Mikrofony przestały działać

Witam. Dziś rozmawiałam ze znajomymi na discordzie. Miałam podłączone stare słuchawki brata ,które ostatnio się psuły ponieważ przestała działać jedna strona lecz zostały one naprawione. W pewnym momencie znajomi mówili ze zaczęło mnie ścinać i przestali mnie słyszeć wiec odłączyłam owe słuchawki i podłączyłam moje poprzednie ,które są sprawne ponieważ myślałam ze po prostu znów się popsuły. Jednak okazało się ze totalnie przestali mnie słyszeć. Podłączylam wiec kolejna pare także sprawna i nadal był ten problem. Odlaczylam wiec wszystko i nawet mikrofon z laptopa nie działał. (Nie jest to wina aplikacji ponieważ próbowałam na innych i nadal było tak samo) weszłam w sterowniki i wszystkie były zaktualizowane tak samo żaden mikrofon nie został wyciszony (sprawdzałam za każdym razem). Zaktualizowałam nawet do win 10 i nic. Dosłownie próbowałam wszystkiego i nic się nie naprawiło. Jeśli chodzi o wejście które maja moje słuchawki to combo i jeszcze kilka godzin temu dział mikrofon. Próbowałam przepinać z wejścia na słuchawki na wejście na mikrofon ,ponieważ mam dwa w laptopie ale się nic nie zmieniło. Czy to mozliwe ze słuchawki brata zrobiły jakieś spięcie i mikrofon został spalony w laptopie? I czy będzie potrzebny serwis? Proszę o pomoc ,ponieważ wypróbowałam wszystkiego i nic nie mogę na to poradzić.

Trochę to nielogiczne co piszesz.
Jeśli laptop ma dwa osobne wejścia na mikrofon i słuchawki to niby jakim sposobem podłączenie headset (słuchawki z mikrofonem) [ponieważ piszesz, że słuchawki mają wtyk „combo”] - mają dobrze ci działać?
Aby taki zestaw działał prawidłowo (lapek wykrywał mikrofon) potrzebna jest przejściówka.

Tyle, że piszesz iż niby wcześniej ci wszystko dobrze działało…dziwne.
Inna sprawa, że odłączając zestaw (słuchawki z mikrofonem) całkowicie - nie działa ci wówczas wbudowany mikrofon.
Jeśli masz Skypa to on ma funkcję sprawdzenia ustawień, czyli dzwonisz na automat i masz wykazane, czy działa prawidłowo mikrofon (tak najlepiej szybko sprawdzić czy ustawienia są dobre).
Najpierw trzeba ustalić jaka jest przyczyna w systemie, że nie wykrywa ci w ogóle wbudowanego mikrofonu.
Skoro masz już Windows 10 to wejdź w ustawieniach w system - dźwięk

i kliknij na „rozwiąż problemy” w pozycji przetestuj mikrofon i jakie masz tam pokazane urządzenie wejściowe.
Podaj jaki wynik podaje system tego sprawdzenia.
Jeśli zaktualizowałaś jednak tylko same sterowniki audio na takie od Windows 10 a masz Windows 7 to zrobiłaś źle.
Uszczególnij więc jaki masz system i jakie sterowniki aktualizowałaś oraz dokładnie jaki to laptop i jakie podłączasz słuchawki do niego.

wiec tak jesli chodzi o sluchawki combo to zrozumialam ze zwyczajnie rozmawialam przez mikrofon wbudowany a zaktualizowałam do win 11 z 10. Wchodząc w ,dżwięk’’ mam ustawiony ten mikrofon:


lecz gdy wchodzę w ,rozwiąż problemy’’ pokazuje się to (wybrany ten sam mikrofon)

jeśli chodzi o sterowniki to nie były zaktualizowane tylko sprawdzałam i miały najnowsze wersje:

Specyfikacja:

Nazwa urządzenia DESKTOP-RDD6RI4
Procesor 11th Gen Intel(R) Core™ i5-11400H @ 2.70GHz 2.69 GHz
Zainstalowana pamięć RAM 16,0 GB (dostępne: 15,7 GB)
Identyfikator urządzenia 9D877DF6-DEBC-47D5-A9C4-7C657359F6D9
Identyfikator produktu 00342-20751-87302-AAOEM
Typ systemu 64-bitowy system operacyjny, procesor x64
System win:
Wersja Windows 11 Home
Wersja 22H2
Zainstalowano dnia ‎01.‎05.‎2023
Kompilacja systemu operacyjnego 22621.1555
Możliwości Windows Feature Experience Pack 1000.22640.1000.0
Laptop to MSI gf63 thin 11uc
słuchawki: 1 pierwsze brata po ,których zaczęło mnie zacinać i przestało słychać to genesis neon 200 rgb (przypominam ,że były reperowane)
drugie ,które działają sprawnie to jbl t450
i ostatnie to panasonic rptcm115
pokaże jeszcze to:
![2023-05-01 (3) 450x500](upload://l1eOddzXzhhhr4NLsQp83TCnRht.png)
widzę ,że namieszałam trochę w pierwszej wiadomości za co przepraszam :smile:
jeśli chodzi o skype to sprawdzałam i w ponownym odtworzeniu nagranego dzwieku nic nie było słychac.

ostatnie zdjecie poniewaz nie wkleiło się

Może złe sterowniki do obsługi wbudowanego mikrofonu.

