Miał ktoś do czynienia z WoeUsb?

Zachciało mi się windowsa, a nie mam w domu żadnego, 3 kompy wszędzie Linux (ostatni padł po jakiejś aktualizacji i sformatowałem dziada)i i muszę nagrać pena. I coś nie idzie.
Wtykam patyka
sprawdzam czy odmontowany
fdisk -l
umount /dev/sdg
umount /dev/sdg1
Podaję razem z przerobieniem na NTFS
woeusb --device Win10_20H2_Polish_x64.iso /dev/sdg --tgt-fs NTFS
idzie, idzie. A na koniec błąd. sprawdzone na 3 penach.

Tak, mi się też regularnie Woe wywala przy próbie “nagrania” Windowsów. O dziwo, pendrive normalnie działa i bootuje.

Odpaliłem takiego windowsa z “błędem” to instalacja stanęła na 95% i już.kóło się tylko kręciło. z pół godziny.

Potwierdzam, mi się też nie udało zainstalować :rofl: Aczkolwiek z tego co pamiętam, to starsze wersje “dziesiątki” były OK, cyrki z instalacją miałem dopiero od którejś odmiany z 2019 r.

woeusb było tylko do FAT, ale na FAT win10 się nie mieści. Zaimplementowali NTFS, ale chybo cos im nie wyszło. Nie ma innego programu? DD nie ma jakiejś tajemnej komendy do windowsa?? :slight_smile:

Tu podpowiadają, żeby użyć ExFAT:

Bym tu nie pisał jakbym wszystkiego nie sprawdził. exFat NTFS, na GPT robiłem. Terz Wouusb stoi mi na 90% zobaczymy. Tam w tym poradniku Hindus radzi podpiąć iso i na chama skopiować na pena hmmm…
Może w tym szaleństwie jest metoda?

Wczoraj wieczorem iso 20H2 woeUSB nagrało bez problemu - Windows się zainstalował.
Może masz uszkodzony obraz iso?

To napisz po kolei , jak to uczyniłeś.

Zamontuj obraz dysku, sformatuj pendrive na ntfs z tablica partycji gpt, przekopiuj pliki z obrazu na pendrive, odmontuj pendrive i działaj dalej :wink:

Korzystając z linuksa, ze strony https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10ISO
pobrałem plik iso, następnie za pomocą sudo woeusb --target-filesystem NTFS --device Win10_20H2_Polish_x64.iso /dev/sdb “nagrałem” na pendrive 16GB OCZ ATV.
Czyli polecenie użyłem niemal jak Ty, pozostaje prawdopodobne uszkodzenie pliku iso, może warto powtórzyć pobranie?
PS. Uruchamianie instalatora trwało kilkanaście minut, przy lekko świecącym ekranie, już chciałem restartować komputer. Ale sama instalacja poszła szybko.

SHA256:

Polski 64-bit

CA65559206C826EDDA5003AEC3B1165E62B53C1DC17A01BFEFED14561AB057B3

Ale czy mówisz o pliku ISO, czy mam go rozpakować?

Masz normalnie przekopiować pliki z ISO na pendrive - powinno działać bez żadnych czarów, przynajmniej w trybie uefi

Spróbuje bo polecenia Przedmówcy z woeusb wypluwają błędy.

Podaj treść tych błędów.
Może masz zamontowany pendrive i nie można dotkąć partycji?

PS. znalazłem z pomocą Google jak przypomniało mi się kto był autorem wpisu.

No nagrało bez błędów: zaraz sprawdzę w “praniu”

Oto błąd:
check_runtime_parameters: Error: source media "Win10_20H2_Polish_x64.iso" not found or not a regular file or a block device file!

To raczej wskazuje na uszkodzony obraz? :thinking: