Mikrofon zbiera dźwięk z otoczenia mimo wyłączonego stereo mixa

Hej,

Stereo miks wyłączyłem, wyciszyłem w pierwszej kolejności. Mikrofon wbudowany jest wyłączony w urządzeniach do nagrywania. Jedyny mikrofon jaki jest włączony to ten ze słuchawek. Poziom dźwięku mikrofonu w słuchawkach również jest wyłączony.

Pozdrawiam

Hej,

A nie masz w systemie zainstalowanych jakiś programów w stylu Virtual Cable?

Pozdrawiam,

Hej,

Mam NVIDIA Virtual Audio Device (Wave Extensible) (WDM) - również wyłączyłem wcześniej.

Pozdrawiam

Hej,

Patrzyłeś, czy w ustawieniach tego urządzenia nie ma jakiś podejrzanych ustawień?

Pozdrawiam,

Hej,

To urządzenie widnieje tylko w menedżerze urządzeń. Nie ma go w panelu. Prawdopodobnie to część Dolby Digital Plus Home Theatre. Udało mi się natomiast pójść dalej. Zainstalowałem Action! z ustawieniami jak na zdjęciu i w takiej konfiguracji to działa. Obraz mam przez ShadowPlay dźwięk przez Action!. Chciałem takie ustawienia “skopiować” do Windows. Zrobiłem tak jak na zdjęciu. I dziwnym trafem problem nadal występuję.

Pozdrawiam

action.thumb.jpg.251166b0cdff5f07c7957f6dzwieki-2.thumb.png.41f85fc30e7fee2ff5d0

Hej,

Czyli poprzez Action nagrywa się czysty dźwięk z mikrofonu, ale po jego pominięciu wracamy do punktu wyjścia?

Pozdrawiam,

Dokładnie tak.

Pozdrawiam

Hej,

A możesz pokazać jeszcze zakładkę Poziomy z Właściwości domyślnego urządzenia odtwarzającego z ustawień dźwiękowych? Generalnie skoro w Actionie działa, to problem musi być w ustawieniach systemu.

Pozdrawiam,

Hej,

Oczywiście. Wyciszenie Realtek - brak dźwięki w słuchawkach, wyciszenie Fron również. Balans - dźwięk lewa/prawa.

Pozdrawiam

q1LlCl.png

 

Hej,

Czyli też wszystko poprawnie. Szczerze mówiąc kończą mi się pomysły, gdzie jeszcze można szukać źródła problemu. Masz zainstalowane jakieś kodeki?

Pozdrawiam,

Hej,

Jedyne to te zainstalowane razem z VLC. Ja bym powiedział, że to wina Win10 :smiley:

Pozdrawiam

Hej,

Zatem na pewno nie kodeki są problemem. A masz w systemie zainstalowane wszystkie poprawki z Windows Update.

Pozdrawiam,

Hej,

Tak. Aktualizacje wszystkie dostępne są zainstalowane.

Pozdrawiam

Hej,

A gdybyś odinstalował sterowniki do karty dźwiękowej najpierw przez Programy i funkcje, a następnie przez menadżer urządzeń z zaznaczeniem, by usunął też sterownik. Później restart i pozwolenie, by to system pobrał sterowniki do urządzenia?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Hej,

No niestety bez rezultatu. Odinstalowałem przez Programy i funkcje potem przez menedżer. Windows zainstalował swoje. Nadal nie rozwiązane.

Pozdrawiam

Ps: Jedyne co “wychodzi” to w mikserze zmniejszenie głośności np z gry na 1%. Wtedy nie łapie, ale ja praktycznie nic nie słyszę :confused:

Hej,

Zabawa z mikserem zupełnie bez sensu, bo granie bez głosu to kiepska przyjemność. Skoro mamy poprawki, to raczej też nie jest wina nieaktualnego systemu. Wszystko wisi więc gdzieś w ustawieniach bądź samych sterownikach. Niestety nie jestem w stanie dokładnie powiedzieć gdzie.

A możesz na screenie pokazać jeszcze, jakie są dostępne urządzenia w zakładce Odtwarzanie w ustawieniach dźwięku?

Pozdrawiam,

Hej,

Oczywiście. Ale to by wychodziło na to, że sterowniki producenta jak i Microsoftu są złe.

Pozdrawiam

odtwarzanie.thumb.png.b0bd87d22c498a75d5

Hej,

A masz możliwość podłączenia laptopa do TV bądź monitora poprzez port HDMI?

Pozdrawiam,

Hej,

Tak posiadam taką możliwość.

Pozdrawiam

Hej,

W takim układzie włącz w menadżerze urządzeń kartę NVIDIA Virtual Audio Device, następnie podłącz TV przez HDMI, ustaw kartę NVIDII jako domyślną i sprawdź, jak ma się sytuacja z rejestrowaniem dźwięku.

Pozdrawiam,