Miejsce do przechowywania dużej ilości danych | chmura lub serwer

Cześć. Dzień dobry.

Mam do Was pytanie. Co polecacie, jaki serwer, albo jaką chmurę. Już piszę na czym mi zależy.

 1. Jak największa pojemność: co najmniej kilka TB [koniecznie]

 2. Bez limitu transferu lub bardzo duży limit transferu

 3. Płatność najlepiej miesięczna

 4. Rozwiązanie zaufane, że nie zniknie za chwilkę

 5. Możliwość wrzucenia plików z innego serwera - że podaję jakiś adres, a to uploaduje się na ten nowy serwer lub chmurę [jest taka możliwość gdzieś w ogóle?]

 6. Możliwość prostego i bezpłatnego udostępnienia wybranych folderów, tylko dla osób, którym podam link, dostęp tylko do folderów które określę i żadnych innych, bez żadnego płacenia, rejestracji czy limitów dla moich partnerów z maksymalną prędkością pobierania

Zł acz MEGA. lub Dysk Google, ew. OneDrive lub DropBox jeśli chodzi o chmury. Na pewno unikaj dysku w chmurze Chomikuj.pl, bo pliki wywalają i transfer do pobierania.

Jeśli nie to, to jakiś NAS. może jest tu ktoś od tego? Przekierujesz porty na zewnątrz i do NASA się dostaniesz przez internet. Tylko musisz wykupić jakiś adres lub domenę.

Jednym z najlepszych dysków jest DropBox, potem Google, potem Microsoft.

Polecam Storage Share od Hetzner - jest wersja 10TB - Storage Share lub https://www.hetzner.com/storage/storage-box/ (max 20TB) ale o tym dalej

Korzystałem z usług tej firmy jakieś 12 lat temu i byłem bardzo zadowolony. Jak byś chciał coś więcej o nich https://www.youtube.com/watch?v=5eo8nz_niiM

 1. Jest 10TB
 2. Storage Shares have unlimited internal and external traffic
 3. jest
 4. jak pisałem, firma była 12 lat temu, jest nadal
 5. Storage Share takiej opcji nie ma, ale jeżeli pasuje Ci prostrza usługa, tj Storage Box, to możesz zalogować się na Storage Box poprzez SSH i z konsoli pobrać sobie wszystko z jakiego serwera tylko chcesz (z FTP., HTTPS, …).
 6. W przypadku Storage Share, możesz udostępniać dosyć elastycznie, wybrane pliki, foldery, linki bezpośrednie itp, bo dostajesz chmurę Nextcloud (demo Nextcloud Demo - nextfiles.de - nie wiem czy to samo będzie w Hetzner) . W przypadku Storage Box możesz tworzyć uzytkowników do konkretnych subfolerów, ale dostęp będzie wymagał podania loginu/hasła a obsługa plików będzie przez program, który zainstalujesz na komputerze, np klienta SCP czy FTP.

To co ma fajne Storage Box to migawki, tzn możesz np cofnąć się do zawartości, jaka była dwa dni temu. Jak coś to pytaj, bo mam akurat Storage Box w Hetzner, mogę sprawdzić.

W krajowych warunkach firmy, bez wsparcia lokalnego są nieco mało pewne.

Z tym jest generalnie problem, bo np skontaktujesz się z pomocą techniczną Dropbox po polsku (może się da, nie próbowałem) ? Jeżeli chodzi o Dropbox to też mogę polecić, używam z 15 lat i nigdy żadnej wpadki nie było - tzn były luki bezpieczeństwa w aplikacji ale nigdy nic mi nie zniknęło.

Ewentualnie szukać jakiegoś lokalnego hostingu, który daje NextCloud. hosting nextcloud - Szukaj w Google

Z takim lokalnym dostawcą można sie na pewno dogadać, zeby pobrał pliki z innego serewera. Niestety nic nie mogę polecić, bo nie mam nic sprawdzonego czego bym uzywał przez dłuższy czas,

Tak, wszystkie trzy umożliwiają uzyskanie wsparcia po polsku,

Któryś z nich spełnia wszystkie wymagania, które podałem?

Takiego który spełnia wszystkie Twoje punkty to nie znam żadnego.

A które mam do wyboru jeśli najważniejsze dla mnie byłoby punkt 5 oraz 1.

Napisz jak konkretnie miałoby działać to z pkt 5.

Przerzucanie z jednego serwera na drugi.

W chmurze czy na serwerze podaję link do serwera FPT dostępnego przez przeglądarkę, gdzie mam pliki. I przerzuca całą dostępną zawartość lub wybrane pliki do siebie.

pCloud ma coś takiego jak remote upload:

Dzięki. Poczytam i może z tego skorzystam.

Masz link partnerski albo kupon?

Jeszcze pytanie. Plan jest na 2TB. Można do tego dokupić więcej?

No i jest jeszcze jeden ważny MINUS: ograniczony transfer.

Takie coś by mi się przydało, ale bez ograniczonego transferu.

Ciekawe czy można im dopłacić za transfer bez ograniczeń oraz dodatkową pojemność.

To chyba pytanie do nich, nie do nas :slight_smile:

Skąd ta pewność, że nikt nie korzystał z tego typu rozwiązania? Bo może ktoś korzystał, i zna odpowiedź na to pytanie.

A skąd pewność że warunki się nie zmieniły od czasu kiedy ktoś potencjalnie ostatnio korzystał? Co jeśli się pomyli?

Masz pytanie do konkretnej firmy, chcesz u nich kupić usługę, masz pytania do tej usługi, czemu nie sprawdzić od razu jak działa komunikacja z firmą - czy na odpowiedź mailową czeka się 10 minut czy 3 dni?

Jak idziesz zjeść coś w restauracji to zamiast zapytać kelnera albo zadzwonić do niej, stojąc przed restauracją pytasz losowych przechodniów - bo może ktoś akurat jadł w tej restauracji i może znać odpowiedź na Twoje pytanie? :stuck_out_tongue:

Nie znasz odpowiedzi, to nie odpowiadasz - proste.