Microsoft X-Box 360-różne rodzaje, czym one się róznią?

Witam

Przymierzam się do kupna konsoli xbox360, chciałem sprawdzić cenę w porównywarce cen ale wyskoczyło mi kilka rodzajów (np. Microsoft X-Box 360 Elite, Microsoft X-Box 360 Arcade, Microsoft X-Box 360 Premium…). Czym te konsole się różnią oprócz ceny?

Tak trudno jest poszukac ??

http://pl.wikipedia.org/wiki/Xbox_360

W zasadzie poleciłbym ci Arcade (bez dysku), ale 19 listopada wychodzi nowy soft do konsoli (beta już wyciekła), który to umożliwi instalowanie gry na dysku twardym, co zdecydowanie obniża poziom dźwięku wydobywającego się z konsoli. Pracujący non-stop napęd jest delikatnie mówiąc upierdliwy. W wersji z dyskiem, napęd nie pracuje (służy tylko do weryfikacji płyty) i jest w końcu cisza.

Wielkość dysku w zależności od ilości gier posiadanych (zainstalowanych). Jedna gra to 6,5-7,5 Gb na dysku, dla wygody czym większy dysk tym lepiej. Max 120 Gb.

Inne różnice to w zasadzie, różne kable i słuchawki… nieistotne.

Chyba arcade to w moim przypadku najlepszy wybór. Dysk można zawsze dokupić. A czy jest wiadomo (bo coś mi się o uszy obiło) kiedy wychodzi nowa wersja xboxa?

Nie wychodzi nowa wersja. Tylko nowy soft. Konsola sprzedaje się dobrze a będzie jeszcze lepiej. Sony PS3 ciągle traci rynek, więc Microsoftowi się nie spieszy :wink:

Dysk można dokupić, ale drożej wyjdzie bo musisz kupić firmowy, lub przerobić zwykły ale tych jest tylko kilka modeli.

http://allegro.pl/item481985705_dysk_xb … ratis.html

Chyba w 2011-2012 ma być nowy X z Bluray’em

A czy istnieje możliwość gdy np. kolega ma jakąś gierkę na dysku i ja bym ten dysk od niego pożyczył żeby sobie pograć? I czy to jest legalne?

Dziwne pytanie…

pożycz płytę i graj, płyta musi być w napędzie tak czy siak, nawet jeśli jest zainstalowana.

, zapytał czy jeśli jego kolega ma zainstalowaną gre na dysku, która u niego się uruchamia z HDD… to resztę już znasz :slight_smile: Podejrzewam bądź się myle. Przeróbki?

Przeróbki [-X

Zacznijmy od tego że jeszcze xbox-a nie mam (a co do przeróbek to dziękuję, wole kupić gierkę za 140 zł niż mi konsolę za 900 zł mają zablokować). Teraz mi się nasuwa inny problem. Otóż mam w pokoju dosyć stary telewizor i teraz nie wiem czy się da konsole pod niego podłączyć.

dsc00001hz5.th.jpgthpix.gif

Dajmy na to, że się da to czy telewizor nie będzie wariował?

Pytanie eryks303 , zrozumiałem, płyta musi być w napędzie - podkreślę jeszcze raz choć wirować nie będzie, tylko na początku (weryfikacja), ale przez cały czas musi być w napędzie.

Microsoft wiedział co robi :wink:

Konsoli nie blokują tylko “banują” na XBox Live, czyli nie będziesz mógł grać w trybie multiplayer przez internet.

Na tych gniazdach pograsz spokojne (przewody w komplecie), ale tracisz wiele, lub bardzo wiele jeśli chodzi o jakość. Trzeba zainwestować w LCD TV lub grać na monitorze LCD oczywiście.

Telewizor się dokupi jak się kasa znajdzie :smiley:

Jak na moje to chyba warto ta konsolkę kupić bo cena nie jest wygórowana i chyba jeszcze kilka lat gierki na nią będą wychodzić.

Dzięki za pomoc.

zablokują cię??? :razz: :Dja gram na Nintendo Wii z wiikeyem :smiley:

Oczywiście masz go po to, żeby oszczędzać płytę oryginalną i grać na kopii… oczywiście producent pozwala na włożenie wiikey’a do konsoli.

A można zrobić sobie taka płytkę zapasową w przypadku xbox-a?

można, ale nie można… to już jest piratowanie…

Czyli żadnego sposobu na zrobienie kopii (oryginalnej) gry nie ma. To jak się płytka sypnie to koniec, a do tego ją trzeba wkładać zawsze podczas gry. Dziwne to trochę ,bo na PC to się miało swojego cd-key- a i wrazie co to się płytkę załatwiło i było ok.

technicznie? tak

Technicznie czyli?

http://forum.xboxonline.pl/