Moderacja a "nowe posty"

Nie, nie byłoby bo:

  1. Tak jak już było powiedziane, PW nie zawsze jest szybko odczytywane a inni moderatorzy nie widzą, że reakcja została już podjęta.

  2. Dodanie posta zazwyczaj gwarantuje zainteresowanie i odczytanie go przez autora tematu.

  3. Post taki pokazuje również innym, że zachowania naganne spotykają się z konkretną reakcją.

No… to już zasługa samych userów, którzy zmuszają nas do reakcji “porządkowych” :wink:

Jeśli chodzi o zachowanie porządku na forum - moderacja stawia sprawę jasno .

Równie dobrze za każde przewinienie (mówię tu o starszych stażem) mogłoby się kończyć śmietnikiem .

Albo piszemy poprawnie, albo w ogóle .

Niestety nie wszystkim spodobał by się taki rygor,

ale cóż poradzić … z każdym dniem coraz więcej użytkowników…

Osobiście również nieraz denerwuje mnie,

jak przychodzi mail z powiadomieniem o odpowiedzi,

a tutaj tylko dopisek moderatora :wink:

I nieraz jak forum chodzi wolno, wczytanie tematu trochę trwa,

a okazuje się, że nie dotyczy nas bezpośrednio …

Trudno problem ten rozwiązać nie posługując się dodatkowymi dodatkami :lol:

Albo akceptujemy działania moderatorów, albo wątek kierowany jest do kosza (czasem nawet ostrzeżenie jest) - takie są zasady,

albo zmusić rejestrującego się użytkownika do przeczytania regulaminu,

albo później męczyć się i każdemu pokrótce przedstawiać jego fragmenty :roll:

pozdrawiam.

DOkłądnie to jest najbardziej denerwujące. PRzez to odpiski modów robi się sztuczny tłok, łacza nie wyrabiają i zwalniamy.

No to wreszcie znamy przyczynę tego, że czasami forum “wolno chodzi”. A biedna Administracja szukała rozwiązania problemu po stronie technicznej.

Ma to jednak swoje dobre strony, bo możemy przewidzieć co się będzie działo. Przyjmując, że dopiski modków są przyczyną okresowego mulenia forum, mamy następujący łańcuch wydarzeń:

  • pojawia się dużo postów łamiących regulamin

  • w odpowiedzi pojawia się dużo “dopisków” moderatorskich

  • w wyniku tego forum “zwalnia”

  • z powodu spowolnienia, na forum pojawia się mniej postów

  • w związku z tym, mniej jest postów moderatorskich

  • fourm widząc, że moderatorzy mniej piszą, natychmiast przyspiesza :lol:

… i tak w kółko :wink:

Obawiam się, że musimy się z tym pogodzić.

:mrgreen:

Myślcie modzi i admini nad innym rozwiązaniem tego problemów.

[żart]

Cóż nabijacie sobie posty i jeszcze zamulacie forum. Wy niedobrzy Wy!

[/żart]

Sprawa jest bardzo prosta :mrgreen:

1 - wywalanie nieregulaminowych postów bez zadnych adnotacji czy PW

oraz

2 - Stosowanie kary “Zakaz pisania” dla śmieciarzy.

Przelicznik ustali sama moderacja

To niech się zmienia status, ale tylko temu, kto otrzymał upomnienie.

e… a co chodzi ??

Wydawało mi się, że w regulaminie obowiązki moderatora i jego prawa wynikające z tychże, są w miarę dobrze napisane. Mnie tez to wkurza, że muszę tracić czas na zwracanie userowi uwagi (niektórym, po raz enty), zamiast zając się czymś ważniejszym. Problem zniknie, jak userzy ruszą myszą i klikną na regulamin czy poczytają zasady jakie tu obowiązują, a zapewniam, że problem zniknie. Szukacie problemu nie po tej stronie co trzeba. Ale, można to zmienić - zamiast zwracić uwagę, nakierować, pomóc zaczniemy wywalać wszystko do śmietnika. Nie ma problemu…

Moja propozycja PW, przy braku reakcji do kosza.

Złączono Posta : 28.02.2007 (Sro) 19:08

To wyczarowac by umiał tylko HarryPotter :wink:

Lub zaostrzyć regulamin - 3 ostrzeżenia, lub nawet 2 i BANITA.

Z pewnością by podziałało.

Było już tłumaczone, dlaczego nie - kropka.

nie potrzeba jest Ok :mrgreen:

Mimo to nadal jestem za zaostrzeniem regulaminu poprzez zmiejszenie ilości warnów do otrzymania na forum bana.

ysiulec zastanów się …

Nikt nie jest doskonały.

Czasem popełni mniejszy, czasem większy błąd i w zależności od jego rozmiaru są niesione odpowiednie konsekwencje .

Jeśli ktoś za np. zły tytuł wątku oraz np. naruszenie pkt. 1.1 a) ma otrzymać bana ?

A jakiś drugi użytkownik za chamskie odzywki w kierunku moderatora ma dostać jedno ostrzeżenie, oraz za piractwo ma dostać kolejne .

Powiedz czy byłoby to sprawiedliwe ?

Jak byś się Ty czuł, gdybyś był tą pierwszą osobą ?

Nie zmieniłoby wizerunku w pozytywnym świetle,

a wręcz odwrotnie - pogorszyłoby .

