Modernizacja kompa do nowych gier

Witam. Mam kompa o procku: Intel Pentium 4 524, 3066 MHz (23 x 133), 1 GB Ramu i zintegrowaną kartę graficzną. Planuję kupić nową wraz z nowym zasilaczem bo stary już nie nadąża :slight_smile: Mówię na przykład o takiej grafie -> http://allegro.pl/item386813666_pci_gig … _3850.html . Tu pytanie do bardziej doświadczonych graczy, czy wtedy mógłbym grać bezproblemowo w nowe gry? Nie mówię o grach, które wyjdą za miesiąc czy kilka, ale o tych które są teraz dostępne. Dodam, że może dokupię także 512 MB Ramu. Z góry dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam.

Co z tego że grafa będzie dobra, jak proc to syf…

Ale ja się nie pytam czy proc to syf, w większości nowych gier zalecany jest procek 3 GHz, więc spełnia je mój procek. Pytam czy mając 2GB RAMu (bo doszedłem do wniosku, że to niewielka różnica cenowa), procek 3.06 GHz i taką grę będę mógł spokojnie grać w nowsze gry?

A jakie taktowanie RAM’u? Jaka płyta główna?

Co do procka… Ja nie mam zastrzeżeń.

Karta też pociągnie. Sam właśnie jestem zainteresowany kupnem jakiegoś Radeona z serii 3xxx lub poczekam na wydajniejsze 4xxx.

Taktowanie RAMu 667 MHz DDR2, płyta ASUSA, modelu nie będę chyba tutaj podawał, bo gniazdo PCI-E ma.

Ten procek skutecznie ograniczy karte graficzną więc nie warto kupować totalnie. Co najwyżej to możesz wziąć 7300Gt która i tak ograniczy :confused:

Czyli? Niech mi ktoś w końcu odpowie na pytanie, czy odpalę i pogram bez problemu w gierki z 2007 i w kilka innych tytułów z 2008?

Może tak może nie.

Taa, ale to minimum. Aby cieszyć się dobrą jakością procesor powinien być dwu-jajowy, przynajmniej 2gb ramu(DL)(667-800) i wtedy ta karta, którą podałeś będzie działać jak powinna, lecz ja osobiście nie polecam produktów ze stajni ATI, lecz ten wybór należy do Ciebie. Ale Twoje pytanie to:

Tak więc Ci odpowiadam, że tak. Z tą kartą będziesz mógł grać w takie gry jak Crysis, Race Driver Grid lub inne hity. Ale bez procesora dwu-rdzeniowego nie masz co próbować.

Pozdrawiam, Xaros

Nie mówię o Crysisie. Ale z czasem mam zamiar też wymienić płytę z prockiem więc na razie mi wystarczy do nowszych gier :slight_smile: Pozdro

Wyrzucanie pieniędzy w błoto :evil:

Kriz , weź z łaski swojej wyrażaj się jaśniej :x

W innych tematach też gadasz jakieś głupoty.

Co jest wyrzuceniem kasy ?

goodprogram :o

Lepiej pozbierać, kupić nowy, niż ulepszać coś, co za 2 lata będzie niczym

Kriz mi wystarczy ze przez 2 lata będzie czymś, a nie kupować super sprzęt za duże pieniądze, który za 3-4 lata będzie niczym.

Nie kupuj tego 3850, ponieważ Twój procesor ograniczy działanie tej karty. Najlepiej zrobisz jak weźmiesz GF 7300gt, albo jakiegoś radka np. hd2600 xt.

johny b , ale ja chcę kartę 512mb to nic, że ograniczy, ale z czasem wymienię też procka…

Więc jak wymienisz tylko grafę, to z tym procem nie pograsz :slight_smile: Ale jak już masz kupować to wybierz coś ze stajni Nvidia w rozsądnej cenie do Twoich wymagań, chyba że jesteś zagorzałym fanem produktów firmy ATI.

Magia cyferek…

512mb ddr2 jest dużo wolniejsze od 256mb dd3

No ale w wymaganiach wszystkie nowsze gierki wymagają 512.

Skoro DDR2 to co Wy na to -> http://allegro.pl/item389480738_najtani … 1000_.html ??

To się nie opłaca chłopie… Wstrzymaj się, pocierp, popracuj i kup nowego kompa za 4tys. Wtedy na jakieś 2 lata Ci starczy… może :smiley:

PS. Sam czekałem 5 lat na nowego PC, bo starego modernizować to było… zbyt drogie.