Modemo router który uciągnie stabilnie LTE 60Mb/s

Dlatego wolę mieć tej lejk do 60Mb/s niż max a z limitem transferu. Kablokowo też nic tak szybkiego nie da się ogarnąć.

Ja się podjaralem, nie dowierzałam, ze to dożyje i dzisiaj geodeta i facet z firmy przyjechał, ze na dniach bedą robić od drogi swiatlowodz kasy z Unii. Jak tylko odbiorę podłączenie do budynku rura wypowiadać LTE w T-Mobile bo mam do lipca i biorę światłowód. Chyba pójdę w tą INEA symetryczną, chociaż promocja T-Mobile, ze do końca roku za free kusi bardzo :slight_smile:
Warto marzyć, niektóre marzenia się spełniają :slight_smile:

Co do tematu, ja bym brał B818 i w niego inwestował. Nie słuchaj @wasabi1084 bo on sieje jakaś mantrę i tyle. Ja bym tez wolał wydać 500, a nie 840 zł na router LTE jakby nic nie dawało, ale po coś tą agregacje 4 pasm wymyślili więc nawet jak w tej chwili nie poczujesz różnicy to zawsze może nadejść ten piękny dzień, ze na nadajniku to uruchomią i będziesz miał fajnie, a router już będzie.

Tu masz pomiary speedtesta ba komputerze pdolaczonmym kablem do routera. Godziny testu masz na wynikach i widać, ze fajnie chodzi i tez opcja do 60Mb/s T-Mobile

24

1 polubienie

Jeśli zależy Ci na bezproblemowym bridge i publicznym IP (teoretycznie zmienne, ale w praktyce stałe)
to wybrałbym Inee.

W Warszawie myślę, że ten BTS ma już 4 pasma, pytanie tylko, czy to coś dla niego zmieni skoro jest cap. na 60 Mbps :wink:
Modem z kat. 7 na pewno pomoże, ale czy kat.19? Szczególnie, że cena jak widać jest tutaj kluczowa.

Na starym Mikrotiku SXT dochodziło do 50Mb/s. a to było ze 4 lata temu jak nie dawniej, dopiero raczkowały takie urządzenia. Z tym, że to było testowane w firmie, blisko nadajnika.

Między 1800 a 2600 potrafi być prawie 1/3 różnicy w zasięgu. To co daje się we znaki na 800, to opóźnienia. Np. ja w domu nie mam w ogóle internetu, jak wyjdę na dach, to zaczynają łapać telefony i routery, ale tylko 800, dopiero antena daje 1800, przetestowałem całe góry routerów, anten i innego badziewia.

Uważam, że kupowanie bez sprawdzenia routra, ot tak, bo pewnie poprawi, jest co najmniej mało rozważne.

Słabe parametry sygnału LTE są jak najbardziej odpowiedzialne za prędkość i ping. Oczywiście inne parametry też, ale to jest kluczowa sprawa, jeśli chodzi o LTE.

Najlepiej niech kupi router za tysiaka na pałę. Bo może będzie lepiej, więc niech kupi sprzęt którego ani nie rozbuduje, ani nie poprawi zasięgu jeśli to będzie miało w tym przypadku znaczenie.
Niech nic nie sprawdza, nie testuje, po prostu nich kupi, bo na pewno w jego sytuacji będzie lepiej tak?
Tyle, że jeśli zasięg jest ok. to w byle nowszym telefonie masz agregację 4 pasm nośnych, MIMO 4×4 i modulację 256 QAM, więc wystarczy takim telefonem sprawdzić jak działa internet i będzie widomo, czy router o takich parametrach ma sens w tym miejscu.

Ja też, wieszało się kilka razy dziennie, miało problemy ze współpracą z zewnętrzną anteną 1800. Myślę, że po prostu to urządzenie jest zwyczajnie nędzne. LHG 55 wyciąga mi w tym samym miejscu momentami 80, zwykle jest ok 50 a jestem 4 km od nadajnika.

A pisałeś o 1800 vs 2100. Między 1800 a 2600 różnica w przenikalności (a więc zasięgu) jest oczywista.

Przecież sprawdzał na telefonie z lepszym modemem i wyszło 99 Mbps:

Mam Synology MR2200 to w Inea nie da się go skonfigurować żeby na nim latał światłowód?
Z T-Mobile dostałem już raz sms z konfiguracją na własnym routerze światłowodu z tej płatnej infolinii technicznej.

Agragacja 4 pasm to nie tylko prędkość i bicie jej rekordu jakiegoś, ale tez stabilność. Mnie mimo nie dużej odległości od BTS czasami potrafi zmienić główne pasmo na Band 20 czyli 800Mhz, ale nadal prędkości nie zmienne dochodzące momentami do 80-90Mb/s.