Spróbuj na stronie producenta laptopa znaleźć lepsze niż wgrał Windows 11.

Przyznam, że nadal nie wiem, jak ty używasz te słuchawki z mikrofonem.
Twój lapek ma jedno wejście combo, więc podłączając do niego zestaw słuchawkowy z mikrofonem - działa wówczas mikrofon zewnętrzny dołączony do słuchawek i słuchawki.
Więc rozumiem, że przy podłączonych słuchawkach nie działa mikrofon ten dołączony do słuchawek.
Jednak chyba nie działa ci również mikrofon wewnętrzny laptopa, kiedy odłączysz w ogóle słuchawki.
Ale mniejsza z tym.
Rozpatrujmy sytuację w ogóle bez podłączonego zestawu słuchawkowego z mikrofonem.
Wówczas powinien działać mikrofon wbudowany w laptopie i jego głośniki.
Wyłącz Miks stereo i pokaż wszystkie ustawienia na kartach mikrofonu.
A więc





Jeśli narzędzie do rozwiązywania problemów nie może zidentyfikować problemu to trzeba szukać przyczyny braku działania mikrofonu metodycznie.
Sprawdź na klawiaturze pod przyciskami z oznaczeniami od F1 do F12, czy nie masz na którymś ikonki przekreślonego mikrofonu, a jeśli masz to co jest wyświetlane na ekranie jeśli go przyciśniesz (sprawdź przy wyłączonym FNLoock).
Sprawdź to ustawienie.

Czy masz włączony dostęp.




Microphone access włączone.
Na klawiaturze nie posiadam owego klawisza.

Wyłącz na karcie dźwięk Miks stereo.
Na karcie właściwości Zestaw mikrofonów w zakładce zaawansowane z jakiejś przyczyny masz wyszarzoną pozycję formatu domyślnego…
Kliknij „przywróć domyślne” i sprawdź, czy pozycja się podświetliła i czy możesz wybrać inną.
Sprawdź, czy nie możesz wybrać w tym ustawieniu dla mikrofonów


sterownika Realtek.
Jeśli tak, to wybierz i przetestuj.
Coś mi się wydaje, że ten sterownik Intel Smart Sound powoduje problem, ponieważ w sieci są informacje, że często jest winowajcą.
Sprawdź w menedżerze urządzeń sterownik mikrofonu.

po kliknieciu ,przywroc domyslne’’ nadal nie podswietla mi sie ta pozycja i nie moge nic zmienic.
Wybrałam mikrofon realtek i nie działa wciąż.

Odinstaluj ten sterownik Intel Smart Sound z menedżera urządzeń (wszystkie trzy pozycje).
Wyłącz laptopa i włącz ponownie.
Sprawdź.
Jeśli nic się nie zmieni, to odinstaluj jeszcze Realteka audio.
Wyłącz i włącz laptopa.
Wejdź na tę stronę i pobierz sterownik Realteka najpierw i zainstaluj.
https://www.msi.com/Laptop/GF63-Thin-11UX/support?sub_product=GF63-Thin-11UC#driver
Przeczytaj instrukcje instalacji.
Możesz sprawdzić, czy mikrofon ruszy.
Potem zainstaluj sterownik Intel Smart Sound, też przeczytaj instrukcję instalacji.
Wybierz oczywiście sterowniki twojego systemu…a więc Windows 11 64 bit, czyli taki jaki masz obecnie.

I ponownie uruchom laptopa.

zrobione i wciaz nic

Zedytowałem poprzedni post.
Wyłączyłaś Miks stereo?
Jeśli przeinstalowanie sterowników oraz sprawdzenie wcześniej przed przeinstalowaniem, przy odinstalowanych Intel Smart Sound - nic nie da, to mi się kończą pomysły, dlaczego nie działa ci mikrofon wewnętrzny jak również zewnętrzny od słuchawek.

miks stereo był wyłączony ale włączyłam go ponownie bo inaczej nie mogłabym wybrać mikrofonu realtek bo nie pokazywało. Po odinstalowaniu pierwszych sterowników i po włączeniu od nowa laptopa dalej nie działa mikro a sterowniki automatycznie wróciły nie wiem czy tak miało być. Zrobie teraz z tym drugim sterownikiem i zobaczymy

edit

No więc tak. Nic nie zadziałało niestety. Miałam tylko jedna datę do wyboru i to z dziś ale i tak zrobiłam i nic. Spróbuje jeszcze jutro z przejściówką którą się podłącza do combo słuchawek i rozdziela na osobno mikro i dźwięk i zobaczę jeszcze raz czy chociażby na słuchawkach działa. Jeśli nic to trudno oddam lapka na gwarancje. Naprawdę ślicznie dziękuje za zaangażowanie i pomoc <3

Ja nadal nie wiem, o czym piszesz względem słuchawek.
Masz lapka z wejściem combo (pojedyncze na mikrofon ze słuchawkami) takie też słuchawki z mikrofonem z jednym wtykiem…więc po jakie licho ci przejściówka?

nie nie nie, mam lapka z dwoma wejsciami osobno. Słuchawki maja wejscie combo. I własnie jak pisalam wczesniej zrozumiałam ze po prostu rozmawiałam cały czas przez wbudowany mikrofon w laptopie majac podpiete słuchawki

To ten lapek?
Laptop to MSI gf63 thin 11uc

tak dokładnie z końcówką 468pl

OK źle popatrzyłem i myślałem, że ma combo.