengerem tym fejsbukowym.

Potrzeba teraz dodać konto do aplikacji, ale tylko po adresie e-mail, bez podawania numeru tel.
Adres emailowy nie jest spięty z FB i nie będzie.
Ma on być użyty tylko i wyłącznie w tym messengerze, w tym urządzeniu.
Nie będzie na tablecie także żadnych kont FB, więc logowanie przez fejsa odpada.

Próbowałam już różnych rzeczy, ale apka uparcie truje mi głowę, o numer tel’a do weryfikacji podczas dodawania konta.
Numeru tela nie ma i nie będzie, a żadne “sieciowe” numery (typu google voice i podobne) nie działają z weryfikacją sms. Przynajmniej te, których próbowałam.

Niestety messenger nie ma przy weryfikacji opcji “call me”, tak jak ma to sam FB.

Pytanie teraz: jak to ogarnąć? Ma ktoś może jakiś pomysł?
Ewentualnie wie o jakimś sieciowym dostawcy numerów, które działają z messengerem?

Będę wdzięczna za sugestie.
:slight_smile:

No Dziwne - spróbuj wyczyścić dane MG:
Ustawienia >> Aplikacje >> Messenger >> w zależności od wersji Androida< jeśli to 6.0, klikasz dalej na “Pamięć” i “Wyczyść dane”, a leśli to wcześniejszy, niż 6.0, to “Wyczyść dane” będzie zaraz na wierzchu - po kliknięciu w nazwę aplikacji.
Potem musisz się ponownie zalogować i MG nie powinien pytać o nr telefonu. Appka prawdopodobnie chce zweryfikować nr telefonu, gdyż kiedyś coś musiało być robione. Na pewno nigdzie nie podawałaś nr telefonu??

Nic nie było robione. Świeżutki rom (w sensie sprzęt wyjęty z pudełka) i apka. A mimo to pyta właśnie o numer do weryfikacji.
Diabli nadali.
Numeru nie ma, bo nie ma karty sim - to tablet bez slotu na sim-kartę.

Sprawdzałaś któreś z tych rozwiązań?
https://www.quora.com/How-can-I-use-the-Facebook-Messenger-without-a-phone-number
Odruchowo chciałem zaproponować anonimowy zakup prepaida, ale przypomniałem sobie, że cała Europa “walczy z terroryzmem”.

Może sim z Ukrainy raczej dalej nie mają rejestracji.

Na starym Androidziedało się symulować dane karty SIM, którą masz np. w innym telefonie. Możesz za to zainstalować apkę z virtualną kartą SIM, ale to usługi płatne są.
Lepszym rozwiązaniem jest instalacja alternatywnego klienta np.:


(nie wymagającego sim/numeru telefonu)

Mam Friendly, kupiłam dawno temu. Próbowałam przez nią, ale też nie da się podpiąć konta. Friedly jest niezależna od messengera. A klient się uparł i koniecznie tylko jego chce mieć. O!
Wirtualki też próbuję, ale żadna jeszcze nie zadziałała. Z FB tak, to przejdzie, bo on ma opcję “zadzwoń do mnie” i wtedy nawet zwykły pierwszy lepszy numer z “Google Voice” ogarnia temat. Ale messenger tej opcji nie ma i żadna wirtualka nie przepuszcza sms weryfikacyjnego od nich.
Coś mi się widzi, że Facebook po prostu poblokował wirualne numery, żeby nie zakładano hurtowo spam/fake-kont.
Ale to tylko takie moje przemyślenia :wink:

Urządzenie nie ma slotu na sim karty.

Tak, próbowałam już tego. Przeskoczyć (skip) już się nie da, wyłączyli to jakiś czas temu.
A to nieszczęsne Email ID musi być spięte z kontem na FB, a tego właśnie człowiek, dla którego to mam zrobić nie ma. Nie ma konta na FB i mieć nie chce. Nie da się przekonać, już o tym z nim rozmawiałam.

Cały problem jest w tym, że messenger nie wysyła maila weryfikacyjnego na wpisany adres mailowy.
Tak - logicznie myśląc - powinien robić. Są przecież przypadki, gdzie ktoś nie ma numeru komórkowego, albo nie chce go używać nigdzie w sieci. Czy też jak w tym tu opisanym, urządzenie nie obsługuje kart sim.
No i wtedy jest kłopot. Jak właśnie widać.

A co gdyby założyć konto na FB, dokonać weryfikacji Messengera i później je usunąć?