EDIT:

Już na T-Mobile nie widzę promocji na światłowód „do końca roku za darmo” więc Inea lepsza myślę.

Chodziło mi o 2600, ale 2100 też nie ma szans w mojej okolicy.

Redmu Note 8T ma MIMO 4.4 i agregacje 4 pasm? Chyba jednak nie. Z tego co się orientuje on ma agregacje 2 pasm, więc poprawa może wynikać z innego miejsca w którym prowadzono test, innej wysokości telefonu, lepszej anteny.

Taa, stacjonarny router ma gorszy zysk niż antenka z telefonu :wink:
Grubymi nićmi szyta teoria, szczególnie, że kolega ma 200M do BTSa.

Nie podepniesz bezpośrednio patchcorda światłowodowego do swojego routera nawet gdyby to obsługiwał. Zawsze będziesz miał dodatkowe urządzenie od operatora. Z niego zwykły kabel „ethernet” do własnego routera.

Jak mi w maju podepną światłowód, a wszystko an to wskazują i go odpali jakiś operator to mój B818 będzie na 99% na sprzedaż, a jest na gwarancji w Orange jeszcze rok :slight_smile: Więc może autor tematu zapytać za jakieś 2 tygodnie ma prywatnym. :slight_smile:

Jeżeli wezmę w T-Mobile to nawet w FAQ światłowodu piszą, ze montują w domu przejście z światłowodu na skrętne. Na razie mają mi dociągnąć do światłowodu około 120 metrów od drogi z finansowania z UE, a resztę potem ma robić operator jakiego sobie wybiorę.

Wiem, ze światłowodu nie podłączę w RJ-45, aż tak tępy nie jestem, trochę się tym interesuje, ale jak zrobią przejście to tylko kwestia konfiguracji Synology :slight_smile:
Bądź co bądź to najlepszy router jaki mialem. Potrafi łapać zasięg wszędzie tam gdzie np taki Asus RT-AC56U czy 66U nie łapał mimo zewnętrznych anten itd. Mimo, ze jedna kreska wifi na drugim końcu domu przy włączonym SMART Wi-Fi czyli sam wybiera częstotliwość wi-fi to internet śmiga całkiem, całkiem :slight_smile:

Nie uwierzę nigdy w to, ze router z modemem LTE ma gorsze antenki niż smartfon, bo to nie miało by sensu. Router jest nastawiony tylko na transmisje danych, a telefon do wszystkiego.

Warszawa ul. Mickiewicza , stacjonarny router HUAWEI B593, zwykle mają ok 20, nawet się zalogowałem żeby sprawdzić.

Mi mix2s dokładnie w tym samym miejscu, no trzymany w ręku 79 dobij do 80.

Jestem gotowy przyjąć zakład. Mogę udowodnić, że router z modemem tej samej klasy lub lepszej od telefonu może mieć gorszy transfer niż telefon.

B593 ma modem kat.4, więc o czym teraz piszesz?
No i chyba nie muszę wspominać, że zasięg /= prędkość na speedtest

Nie pij, nie ćpaj bo gubisz się w tym co piszesz okropnie.

Porównywanie routera bez agregacji z routerem z agregacją świadczy o tym, ze chyba się nie znasz, albo jak wspomniałem za dużo używek.

Nie chodzi tu o obrażanie ciebie w żaden sposób, nie odbieraj w ten sposób, ale teraz sam się znokautowałeś.

O tym, że jak ten ich router się wystawi za okno, to natychmiast rośnie prędkość do 60. Więc jednak ma znaczenie zasięg i to kolosalne.

MiMIX 2s nie agreguje 1800 z 2600, przynajmniej nie na oficjalnym sofcie 9.5.19.0, a na takim to było testowane.

To ty założyłeś, że MiMix2s miał agregacje podczas testu, nie ja. A wystarczyło zapytać.
A co do obrażania ,skoro musisz podpierać swoją pewność siebie w taki sposób, to już twoja sprawa, tym niemniej ja bym się wstydził zwracać do ludzi w taki sposób publicznie. Zwłaszcza przy tak niezobowiązującej i lekkiej dyskusji.

Nadal uważasz, ze agregacja 4 pasm i MIMO4x4 nic nie daje tylko sam zasięg??

Ja w żadnej swojej wypowiedzi nie napisałem, ze zasięg na zewnątrz nie jest lepszy i nic nie daje. Zawsze daje, ale agregacja 4 pasm i MIMO4x4 nie wpływa na parametry sygnału bo i tak 99% routerów podaje parametry pasma podstawowego, a nie wszystkich 4 pasm jakie agreguje czy dwóch. Uważam, ze w odległości 200 metrów od nadajnika jak ma autor z agregacją 4 pasm, MIMO4x4 napewno wzrost prędkości będzie. To nie tylko musi mieć nadajnik, ale modem LTE, który odbiera. Jeżeli modem LTE nie obsługuje to wiadomo, ze na nadajniku może być co chce.

