Mint, Ubuntu, Debian i pochodne - różnice, stabilność, etc

Ja zaczynałem od Debiana i jakoś sobie poradziłem. Potem na chwile przerzuciłem się na Ubuntu, a potem znowu na Debiana bo stwierdziłem że lepszy jest… Chciałem przejść na squeeze ale po zainstalowaniu z płytki wywalało mi błąd Xorg, a po upgrade z lennego uruchamianie systemu stawało w jednym miejsu więc dałem sobie spokuj:)

Jak zainstalowałem Ubuntu to nawet nie próbowałem korzystać ze skryptów: wole zrobić sam i wiedzieć że jest tak jak ja chce.

Ale to też zależy, jakie kto ma zdolności. Ja wiem, że nie mam wielkich i potrzebuję czegoś bardziej zautomatyzowanego i graficznego.

Jak napisałem wcześniej, warto skorzystać po zainstalowaniu systemu z tego: http://wiki.jakilinux.org/13-rzeczy-ubuntu

Czytelnie, graficznie i prosto opisane. I tak naprawdę nie jest już potrzebny ten skrypt. :wink:

Ja mimo wszystko wolę jakoś Minta. Tak mi sympatycznie przypadł do gustu :slight_smile: Tylko jeszcze myślę, czy remix czy oryginał.

Nie chodziło mi o dystrybucje:

Mint jest oparty na Ubuntu, a co za tym idzie link, będziesz mogła to również ręcznie(bardzo prosto) porobić. (jak w linku wyżej podanym przeze mnie).

Jak nie chcesz się w to bawić to pobierz ten remix.

Skype nie można zainstalować, bo ktoś kto dawał paczki do repo dał źle zależności.

Ale przecież polski remix Minta Ty robisz, a w oryginale skype z menadżera działa. A skąd wziąłeś ten program Benchmark system info? Bo w menadżerze go nie ma. Twój skrypt zawsze wywala taki błąd

/opt/skrypt.sh: line 109: fire: nie znaleziono polecenia \033[0m

i nie da się go używać.

Wiem, że jest taki błąd zaraz go poprawię i wrzucę paczkę do repo.

to daj znać, skąd to potem można pobrać. Nie odpowiedziałeś skąd wziąłeś ten program Benchmark.

http://www.przeklej.pl/plik/skrypt-mint … 071c6112qo link do paczki

Paczek nazywa się hardinfo.

Dzięki :slight_smile:

Zainstaluj ze strony producenta :slight_smile:

Pozdrawiam!

PS. W skrypcie jest mała literówka w linii 359.

Przy chcesz uruchomić program?

Powinno być raczej “Czy chcesz” :slight_smile:

Wiem, zauważyłem jak wysłałem paczkę i posta.

Czy polski remix czy ze strony producenta to właściwie nie wiem jaka różnica. W remixie skype nie działa, ale bez problemu idzie go sobie zainstalować ze strony skype.com Gorzej z tym, że na żadnej dystrybucji rozmówca mnie nie słyszy.

Pogrzeb w ustawieniach Skype u mnie też czasami zaraz po instalacji nie działa, u mnie w tym wypadku wystarczy tylko zmienić urządzenie dźwiękowe czy jakoś tak , nie pamiętam bo rzadko korzystam ze Skype :slight_smile:

Pozdrawiam!

No właśnie u mnie w opcjach nic prócz alsy nie ma. Pod Windowsem to idzie zmienić outpot na input czy na odwrót i potem działa, a w Linuksie nie mam innych opcji.

Chyba wszyscy się ze mną zgodzą, że nadszedł czas zakończenia odpowiadania w tym “tasiemcu”. Głównym zamiarem autorki tematu, było dowiedzieć się jakie są różnice pomiędzy dystrybucjami i/lub ich modyfikacjami. W moim mniemaniu, napisano tutaj wiele o różnicach i nie ma sensu tego kontynuować, tym bardziej, że teraz wątek zaczyna rozrastać się na konkretne problemy w użytkowaniu (a do tego powinno się zakładać nowe tematy).

Wątek zamykam.