Modemo router który uciągnie stabilnie LTE 60Mb/s

Pierwsze co robię z każdym routerem zakupionym to na szybko quick setup i sprawdzenie automatem nowej wersji lub wgranie nowej wersji ręcznie. Reset factory default i dopiero potem ustawiam pod siebie. Znam mnóstwo nazywających się fachowcami co tego nie robią bo nie maja czasu lub im się nie chce. W B818 aktualizacja firmware poprawiła stabilność modemu, a pracuje u mnie w trybie mostka.

Pytaj innych operatorów. Świat nie kończy się na UPC. :slight_smile:

A teraz jaki jest soft? Fabryczny czy openwrt? Bo jeśli ten drugi, to może jest możliwość ręcznego wyboru pasma.

Orange Neostrada do 10Mb/s mnie nie zadowala, a ma jeszcze gorszy upload (lub netia na kablach orange w tej samej opcji). No i na tym kablowy wybór się kończy.

Mam openwrt, oryginalny był słaby.

A jest wymuszanie konkretnego pasma na tym openwrt czy tak jak w oryginale?

Uwaliłem 4 huawei b315 tym programikiem na androida do wymuszania pasm. Nawet jak wymuszanej każde 2600, 1800, 2100, 800 to prędkości były tragiczne i to na B525. Jak zresetowałem do default i sam sobie ustawiał było czuć wzrost transferu.

Ja tam po prostu skanuje sobie otoczenie, dostaje info jakie są nadajniki w okolicy, wybieram pasma, które mi odpowiadają i czy chcę agregacje i tyle. Jak to w Mikrotiku.

Świat nie kręci się w okol Mikrotika tylko i nie wmówisz mi, ze jak zeskanujesz pasma to agregacja nic nie daje i nie ma sensu.

Jak na tym openwrt wybrać pasmo? Są gorsze i lepsze pasma, bo sam modem pewnie agregacji i tak nie ma.
W openwrt nawet samo połączenie ustawia się komendami, bo luci nie przewiduje takiej opcji.

według specyfikacji to jest C3. C3 i C1 różnią się modemem i chyba marką kości RAM. Soft go widzi jako C1.

Usunąłem post wyżej bo sprawdziłem na stronie d-linka C1 i C3 mają modem Cat.6 z downloaded do 300Mb/s, a mi się pomyliło bo to w serii B było tak, ze B1 był cat. 4 bez agregacji, a B3 z agregacją cat. 6.

Jak masz C3 to masz z agregacją, na alternatywnym firmware może agregacja nie działać.

http://www.broadmobi.com/en/module_show.php?id=8

To jest cat.4

Przepraszam, wszystko mi się po p*******o :slight_smile:

Ja mialem ten model:

https://allegro.pl/oferta/d-link-dwr-960-wifi-ac750-karta-sim-modem-lte-cat6-9286409274

widziałem ten model, ale cat6 to minimalny przeskok, na allegro właśnie nie widzę lepszych modemów niż cat6

Masz dwie opcje. Tanio cat 6, która może w zasadzie nic nie dać :slight_smile: lub inwestować w cat.19 B818.

Ewentualnie poczekać 2 tygodnie jak wkopią do środy i podepną do budynku mi światłowód to zamawiam w t-mobile 600Mb/s raczej i wtedy mój B818 z firmwarem bez brandu, kupionym w Orange w maju 2020 i spłacony chętnie sprzedam w cenie polowa nowego :slight_smile:
Chyba, ze ci się pali pod stopami :stuck_out_tongue:

Już postawili w czwartek koparkę u mnie na działce więc już pewne, ze będę miał ten światłowód kwestia dni :slight_smile:

Ja rozważam opcję tanie lub na raty w orange bez abo. Ale oni nic nie mają ciekawego, tmobile rat nie ma, play w zasadzie też. To jest Warszawa na światłowód nie ma żadnych szans. A jednak router który kosztuje 3 razy tyle co sam komputer to też przesada.

T-Mobile ma na raty, ale w salonach. Na stronie nie robią :slight_smile:

Powiem ci tak jak mi nie byłoby potrzebne na gwałt i miał bym za 400-500 kupić cat 6 na raty czy nie, a ktoś by pisał, ze w ciagu 2 tygodni będzie sprzedawał używany, ale na gwarancji w Orange B818, który 2 razy tyle kosztuje nowy to bym to mocno rozważył :slight_smile:

Huawei 4GRouter 3 Prime będzie ok? Widzę że obecnie Orange ma go w sprzedaży na raty bez abonamentu i chyba tmobile (tu muszę ustalić, www wskazuje jedno, konsultant z chata że się nie da). Jest on cat.19, ma chyba agregację pasm i ma wyjście RJ45 (więc podpiąłbym go do dlink 921).

W Orange zapłacisz za ten router w ratach 1000 zł, u playa masz za 900 zł.

D-Link po kablu ma do 100Mb/s, a Prime 3 do 1000 Mb/s. Nawet jak masz do 60Mb/s LTE to bez sensu.

Tłumaczę ci, ze byłem i w salonie t-mobile jakiś miesiąc temu i punkcie t-mobile i mieli ofertę na raty. Na infolinii i chacie nie mają. Tylko w T-M na raty jest drogi tak jak w Orange. Ja biorąc go w Orange na raty zrobiłem myk, ze wziąłem z netem mobilnym za 10 zł i router mnie wyszedł 840 z groszami na 24 raty, a spłaciłem wcześniej. Z neta za dychę zrezygnowałem bo kara mnie wyszła 130 zł nie cale i spłacałem sam router za 840 z groszami.

Play z tego co piszą na forum Elektrody jako jedyny daje te routery. brandowanym pod Play firmwarem, który ma usunięty tryb mostka i ustawianie IP poza DHCP, co jest na firmwarze Huaweia u mnie.

https://allegro.pl/listing?string=huawei%20B818&order=p&bmatch=cl-e2101-d3859-c3683-ele-1-4-0429