Mirroring telefonu na PC czym to zrobić

Witajcie

Posta podzielę na dwie części TL;DR i normalną.

Cz. 1:

Co możecie polecić do streamingu zawartości telefonu na PC, do wyboru mam androida, ipada i iphona i chcę go streamować na monitor PCta z dźwiękiem, więcej powiem, ten dźwięk jest kluczowy i ważniejszy niż cokolwiek innego, telefon jeśli trzeba zrootuję, ba kupię dedykowany smartfon pod to, aplikacja może być płatna i to nie koniecznie 5 zł - mogę zapłacić nawet kilkaset zł, żeby to działało. Założenia mam takie, że chcę na komputerze uruchomić jakiś program, po uruchomieniu chcę widzieć pulpit androida na telefonie, chcę otworzyć jedną, konkretną aplikację i sterować nią oraz aby dźwięk z aplikacji był wysyłany do PC, transmisja może być przewodowa jak i bezprzewodowa. Zanim zadacie pytanie a dlaczego? Przeczytajcie proszę wersję dłuższą a jeśli macie gotowe rozwiązania lub inne pytania niż dlaczego to zapraszam do odpowiedzi.

Wersja dłuższa.

Jestem osobą słabowidzącą i słucham książek w formie audiobooków, głównie z serwisu audioteka.pl, jestem ich klientem od lat, kiedyś mieli to zrobione w taki sposób, że po zakupie książki był link do pobrania paczki zip z plikami zawierającymi książkę podzieloną na rozdziały, uruchamiało się winampa i tak się słuchało książki. Jakiś czas później zrobili dedykowaną aplikację dla Windows, pobierało się jąz Windows store, logowało się na konto i słuchało się książki, rewelacja bo aplikacja zapamiętywała miejsce skończenia książki, interfejs duży, aplikacja natywna… rewelacja. Niestety, sformatowałem kiedyś dysk a po formacie okazało się, że aplikacji na Windows już nie ma więc znalazłem inne rozwiązanie… emulator androida, zainstalowałem Blustack, pod nim aplikację audioteki i dalej słuchałem, od kilku dni coś jednak namieszali bo aplikacja się otwiera ale książka się nie odtwarza, na telefonie wszystko działa, więc wniosek z tego taki, że coś musieli zrobić takiego, że po wykryciu emulatora aplikacja nie chce otworzyć książki. Sprawdzałem na kilku komputerach, na różnych emulatorach i efekt jest ten sam, nawet specjalnie po to zainstalowałem sobie Windows 11 a pod nim Windows Subsystem for android a potem zrobiłem sideloading z pliku APK, efekt ten sam. Dlatego wpadłem na inne rozwiązanie, skoro chcą mieć telefon to już niech go mają a ja chcę wystreamować ekran telefonu na PC i przekierować dźwięk z tego telefonu na PC, kupię, zrootuję, nawet niech on by miał być cały czas do komputera podpięty…

Dla dociekliwych, dlaczego zależy mi tak na słuchaniu książek na komputerze? Pomijając inne kwestie, o których nie chcę pisać to jestem osobą słabowidzącą jak wspomniałem, komputer mam udźwiękowiony w takim stopniu, że jak ktoś pisze bądź mam jakieś ostrzeżenie na ekranie to mam je odczytywane, mając książkę i dźwięki z komputera na jednym źródle mogę zatrzymać na chwilę książkę i zrobić to co muszę na komputerze, w przypadku podziału tego na dwa urządzenia nie widzę co się dzieje na komputerze, nie widzę powiadomień czy tego, że ktoś coś do mnie pisze.

Są jeszcze inne problemy i kwestie ale to nie jest meritum problemu więc to zostawiam na ewentualne komentarze.

P.S teksty w rodzaju odpuść sobie audiotekę, jest storytel, też sobie proszę darować, mam kupione ponad 200 książek za każdą z nuch zapłaciłem - nie mogę tak po prostu stwierdzić mam to gdzieśbo to kilka tys. wyjdzie :wink:

Jaki telefon?? Samsung ma bardzo fajny system przekazywania zawartości ekranu i audio także na komputer. Nazywa się to Samsung DEX. Jednak, aby z tego skorzystać, musisz mieć smartfona marki Samsung, który to obsługuje. Co do stremowania, to rewelacja jest, bo możesz sterować aplikacjami myszką na komputerze, masz je nawet w okienkach (taki Android dla komputera). Nawet jest substytut menu Start :smiley:

Masz mój film na ten temat:

Nawet da się grać w gry:

Firma Motorola też ma podobnie, tylko tam podłączasz telefon kablem HDMI do TV lub monitora z głośnikami.

