Modernizacja laptopa

Witam posiadam laptopa hp pavilion g6 (g6-2215so),

Wiec chciałbym trochę go podrasować, co do doboru sprzętu jestem zielony wiec dlatego tutaj szukam pomocy, głównie chodzi mi o zmianę procesora na jakiś lepszy, ram już dołożyłem

Do niego kolejne 4gb ram, razem mam 8 czyli max.

Wiec liczę na pomoc, co do wyboru.

A jeżeli to ma w czymś pomoc to uzywam laptopa często do grania, że względu na to ze zmieniam często miejsce pobytu laptop jest wygodniejszy, laptop ma służyć mi do grania jak i innych standardowych rzeczy, dodam że lubię pograć w fife a przy tym laptopie max to jest Fifa 11, bo nowsze przycina, nw czy to istotne ale to dodałem, z góry dziękuję za pomoc i liczę na wyrozumiałość.

Wymiana procesora to nie jest prosta sprawa, bo:

  • w większości są przylutowane do płyty głównej, a więc wymiana jest kosztowna już pod kątem pracy,

  • płyta główna obsługuje ograniczoną liczbę modeli CPU, w skrajnych przypadkach tylko jeden konkretny,

  • szybszy procesor wymaga często innego chłodzenia, co też komplikuje sprawę,

  • wymiana procesora na obsługiwany model często przynosi niewielką poprawę wydajności.

Jeśli jeszcze nie masz dysku SSD, sugeruję właśnie taką modernizację. Zdecydowanie zwiększona wydajność systemu, choć niekoniecznie sama wydajność w grach się znacząco poprawi.

Dysk zmieniłem tez jakiś czas temu, czyli najlepszym wyjściem jest zmiana laptopa na to wychodzi, nawet chyba najsensowniejszym ale dziękuję za pomoc.

Wypisujesz bzdury.Wymiana procka jest jedną z prostszych czynności a procki nie są lutowane tylko montowane na socket tak jak w blaszaku.Praktycznie wszyscy producenci montują różne procki na tej samej płycie.

Czyli jest nadzieja?

Zawsze jest. Wystarczy znależć i7 na tym samym gniezdzie.

Wiec na jaki procesor mógłbym zamienić mój stary? By trochę pomogło to przyspieszyć laptopa, albo co jeszcze mogę wymienić.

Tj. Mógłbym prosić o jakiś link do modelu tego bym wiedział czym się sugerować szukając na allegro

Możesz wymienić na i7,dać dysk SSD oraz wyłaczyć plik stronicowania.

A mógłbyś mi pomóc w doborze takiego procesora by pasował właśnie do mojego laptopa?

Pierwsze to najlepiej przebadaj jakie temperatury osiąga twój procesor pod obciążeniem. Bo może właśnie wyjść, że nie będzie go w stanie schłodzić i będziesz miał tylko throttling(zbijanie taktowanie = słaba wydajność).

jasieczek niestety wypowiada się zbyt pochopnie. Nie sprawdził nawet czy ten laptop na CPU na BGA i rzuca pustymi hasłami. Poza tym jaką różnicę odczuje wymieniając nawet i5 na i7? Pomijalna, a koszty nieproporcjonalne do zysków.

co do temperatury, od jakiegoś pół roku mam tak ze bez tej podkładki chłodzącej nie pogram, bez niej 30min-2h i wyłącza się laptop, gdy poszedłem z tym do serwisu zlecili czyszczenie tam wnętrza, wiec zostawiłem im laptopa, 50 zł w plecy brak efektu, wiec sam go rozebralem i był czysty wiec poszedłem do innego serwisu tam doradzili zmianę procka.

2.5 GHz AMD Dual-Core A4-4300M APU with Radeon HD 7420G Discrete-Class - czy to jest procesor z Twojego laptopa?

Użyj programu CPU-Z .

 

Wymieniałeś kiedyś procek w lapie ? bo ja wymieniałem w wielu.

Tak to jest właśnie ten 

 

 

@jasieczek

 

Jednak nie jest to układ na BGA, tylko Socket FS1 (FS1r2), a więc da się stosunkowo łatwo wymienić. Pozostaje jeszcze pytanie o kompatybilność z chłodzeniem i BIOS.

Tutaj pasujące fizycznie jednostki: http://www.cpu-upgrade.com/CPUs/AMD/A4-Series_for_Notebooks/A4-4300M.html

Od razu odczułem ulgę, teraz który z wymienionych na stronie osobiście byś polecił ?  

I co wydasz 250-300 zł a uzyskasz raptem 5-10 fps ?

Hmm , a jakie inne rozwiązanie widzisz?  

Nowy laptop bo najbardziej wąskim gardłem jest tu grafika.