Mikrofon zbiera dźwięk z otoczenia mimo wyłączonego stereo mixa

Hej,

Problem w tym, że karta NVIDII widnieje w menedżerze urządzeń. Jedyne co mogę z nią zrobić to zaktualizować sterowniki, odinstalować. W panelu sterowania nie mam możliwości przełączenia jej jako domyślnej.

Pozdrawiam

Kartę dźwiękową zmieniasz w mikserze głośności:

a5a7b9dd27a682912dd31c169eb141b8.jpeg

W urządzeniach do odtwarzania również musisz ustawić, aby wyjście HDMI było domyślnym urządzeniem.

5c181f2f096a7dfab768e96947ebbb4d.jpeg

 

Jak dla mnie problem jest dużo prostszy, duże wzmocnienie mikrofonu oraz jego wysoka czułość i on po prostu wszystko zbiera. Zmniejsz wzmocnienie nagrywania, wyłącz wszelkie podbicia i sprawdź.

Hej,

Skoro karta nie jest wyłączona, po prostu podłącz TV/monitor poprzez port HDMI i wtedy karta powinna zostać znaleziona i dodana do urządzeń odtwarzających.

Pozdrawiam,

Hej,

Ok zrobione. Podłączone urządzenie wykryte, karta ustawiona. Nadal bez skutku.

Pozdrawiam

Hej,

Z tego, co pamiętam, już to sprawdzaliśmy, prawda?

Czyli rejestracja nadal zbiera dźwięk całościowo łącznie z tym, co gra w systemie?

Pozdrawiam,

Hej,

Ad 1 Mikrofon wzocnienie - 0dB, czułość 70%. Tak pkt 1 sprawdzony.

Ad 2 Rejestracja nadal zbiera wszystko system + yt etc.

Pozdrawiam

Hej.

A jak sprawdzałeś słuchawki na innym sprzęcie, to też korzystałeś z tej przejściówki na jacka combo, czy tamte komputery miały normalnie 2 jacki - osobny dla słuchawek i osobny dla mikrofonu? Może ta przejściówka jest winna?

Pozdrawiam,

Hej,

Tamten sprzęt posiadał 2 osobne miejsca na jacki. Przejściówka ok. Kupiona taka jaką mój laptop obsługuje czyli taka jak do apple - sprawdzałem miernikiem. Wina adaptera wykluczyła się z automatu po podłączeniu zewnętrznej karty dźwiękowej na usb z 2 jackami, co nie przyniosło rezultatu. Teraz ciekawostka. Na sprzęcie na którym testowałem wcześniej na którym było ok poszedł upgrade do win 10. Skutek - nagrywanie przez słuchawki “działa” tak samo jak u mnie czyli zbiera wszystko jak leci.

Pozdrawiam

Hej,

Czyli mamy odpowiedź, że to ewidentny bubel ze strony nowego systemu MS. Ciekawe tylko, czy podobna przypadłość dotknie interfejsy audio i inne zaawansowane urządzenia audio… Stąd pewnie nie prędko na dziesiątkę przejdę, bo moje domowe studio nagrań coś trafi. :stuck_out_tongue:

Pozdrawiam,

Hej,

Więc nie pozostaje mi nic innego jak zgłosić problem do Microsoftu może wyjdzie coś w kolejnych aktualizacjach. Dzięki za zainteresowanie się tematem. Moderatorów proszę o nie zamykanie tematu. Napiszę jak poznam opinię MS i co oni na to.

Pozdrawiam

Hej,

Na szczęście na tym forum nie praktykujemy zamykania wątków, więc jak coś się uda ustalić z MS, będziemy czekać na info. Sam jestem bardzo ciekaw odpowiedzi.

Pozdrawiam,