Dzięki za odpowiedź, no niestety - samsung ale galaxy S7 - dexa nie ma.

Witaj

Do rozwiązania problemu potrzebujesz

  1. Opcje programisty włączone w telefonie
    a. Ustawienia
    b. Telefon - Informacje
    c. Informacje o oprogramowaniu
    d. Stuknij kilka razy (7) w Numer wersji
    e. Opcje programisty masz włączone
  2. Wróć do Ustawień
  3. Wejdź w Opcje programisty, będą na dole
  4. Włącz Debugowanie USB
  5. Na stronie GitHub jest darmowy program scrcpy.exe
  6. Link bezpośredni, bezpieczny, sprawdzony, przeskanowany
  7. Rozpakuj do dowolnego katalogu
  8. Podłącz telefon do komputera kablem USB
  9. Uruchom scrcpy.exe
  10. Telefon zgłosi połączenie, potwierdź

Teraz widzisz ekran telefonu na komputerze i możesz go sterować myszą
Dowód podczas pisania posta

Pozdrawiam serdecznie
Juliusz

1 polubienie

Audio też jest ?

Nie sprawdziłem :frowning:

Autor posta chce mieć dźwięk z telefonu (książka) i komputera (system, ostrzeżenia) jednocześnie

Nie wiemy, czy słucha w słuchawkach, czy w głośnikach.
Zapewne jest opcja jednoczesnego podłączenia telefonu pod głośniki z dodatkowym źródłem z komputera
Lub słuchawek (może BT) z dźwiękiem z dwóch źródeł

Spróbowałbym w Bluestack odinstalować aplikację ze sklepu Play i zainstalować jedną ze starszych wersji tej aplikacji - z pliku APK. Może będzie na tyle szczęścia, że starsza wersja ruszy pod Bluestack i jednocześnie będzie w stanie współpracować z aktualnym serwerem Audioteki. No chyba że starsze wersje aplikacji już próbowałeś instalować.

https://apkpure.com/audioteka/pl.k2.droidoaudioteka/versions

Z aplikacji do udostępniania/kontroli Androdia z PC, znalazłem ApowerMirror: Screen Mirroring App for PC/iPhone/Android/TV ale nie miałem okazji sprawdzić. Piszą, że " Mirror Android to PC with Audio"

Do Samsungów jest aplikacja „Samsung Flow”:

Masz ekran telefonu w PC ale nie wiem jak z dźwiękiem.

Istnieje też Vysor:

Sprawdziłem vysor, kupiłem na miesiąc - działa, super :wink: co do instalacji starszej wersji audioteki próbowałem, bez zmian.

Najprościej moim zdaniem będzie zrobić to za pomocą:

  1. Dowolny telefon z opcją podpięcia go po HDMI - większość telefonów obsługuje po USB-C hdmi przy odpowiedniej przejściówce
  2. Dowolny grabber HDMI podpięty do komputera - typu AVerMedia , Blackmagic Design lub coś innego
  3. Dowolny komputer z wolnym miejscem na dysku

W tedy podpinasz kablem HDMI telefon do grabbera, nagrywasz obraz na pc, a na telefonie robisz co chcesz nagrywać.

ale… po co :wink: co mi to da? Jak mi to ma umożliwić słuchanie tego co się dzieje na telefonie i jeszcze sterowanie nim, kolega w ogóle przeczytał post? :slight_smile: - ogólnie to temat nieaktualny, wysor działa i to najważniejsze.

Wracając jeszcze do kwestii audioteki to sprawa się rozwiązała jeszcze lepiej i postanowiłem o rtm napisać bo może komuś się to przyda.

Wczoraj musiałem skorzystać z laptopa, którego nie odpalałem jakieś pół roku albo i lepiej, jakież było moje zdziwienie, gdy zauważyłem na nim aplikację audioteki pobraną dawno temu z Windows store, zalogowałem się, pobrałem przykładową książkę, zacząłem odtwarzanie i działa, więc zacząłem szukać jakiegoś sposobu na zgranie takiej aplikacji na główny komputer najpierw znalazłem o tworzeniu appx, z użyciem visual studio i jakiś skrypt w powershellu do robienia backupów z zainstalowanych aplikacji do appx, ale coś nie wyszło, jakieś błędy, które nic mi nie mówiły a później znalazłem taki filmik na YT: How To Backup Windows 10 Store App & Re-Install This APPX Easy Step By Step Video tutorial | Michael - YouTube

W opisie do filmu, jest link do programu, który w prosty sposób z zainstalowanej aplikacji robi pakiet appx i samopodpisany certyfikat, udało się - przywróciłem aplikację na swój główny komputer i mogę słuchać bez problemu.

1 polubienie

Ten temat został automatycznie zamknięty 180 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.