Ty się zaparłem na ten na zewnątrz i, ze routery mogą mieć gorszy zasięg. Pamiętaj, ze modem LTE w routerze działa tylko w trybie danych, a w telefonie tez w trybie głosowym i tez zależy od oprogramowania, systemu na smartfonie, który jak ma zaprogramowane pasma.

Antena na zewnątrz na jedno pasmo moim zdaniem nic nie da bo jak inni podłącza się na to jedno pasmo tez jako główne to transfer będzie tragiczny.

Nie wiem po co ja z tobą dyskutuje jak ty wiesz najlepiej. Inni już zwątpili.

Nigdy tak nie napisałem. Tylko żeby agregować pasma, najpierw musisz mieć zasięg i jakość sygnału.
Agregacja polega na wykorzystaniu dostępnych pasm, a jak ich brak, lub są z tym kłopoty, to niewiele da.

Możliwe, ale możliwe, że będzie jak na Ul. Srebrnej, w Warszawie, w okolicach przychodni rehabilitacyjnej, gdzie zagęszczenie sygnałów jest tak duże, że powodem spadków są zakłócenia i największe korzyści daje antena kierunkowa, mimo, że nadajniki są rzut beretem.

Notabene: To właśnie pewna kierunkowość anten w wielu smartfonach, jest powodem dla którego bywa, że w niektórych okolicznościach działa na nich internet lepiej niż na podobnych routerach.

Najprościej wystawić urządzenie na zewnątrz i po prostu sprawdzić. Poza tym, są modemy zewnętrzne zintegrowane z antenami na kilka częstotliwości.

Nie sądzisz, że w przypadku urządzenia które posiada autor, nie było by złym pomysłem sprawdzić, jak by wypadł transfer po dodaniu chociażby prostej anteny kierunkowej, lub zmianie miejsca położenia? Np. wystawić za okno.
Zawsze zdąży kupić nowy router.

Mam pokój który ma 6 metrów na długość i 5,5 na szerokość. 2 lata latałem z routerami, smartfonem na Androidzie, żeby znaleźć najlepszy sygnał. 6 metrów na wschód gdzie BTS jest od zachodu i już z 5 kresek, robią się 3 kreski, albo na sile łapie z oddalonego o 5 km z drugiej strony nadajnika na 2 kreskach w 800Mhz, ale nawet na tym prędkości są na poziomie 50-70Mb/s na B818. Gdy od południa wystawie router za okno B818, a nadajnik od zachodu sygnał spada na 3 kreski co trochę traci już wszelki sens i logikę bo przesuwne się pi razy oko 2 metry i jest na zewnątrz, a tak stoi na północny zachód za najgrubsza ścianą z grubych pustaków i ma jak widziałeś najlepszy sygnał.

No tak, ale u niego nie musi być tak jak u ciebie. Mam klientów którzy mieszkają w budynkach dosłownie kilkanaście metrów od siebie, i na posesji obok na takim samym sprzęcie tu jest 20 a tam 2. Więc wskazane jest sprawdzenie. Rozumiem, że jesteś zachwycony sprzętem który w twoim przypadku sprawdza się doskonale, ale np. u mnie taki router nie maiłby w ogóle żadnego zasięgu, musiałbym wstawić go do pojemnika z grzałką i wystawić na dach (a robiłem takie patenty gdy jeszcze nie robili zewnętrznych). Pytanie jeszcze jak ze stabilnością, bo próby wykorzystania Huaweia i ZTE w firmie zajmującej się wentylacją dla hut i zakładów, spaliły na panewce z uwagi na brak stabilności. Sprzęt potrafił się np. zawiesić po tygodniu i bez resetu ani rusz.

Test na redmi note 8t był robiony w tej samej lokalizacji tam gdzie stoi router (okno). Są oczywiście skoki w zakresie 60-99Mb/s. Jednak to jest karta telefoniczna prepaidowa, a nie internet domowy.

Mam 3 nadajniki w trójkącie. Najbliższy jest 280 metrów ode mnie, najdalszy 400 metrów, wszystkie działają na pasmach 800,1800,2100,2600. Nie wiem z którego korzysta router.

Moc sygnału:

Cytat
{
„type”: „lte”,
„rssi”: -53,
„rsrq”: -11,
„rsrp”: -80,
„snr”: 72
}
Laptop z tym modemem (Manjaro) wykrywa 100% zasięgu.
Światłowodu tutaj na pewno nie będzie. W budynku obok jest UPC, ale oni nie są zainteresowani podłączeniem budynków do sieci z braku klientów czy się tam nie da czy coś.