Ludzie baliby się pisać posty, by bana nie dostać przypadkowo …

I tak regulamin jest jednym z bardziej surowych w porównaniu do całej masy polskich for.

Powiedz mi, gdzie są tak przestrzegane normy prawne, pisanie poprawną polszczyzną, nadawanie konkretnych tytułów tematom, czy też zwrócenie uwagi na selekcję postów “na temat” .

Za zaproponowaną przez Ciebie zmianą jestem na NIE :!:

to przecież dłużej trwa, kliknąć na przycisk, później na dodaj, dochodzi 2 razy dłuższy czas czekania na otworzenie nowej strony… nie ma sensu…

dlaczego nie?

Chyba raczej takiemu userowi wywalać bez ostrzeżenia temat do śmietnika. Do czasu aż sie nauczy.

Na naszym Forum przepływ wzajemnych informacji między userami a modkami, winien mieć dokładnie takie same reguły, bo na tym polega wzajemny szacunek i nie ma hasła pt. “kto stoi wyżej w hierarchii, to temu wolno więcej…”

I jest tak, że modkowie wstawiają własne posty dyscyplinujące userów, bo jak sami twierdzą - zwiększa to czytelność reakcji i inni userzy wiedzą, jakich błędów nie popełniać!

Czyli nie chcą używać swoich narzędzi za pomocą PW, z w/w powodu…

Ale z kolei - w ramach tej równowagi i wzajemnego szacunku, winno się pozwolić userom na korzystanie z ewentualnych odwołań również drogą publiczną, czyli na Forum - a nie na PW.

A niestety wykształciła się u nas pewna, bardzo nieprzyjemnie dyskredytująca userów zasada (nawet ujęta w Regulaminie :? ), że jak coś moderka ma do powiedzenia, to pisze oficjalnie na Forum przy konkretnym poście - a jak user zechce się odwołać, czy też wytłumaczyć, to się mu proponuje PW, czyli coś, czego nikt postronny nie zobaczy…

Tym samym oficjalnie można usera napiętnować, ale już ewentualna Jego obrona nigdy nie ujrzy publicznego światła…

Więc gdzie tu sprawiedliwość i wzajemny szacunek… :roll:

Od kiedy to zwrócenie uwagi, nota bene, zgodne z regulaminem, jest napiętnowaniem.

Jeżeli w ogóle - to jest nim ostrzeżenie, które bardzo boli, zwłaszcza wtedy, gdy ktoś

uważa się za nie wiadomo co lub po prostu zignorował wymagane zapoznanie

się z regulaminem

Na tym między inymi polega moderacja, by inni mogli się uczyć na cudzych błędach.

Dodajmy - drobnych błędach, które jednak skutkują bałaganem w tematach. Efekty

są widoczne, gdyż mimo wzrostu liczby Userów i zakładanych tematów - ilość uwag

aż tak rażąco nie wzrasta. Zaletą tej metody jest też łatwość znalezienia odpowiedzi

na pytanie, czy prośba została spełniona

Druga sprawa, to wysyłanie PW - prośby o zmiany podpisów czy wytykanie innych,

powazniejszych naruszeń regulaminu są wysyłane tą drogą. Niestety, rzadko zdarza

mi się otrzymanie odpowiedzi i trzeba sprawdzać, czy User, po otrzymaniu PW,

zrealizował to, o co był proszony.

1 - po co ma oglądać światło dzienne coś, co w ewidentnych sytuacjach, jest tylko

marną próbą naginania regulaminu

2 - Jeżeli temat został z powodów regulaminowych zamknięty, to zdjęciu blokady

towarzyszy stosowny wpis w topiku

Tym stwierdzeniem tylko potwierdziłeś to, co miałam na myśli…

Czy uważasz się za istotę aż tak nieomylną, by bez cienia wahania stwierdzić, i to tak apriori - czyli bez żadnego zająknięcia, że gościu będzie tylko naginał regulamin, a tak w ogóle to szkoda serwera na jego gadkę, bo i tak jest zły… :?

A może wypadałoby stanąć twarzą w twarz - i dać mu się wypowiedzieć, a nie zbesztać w przelocie, wyaut’ować i… i ponownie zasiąść na swoim “nieomylnym tronie”.

A może to Ty go skrzywdziłeś swoją nadinterpretacją, czy zbytnio surowym podejściem - dlatego też ja, jako zwykła userka chciałabym na Forum publicznym usłyszeć, co napomniany człowiek ma do powiedzenia…

Dlaczego ta ewentualna konfrontacja budzi aż tak duży opór…

Przecież wiadome jest, że prawdziwe autorytety potrafią się obronić same… i nie potrzebują wcale insygniów władzy za pazuchą!

Więc w czym rzecz… ?

Waterproof swego czasu na forum bardzo userzy narzekali ze nie wiedzą dlaczego dany temat jest skasowany itd itp. Sami prosili o pozostawianie informacji.

Teraz uważaja to za nabijanie postów. Jak dla mnie to brak słów.

Osoby co tak twierdzą nie znaja pracy Moderatora niestety.

Przesadzasz.

PW można w bardzo łatwy sposób opublikować w razie potrzeby.

Rozmowy na pw nie sa napiętnowaniem. Jezeli jakikolwiek mod pisze w tych rozmowach cokolwiek co usera obraza, zawsze może wysłać info do Admina.

Bo prowadzi tylko do sporów do których zapewne włączaliby sie inni userzy robiąc tylko niepotrzebny zamęt na forum.