Moderacja a "nowe posty"

Często zdarza się, że czytam stare tamty w któych nic się nei zmieniło oprócz odpowiedzi moderatora, który poraz któyś z rzędu prosi o zmianie nazwy, nieotowanie etc. Czy nie mozna zrobić tak, aby te posty nie kwalifikowały tematu do takiego, w którym się coś zmieniło? Albo niech moderatorzy edytują post do którego się odnoszą wpisująć tam swoją uwagę. Trochę wkurzyłem się ostatnio otwierająć 10 tematów a w każdym z nich pojawił się tylko post oda o treści “proszę zmienić tytuł…”.

Przecież piszę obok tytułu tematu kto napisał ostatni post w danym temacie więc jaki problem spojrzeć? :stuck_out_tongue:

A czy mod nie może pomagać w temacie? Czy mod nie może, waczyć się do dyskusji? Mi chodzi o przypadki, gdy moderuje, a nie gdy zamienia się w zwykłego usera.

No w sumie racja nie wziąłem tego pod uwagę :wink:

Może się włączyć i pomagać, czemu nie.

A prawdą jest, że użytkownik, któremu zwraca się uwagę, często nie widzi, albo udaje, że nie widzi notki i prędzej czy później kończy się to wiadomym postem.

Także takie przypadki będą się zdarzały, czy korona komuś z głowy spadnie?

Często jest to wręcz pożądane, aby użytkownicy zwrócili uwagę, że coś dopisano. Swego czasu była taka edycja w dziale Bezpieczeństwo, ale użytkownicy nie reagowali, więc powrócono do starych zasad.

To tyle, co mam do napisania.

Wiem, że może to była taka ironia.

Korona nie spadnie, ale czemu utrudniac życie innym?

Szczerze mówiąc i tak niereagują coniektórzy. Edycja + PW było by chyba bardziej dobitne.

BTW czemu piszesz na zielono? Przecież nie moderujesz teraz. Czy zasady się zmieniły?

Bo weszło mi to w krew. Po prostu tyle moderuję, że czasami odruchowo sobie zaznaczę posta na zielono.

Po co komplikować sprawę? Poza tym przy takiej ilości postów do edycji dziennie jest to fizycznie trudne.

Ja nie uważam tego za utrudnienie. Może inni tak, ale do tej pory nikt nie zgłaszał zastrzeżeń, wręcz przeciwnie.

P.S. A teraz nie pokolorowałem na zielono - świadomie. Co do pomocy - Moderator na Forum najpierw musi zaprowadzić porządek, a dopiero później może pomagać. A że Forum duże i często brakuje czasu…

i wlasnie na tym najwiecej naliczaja sobie postow moderatorzy :smiley:

i kto robi najwiecej OT’a :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

A teraz abym nie dostal ostrzezeniea ze nie wnosze nic do tematu :slight_smile:

Moim zdaniem nawet dobrze ze moderatorzy zwracaja uwage w temacie (postem) aby zmienic tytul. Wielu nowych uzydkownikow po przeczytaniu kilku tematow bedzie wiedziala jak ma zalozyc dobrze nowy temat.

Lecz z drugiej strony jesli moderatorzy widza ze user jest juz doswiadczony na forum, a jednak zle napisal tytul mogliby sie troszeczke wysilic i sami go zmienic :roll:

i wten sposób przyzwyczajać nowych do dziadowstwa.

Newer

Gdybyś dłużej pomyślał, być może doszedłbyś do wniosku, że powinno być zdecydowanie przeciwnie wraz ze stażem na Forum.

Poza tym

to co już nie można powołać nowych modków? Co pis rozdaje to Administracja nie może? :stuck_out_tongue:

Pisze poważnie, droga administracjo nie myśleliście o powołaniu “nowych” mo(h)deratorów?

…na odpowiadanie na problemy w tematach. Taki miał być sens mojej wypowiedzi. Wyciągnąłeś co chciałeś :roll:

To jest meritum problemu tu przedstawionego.

