Mierzenie napięć

Napiszę tak.
Daj już sobie spokój.
Nie znasz się i po prostu nie ma sensu w to brnąć.
Nic takiego się nie będzie działo, jeśli tylko wywala ci USB.
Przyczyn może być mnóstwo.
Od głupiego kondensatorka na płycie po mnóstwo innych przyczyn.
Sam na pewno tego nie zdiagnozujesz.
Ame…n

1 polubienie

Weź no, proszę, chcę się tylko tego pozbyć, już olać te napięcia i w ogóle, zmiana obudowy, cokolwiek?

Skoro mówisz o kondensatorze na płycie, może to oznaczać jakiekolwiek uszkodzenie płyty lub zbliżający się jej koniec?
To moje ostatnie pytanie, tylko odpowiedz, bo się na tym znasz.

Żadna obudowa.
To może być wyschnięty jakiś kondensator na płycie głównej.
I tak nic byś nie poradził, nawet jakbyś do tego doszedł.
Więc sam tego nie naprawisz i pogódź się z tym.
Na razie się nie przejmuj.
Jak ci padnie to dasz do naprawy.

1 polubienie

Jak już by miało paść to płyta, czy procesor i np. karta również?

Nie, wyschnięty kondensator upośledza jedynie prawidłowe działanie i po jego wymianie jest wszystko OK.
Jeśli komp ma powyżej 10 lat, to wielce prawdopodobne może być właśnie spuchnięcie jakiegoś kondensatora.
Może być też setki innych przyczyn.
A karta, procek i tak dalej może paść w każdej chwili i na to nie ma żadnej reguły…
Możesz dla swojego spokoju popatrzeć na kondensatory, często jak są uszkodzone, to mają lekkie wybrzuszenie u góry…ale to też nie reguła.

Komputer ma max 5 lat, czyli sugerujesz, że jak pójdzie płyta to reszta razem z nią, czy tutaj zasugerowałeś jeszcze wiele innych czynników, nie ekranowanie? Ale skoro jest spuchnięty to bym go musiał rozpoznać, a płyta jest czysta + wszystkie kondensatory są polimerowe.

Jak ma pięć lat to oddaj go do naprawy.
Sam nic nie zdziałasz i tak to możemy sobie pisać i pisać bez sensu.
Nic się nie martw.
Nic nie pójdzie z niczym.

1 polubienie

Zamierzałem to niego kupić o wiele lepszą kartę do niego niż jest obecnie, dokładnie Gtx 1060 i niestety jest już zamówiony, nic się mu nie stanie jeśli bedę go używać tym komputerze?
I czemu to wywalanie występuje tylko na radiu albo ładowarce, na przykład, gdy podpinam lampe nic się nie dzieje.

Masz podpiętego kompa do gniazda z bolcem?

1 polubienie

Nie, ale właśnie chcę kupić taki w sensie przedłużacz. Stanie sie coś z kartą jeżeli bedę jej tak używał?

Tylko taki przedłużacz to oczywiście musisz podpiąć pod takie gniazdo z bolcem, bo inaczej to nie ma sensu.
Nie, karta graficzna, dysk twardy ani procesor, nie uszkodzi się od “kaprysów” portu USB.
Podłącz klawiaturę pod inny port USB, może nie będzie się wyłączać.
“dostałem ostrzeżenie, że za dużo piszę w Twoim temacie”, więc …:racehorse: uciekam galopem

1 polubienie

Jeśli już zamierzasz kupić listwę to taką lepsze trochę z zabezpieczeniami przepięciowymi, prądowymi i filtrami przeciwzakłóceniowymi np.


Oczywiście co do zakupu Twoja decyzja, bo z mojej strony to tylko sugestia na fakt występowania problemów przy załączaniu, odłączaniu odbiorników indukcyjnych i problemie z odłączaniem się usb w komputerze. Samo kupienie takiej listwy nie daje gwarancji że rozwiąże problem , jedynie zdarzenia które opisałeś skłaniają na kupienie takiej listwy bez pewności że rozwiąże problem.