Mikrofon zbiera dźwięk z otoczenia mimo wyłączonego stereo mixa

Witam,

Skończyły mi się pomysły i strony z odpowiedziami na google więc piszę tutaj. System Win10Home, Realtec HD Audio. Posiadam laptop z gniazdem combo jack. Kupiłem adapter 4-pin do słuchawek z mikrofonem. Słuchawki działają mikrofon praktycznie też. Zbiera mi dźwięk systemowy + wszystko z otoczenia klikanie myszką dźwięk z yt lub innych stron, telewizor. Pierwsza myśl wyłączenie stereo mix. Zrobione: wyciszone, 0% głośności + wyłączone. Fail. Aktualizacja sterowników. Fail. Mikrofon ustawiony jako domyślny. Ok ale problem nadal występuje. Menedżer Realtec też ustawiony. Dodam, że problem NIE występuje na mikrofonie wbudowanym, w menadżerze Realtec zmiana powiązania/oddzielenia gniazd również bez skutku. W Audacity nagrywanie przez MME, Windows DirectSound, Windows WASAPI (próbowałem a może coś) próbowałem wszystkie opcje z wyżej wymienionych również fail. Co bym nie robił nie mogę pozbyć się tego problemu. Ma ktoś jakieś pomysły jak to rozwiązać ? Czy ratuje tylko zakup karty dźwiękowej na USB ?

Pozdrawiam

menedzer.thumb.jpg.06e27c5a63c2e30672ef6

mik1.thumb.png.2d81fa16046802f55e5f42d13

mik2.thumb.png.1cdf6c319d84e06e88fd2e453

mik3.thumb.png.b0ae46fbf1fb4863d75227c4b

mik4.thumb.png.8200b90bc9561036eb9833e62

mik5.thumb.png.03cd19cf13f0a35ee414e21ac

mikser-dzwieku.thumb.jpg.42209b79728582a

nagrywanie.thumb.jpg.8b127955b011f03c259

realtec1.thumb.jpg.c1bcff515b123198c3dd8

realtec-mikrofon-sluchawki.thumb.jpg.71b

wbud1.thumb.png.80f9252512041d627150ca7f

wbud2.thumb.png.a6522b7025a120bddcf8a6de

wbud3.thumb.png.048ae0de358f7e230d5ac6c7

wbud4.thumb.png.7cb46315bc95ea83a98373b8

wbud5.thumb.png.0700a58d03a7af63e6d1f897

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hej,

A jak sytuacja ma się, gdy wyciszysz mikrofony wbudowane w laptopa?

Pozdrawiam,

Hej,

Dzięki za odpowiedź. Pomimo wyłączenia wbudowanych mikrofonów problem nadal występuję.

Pozdrawiam

Hej,

  • A jeśli obniżysz głośność mikrofonu podłączanego do komputera?
  • Jak sytuacja wygląda, gdy podłączony jest tylko mikrofon bez słuchawek?

Pozdrawiam,

Hej,

Ad 2. Sam mikrofon przez adapter - brak dźwięku w słuchawkach i głośnikach mimo że “wskaźnik” skacze. Sam mikrofon bez adaptera - nie wykrywa mikrofonu, brak dźwięku.

Ad 1. Po obniżeniu głośności problem nadal występuję. Oczywiście ciszej.

Pozdrawiam

Hej,

A czy w słuchawkach dźwięk jest normalny? Ne tworzy się przypadkiem mocny dźwięk przestrzenny?

Pozdrawiam,

Jest normalny. Dźwięk w słuchawkach niezależnie czy podłączone są bezpośrednio czy przez adapter jest bez zmian.

Pozdrawiam

Hej,

A możesz napisać, co to dokładnie za słuchawki?

Pozdrawiam,

Oczywiście, firmy Tracer, Dragon Red: http://www.tracer.pl/product/sluchawki-gaming-tracer-dragon-red .

Podrawiam

Hej,

A masz możliwość sprawdzić działanie słuchawek na innym komputerze?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Hej,

Sprawdziłem na innym laptopie w Audacity w tym laptopie jest również HD Realtec lecz w wersji 6.0.0 ja mam 6.0.1. Jest ok tzn. nagrywa głos i mimo włączonego czegoś na yt nie jest to zbierane przez mikrofon innym słowem tak jak powinno być poza tym, że zbiera np dźwięk z tv, ale do tego się nie czepiam bo jakby nie patrzeć tv to osobny dźwięk nie z głośników. Dodatkowo pożyczyłem od znajomego kartę dźwiękową usb Sound Blaster Tactic(3d) Alpha. System wykrywa, zainstalował sterowniki. Przy próbie nagrywania w audacity problem nadal występuję lecz trochę mniej zbiera dźwięk dla testu wzmocniłem ścieżkę audio i okazało się, że nadal zbiera dźwięk z yt.

Pozdrawiam

Edit:

Mikrofon podłączony do karty usb słuchawki do laptopa - nic nie pomogło.

Edit 2:

Sterowniki od producenta - nadal brak rezultatu. Reszta sprzętu wyłączona w systemie.

Hej,

A gdybyś w zaawansowanych ustawieniach sterownika dźwięku Realtek ustawił opcję “Powiązanie tego samego typu gniazd wejścia…”?

Pozdrawiam,

Hej,

Nadal nic nie pomaga.

Pozdrawiam

Hej,

A co będzie, jak wsystemie założysz nowego użytkownika i zalogujesz się na jego konto?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Już to robiłem :slight_smile: Bez rezultatu.

Pozdrawiam

Hej,

A próbowałeś instalacji sterowników bezpośrednio ze strony producenta laptopa?

Pozdrawiam,

Tak. W pierwszej kolejności ze strony producenta laptopa. Potem reinstall i instalacja najnowszych sterowników od Realteca.

Pozdrawiam

Hej,

A co się stanie, jak w ustawieniach nagrywania klikniesz na mikrofon wbudowany i zaznaczysz opcję wyłączenia?

Pozdrawiam,

Hej,

Zarówno podczas połączenia jak i rozdzielenia ścieżek mikrofon wbudowany mam cały czas wyłączony (czyt. nie używam go) - bez zmian.

Pozdrawiam

Hej,

Bardziej chodzi o to, by w urządzeniach do nagrywania po prostu ten mikrofon wyłączyć, tak samo jak złącze miks stereo.

Pozdrawiam,