A czy będzie ich 7 czy 19, akurat tu nie ma znaczenia bo jak już wcześniej pisałem - taki obrano kierunek moderacji, na podstawie własnych doświadczeń. Argumentacja wyżej.

A ja bym wprowadził junior modów jak w dziale linux.

I wprowadził do nowej wersji forum, opcję “postów moderatorów” - nie zmieniałyby statusu tematu, gdyby Ci “zamiatali”.

Bo im user ma większy staż tym więcej naczyta się głupawych tematów topiców i sam stara się już takich błedów nie popełanić.

I wyszłoby na to samo, jakbyśmy edytowali takiego posta. Właśnie o to chodzi, żeby zmienił się status i żeby użytkownik musiał wejść i musiał przeczytać, co też dany człowiek mu odpisał. Taka jest właśnie istota sprawy. Dlatego, przynajmniej dla mnie, zmiana na taką, jaką proponujesz, jest bezcelowa z punktu widzenia informacyjnego i operacyjnego.

Albo pisze PW czy zakłada tematy na Forum, czemu Moderacja nie reaguje. A jak reaguje, to są tematy, czemu reaguje tak a nie inaczej :clever:

A to już jest kwestia Szefostwa. I Administracja decyduje o doborze pracowników. Jeśli tak zadecyduje, to pewnie tak będzie.

Jeszcze się taki nie urodził, coby…

Zajeżdża mi to politykowaniem.

To pisąć mu na PW - bo w jakim celu wszyscy mają to czytać.

Więc zobacz, na jaki Twój tekst squeet Ci odparł :x

To oczywiste, argumentów jest wiele, np.: 1. PW nie zostanie zawsze przeczytane, jest to słabszy kanał dotarcia w takich ważnych sprawach, a co z tym wiąże się: 2. Użytkownika dopinguje reprymenda na Forum; jest ślad w wiadomości, gdy ją edytuje, i zostanie na pewno przeczytana…

Odkąd pamiętam, jest taka Forma przekazu na Forum publicznym. Widać, za co i dlaczego się gani, co się ściga, dlaczego tak a nie inaczej. PW nie jest tak miarodajne. I nie widzę powodu, dla którego miałoby to ulec zmianie. Na PW wysyła się info dot. np. podpisu, czyli czegoś, co nie jest bezpośrednio związane z danym wątkiem.

Chyba nie do końca zrozumiałeś moją wypowiedź. Właśnie takie są konsekwencje, bo ludzie piszą PW, że nie widać reakcji na Forum publicznym. Chcę Ci uzmysłowić, że tak samo jak Tobie “nie chce się klikać i wczytywać tematy tylko po to, żeby przeczytać posty z prośbą o zmianę tematu”, inny właśnie oczekuje takiej reakcji i mu ona nie przeszkadza. Przynajmniej na Forum widać co się dzieje i za co, także użytkownik stale jest na bieżąco. PW wprowadziłoby zamęt.

Co miałem wyjaśnić - wyjaśniłem. Powtarzać się nie mam zamiaru.

EOT.

z jednej strony to było by nawet sensowne bo za duzo jest dopisków moderatorów w postach i wsumie bałagan przez to .

Jeśli się nie czyni / nie czyniło wielu działań moderatorskich, pysiu, to nie wie się, jak to dokładnie jest. A Forum stale się powiększa. Podsumowując - nie jest to działaniem zdecydowanie skutecznym i nie ma sensu. A innych bardziej efektywnych - obecnie nie ma. Zawsze tak było i jest teraz. To pokrótce tyle… starczy.

nie było takie złe.

Zrozumiaem bardzo dobrze. Masz zadatki na posła :stuck_out_tongue:

Często nawet 1/2 tematu to dopiski moda. Albo jedna jedyna odpowiedź. Trzeba przemyśleć tą sprawę, nie mówie, że w taki sposób jak podałem. W końcu nie ja tu jestem modem - ja tylko proponuję.