Modemo router który uciągnie stabilnie LTE 60Mb/s

Mam internet lte bez limitu w opcji do 60Mb/s, działa on jednak slabo na obecnym sprzęcie - rzadko przekracza 40Mb/s. Posiadam Router Dlink 921 C1 (lub C3 są zbliżone) z modemem BroadMobi BM806U-E1 GSM/UMTS/LTE USB-mPCIe Module
(Qualcomm MDM 9225) . Dziś testowałem owy modem na routerze oraz na laptopie Thinkpad T400 no i jest problem z prędkościami powyżej 40Mb/s. Natomiast w tej lokalizacji internet tej sieci na innej karcie SIM tego samego operatora wyciąga 99Mb/s na smartgonie Redmu Note 8T.

Na allegro nie widzę za bardzo modemów na mpci na powyżej cat.6 (z reguły są cat.4). Czy są jakieś modemo/routery z choć jednym wyjściem RJ45 które by obsługiwały to cat.12 z agregacją by Internet działał z pełnym 60Mb/s? Obecnie są to widełki 30-40Mb/s. Jakby to urządzenie tylko łapało Internet i udostępniało go do owego dlink 921 C1/C3.

Dobrze by było jakby można było go kupić na raty bez abonamentu u jakiegoś operatora, orange jednak nie ma nic ciekawego, tmobile nie prowadzi tego typu sprzedaży.

Ten d-link to już raczej antyczny sprzęt.
Jeśli szukasz czegoś, co kompleksowo mogło by załatwić kwestię to Huawei B818 powinien zdać egzamin:


kat. 19, WiFi AC i 2 porty GbE.

U Playa masz 10 rat 0%

Może, ale mogę na niego wgrać jednak openwrt i ma 4 wyjścia rj45. A jakieś tańsze opcje? Ma wyciągać tylko 60Mb/s powyżej tej prędkości nie przewiduje ta taryfa.

kat.7, 4 porty i 2 razy niższa cena.
Powinien dać radę, kat.7 pozwala zagregować 2 pasma, więc szansa na 60 Mbps jest spora.

1 polubienie

Zestaw wAP ac z LTE6 idzie bez problemu do do 100 jeśli są takie możliwości u dostawcy.
Można wystawić za okno, ma antenę kierunkową, można wymienić w przyszłości modem na inny, albo kupić z innym, będzie aktualizowany co najmniej kilka lat, a pewnie dłużej.

play to chyba kredyt w paribas, takie coś to nie wypali.

Gdzie indziej niby nawet od 499 ten router, Play chyba nie wie co robi, sprzedając brandowany tak tanio.

Chyba, że nazwa nie pokrywa się z numerkiem „B535-232”.

Pewnie trzeba by ręcznie OLX przeszukać za używką np. Garoza.

Kupowanie używek jest upierdliwe teraz. Trzeba pisać do każdego dużego operatora zapytanie czy czasem nie jest spłacany. Kiedyś uwaliłem softowo tego dlink 921 i lepiej było go jednak naprawić z recovery niż kupować drugi używany i szarpać się z operatorami. Jednak play sprzedaje normalnie na kredyt w banku. W Orange jest zakup od orange.

Moim zdaniem kupowanie routera z modem LTE, który agreguje tylko 2 pasma dzisiaj gdzie już większość stacji BTS ma agregacje 4 pasm 2600, 2100,1800, 800 MIMO 4x4 i QAM odpowiedni do mimo4x4 jest bez sensu i totalną głupota. Oszczędności są, ale te routery z agregacją dwóch pasm najczęściej jadą na 2600Mhz i band 1 nie pamietam częstotliwości i przez to te pasma są najbardziej drylowane i nie wyrabiają. Tutaj już paranoja jest z tym Mikrotikiem. Pokazałem kilku znajomym którzy tak jak ja amatorsko unią konfigurować routery ten soft przez przeglądarkę Mikrotika i każdy reaguje co to, jak to ustawić, czarna magia, a wy polecacie każdemu, bo jak polecacie zaawansowanemu sieciowcowi to ok, ale nie każdemu.

Ja polecam bo mam Huawei B818, ciężko dostać, ale są tez w media Expert do dorwania lub ZYE z zewnętrzna anteną cat 15.

Nawet na elektroda.pl forum czytam od 2 lat tematy gdzie właśnie ludzie piszą, „wow, kupiłem/kupiłam B818 i internet szaleje jak nigdy, a na innych forach twierdza, ze to nic nie daje”.

Tylko co z tego, że masz uber modem, jak w domu niema zasięgu. Najpierw musisz mieć stabilne połączenie z niskimi zakłóceniami, a to często w mieszkaniu jest niemożliwe. W Warszawie, w środku Żoliborza jedna z firm z którymi współpracuje ma na takim urządzeniu ledwo 6Mb, podczas gdy wystawienie na zewnątrz Mikrotika pozwoliło na wyciągnięcie 10 razy lepszych parametrów. No i modem można sobie wsadzić w płytę dowolny, jak wyjdą nowe, to też będzie można zamienić bez kłopotu. Sens kupowania takich urządzeń widzę wyłącznie w przypadku, gdy w pomieszczeniu jest dobry sygnał, inaczej niema sensu. Pomijam już to, że to ma wsparcie na dwa, trzy lata, i nie można zmieniać konfiguracji.