Byłaby awantura i by mi się oberwał zdrowy opr. A napewno straciłabym klienta. Lepiej nie.
Poza tym nie mam pewności, czy po usunięciu konta w fb, konto messengera by się jakoś nie wyłączyło/zablokowało?
Oni to mają dziwnie pospinane tam w fb.

Nie chodziło o to, aby robić to bez jego wiedzy :slight_smile: Swoją drogą dziwne, że ktoś nie chce konta na Facebooku, które od razu po weryfikacji miałoby być usunięte, ale chce korzystać z facebookowego komunikatora - poziom prywatności identyczny :slight_smile:

Cóż powiedzieć? Klient płaci, klient wymaga :wink: Typ tak ma. Się uprze to nie przeskoczy i tyle.

Wygląda to więc na “mission impossible”.

Nooo… coś mi się też tak wydaje. Zobaczymy… może na jakiś pomysł wpadnę?

1 polubienie

O! Wiem! Muszę zajrzeć w hidden menu messengera. Znając wygibusy dev’ów fejsowych, to na bank coś przydatnego tam będzie :wink: Sprawdzę najpierw u siebie… zawsze to lepiej grzebać na własnym sprzęcie.

Chodziło mi jak nie chcesz np. oddać swojego numeru z danymi komuś - zakładając że nie twój tablet i nie dla ciebie Messenger.

Nie, nie mój sprzęt i nie dla siebie to mam zrobić, a dla klienta.
Rozgryzam właśnie u siebie testowo tzw. “hidden menu” messenger’a… ppppffff… napakowali tam opcji, że coś! Wczoraj odpadłam zupełnie… już nie miałam siły siedzieć i patrzeć, co do czego tam jest. Za dużo tego.

Ale powiem, że niektóre opcje są niezłe, można z apką cuda wyczyniać, nawet i zdalnie :wink:
FB też to ma zaszyte…
Wystarczy podpiąć urządzenie pod kompka i przez ADB spod terminala wydać takie polecenia:

Czyli tak…
debugowanie USB musi być włączone i zezwalamy na dostęp z PC i potem:
adb devices (żeby wylistować sobie podpięte urządzenie, czy kompek je widzi poprawnie)
adb shell (żeby dostać się do flaków urządzenia bezpośrednio)
su (by przyznać prawa root’a, jeśli zawoła o dostęp, przyznajemy mu)

I teraz aktywujemy ukryte opcje w apkach…
Dla meseenger’a polecenie będzie tak:

am start -n “com.facebook.orca/com.facebook.messaging.internalprefs.MessengerInternalPreferenceActivity”

A dla apki facebook’a tak:

am start -n “com.facebook.katana/com.facebook.katana.internsettingsactivity.InternSettingsActivity”

I teraz żeby w messenger już zostało aktywne to menu trzeba zrobić tak:

W opcjach programu pojawi się coś takiego jak “internal menu”.
Wchodzimy tam, szukamy w nim podmenu, o nazwie “Gatekeeper Override”.
Pacamy w menu "“search gatekeepers” i wpisujemy frazę “internal” - bez cudzysłowów.
Jak przeszuka, to znajdujemy opcję o nazwie "messenger_internal_prefs_android” i zmieniamy jej wartość na “YES”.

W tym momencie ukryte menu powinno być już zawsze dostępne w opcjach programu.
Niestety aplikacja FB nie pozwala na włączenie tego permanentne. Trzeba się “bawić” za każdym razem.

I teraz można sobie pozmieniać masę fajnych rzeczy… na przykład żeby “chat heads” nie znikały po włączeniu okna czatu, zmieniamy wartość “Don’t hide over messenger” schowaną pod menu “Features…”.
Pod “subsystems” mamy na przykład wymuszenie zmiany języka aplikacji, jeśli z jakiś powodów nie zmienia go normalnie.
Można sobie też wywołać przeróżne testowe “krasze” apki ukryte pod menu “Performance and Profiling”.
Te wnerwiające niektórych “My Days/Mój dzień” można zablokować/wyłączyć w menu “Mobile Config”.

I tym podobne rzeczy…
Jest tego od groma i kawałek. Jeszcze wszystkiego nie rozgryzłam. :wink:

2 polubienia

A przed wejściem czytałem: www.download.net.pl/jak-wlaczyc-ukryte-ustawienia-facebooka-w-androidzie/n/10206/

Ahas… tego to nie widziałam nawet :wink:
Kumpel mi o tym powiedział, że jest art na xda. Wlazłam tam, poczytałam i się bawię.

1 polubienie