Skoro gość osiąga ~40 Mbps na kat.4 to raczej nie ma problemów z zasięgiem, a potrzebuje modemu z agregacją.

Nie koniecznie, ja wyciągam więcej, a na modemie w domu mam 0 zasięgu. Teoretycznie 40Mb powinien mieć bez agregacji. Często łapiesz się na 1700 a jak poprawisz zasięg wchodzisz na 2100 i skacze ci prędkość. Zresztą do płyty o której pisałem można wsadzić dowolny modem.

Napiszę tak: mam internet domowy z t-mobile 60Mb bez limitu (stara oferta) bts’a mam z 10m od domu na wszystkich routerach max zasięg; d-link 921 ledwo dawał radę na 30Mb częściej do 25Mb; b525 lepiej bo 45Mb ale poza godzinami szczytu; aktualnie b818 kupiony od „majfrenda” z wiadomego portalu :wink: i transfery 60Mb pobierania i 44Mb wysyłania niezależnie od pory dnia.

Jak dla mnie to opcja na raty jest tam opcjonalna:

obraz

(gotówką / kartą przy odbiorze też generuje tylko paragon, nie wrzucą do pudła faktury na zakup typu „kot w worku”, bo zrezygnujesz przy odbiorze)

Chyba, że potrzebujesz faktury VAT, wtedy raczej trzeba pchać się w raty:


Bardzo opcjonalnie może kupując u nich na miejscu, da się wybłagać jakąkolwiek fakturę (jak nawet mały sklep może wystawiać faktury).

40 Mbps to i tak bardzo optymistyczny wynik zważywszy na to, jaką szerokość pasma na 1800/2100 ma T-M.

Jak już to 1800 :wink:
Nie ma dużej różnicy zasięgu/wielkości bloku względem tych obu częstotliwości.
Zauważalnie gorszy zasięg jest na 2600 (B7), ale zazwyczaj też wyższe prędkości, bo całość jest przeznaczona pod LTE.

Wiesz co, ale czy parametry sygnału LTE są równoznaczne do osiąganych prędkości? Czy MIMO4x4 w agregacji 4 pasm stosowane poprawia parametry sygnału? Czy QAM tez poprawia parametry sygnału?

Mam przedziwne wrażenie, ze dyskusja z tobą o czymkolwiek to jak dyskusja z wiatrakami, ty wiesz najlepiej i reszta mordą w kubeł i żebyśmy tu nie wiem co pisali to ty uważasz to wszystko za bzdury, nie prawdę bo ty wiesz najlepiej, bo to tyle lat robisz i znasz się najlepiej.

Zniechcecasz tym tutaj ludzi do dyskusji.

Pisałem to już raz tu na forum, napisze jeszcze raz.

Poniżej dodam zrzut z parametrami na B818 u siebie gdzie leci z pasma 2600Mhz co pokazuje router jako główne pasmo. Na elektrodzie i innych forach mimo, ze w domu twierdzą, ze parametry książkowe. Kupiłem do testu TP-Link MR600 z agregacją dwóch pasm Cat. 6 tez dam zrzut z parametrami sygnału co pokazuje, ze takie same jak an B818 i mimo braku screenu z speedtestu, zwróciłem po 4 dniach router gdyż wieczorami gdzie pokazuje, ze TP-Link cały czas agregować tylko Band 7 i Band 1 prędkość wieczorami spadała poniżej 20Mb/s, a w dzień 30-40 Mb/s. W tym samym momencie tzn plus/minus 5 minut przekłada SiM do B818 i mam na LTE T-Mobile do 60Mb/s obok TP-Linka 60-70Mb/s. Musi agregować 4 pasma i mieć MIMO4x4, a parametry sygnału się nie zmieniają bo z innego powodu nie widzę aby był prawie dwukrotny skok prędkości tym bardziej ze po numerze nadajnika na routerach widać, ze ten sam nadajnik. TP-Link nie pokazuje Cell ID, ale jest jeden nadajnik 800m-1000m odetnie Orange/T-Mobile.

Więc nie widzę dalej sensu kupować router z modemem cat.6 lub 7 agregującego tylko dwa pasma.

Nie wiem, nie znam się. Przekładam modem z tego router dlink 921 do laptopa thinkpad t400, to ten wskazuje 100% zasięgu (do bts mam jakieś do 200 metrów). Czy to router czy laptop to jest problem z przekroczeniem tych 40Mb/s. Test na redmi note 8t ale z inną prepaidową kartą wskazuje 60-100Mb/s (tej sim nie mogę fizycznie włożyć do tego smartgona). To jest Warszawa tu nie istnieje problem z zasięgiem.

Na pewno wymiana na modem z agregacją 2 pasm (B525) lub więcej (B818) poprawi stabilność połączenia i prędkości.

Internet ogólnie dobrze działa, ale jak płacę za 60Mb to wolałbym mieć te 50-60Mb/s a nie 30Mb/s. To jest dość droga opcja jednak (55zł/msc lub 45zł za 20Mb/s - które akurat trzyma parametry)

Ja bym powiedział, że to jest świetna opcja, szczególnie w tej cenie. Takiej oferty już w salonie nie dostaniesz :wink: