Modernizacja zestawu - wymiana podzespołów


(twar900) #1

Witam, chciałbym zasięgnąć rady, czy warto inwestować w modernizację poniższego sprzętu (na jaki procesor,kartę graficzną pozwoli płyta główna), co trzeba do niego dołożyć:

Płyta główna: GA-970A-DS3
Procesor: AMD Athlon™ II X4 640 Processor 3.0 GHz
Karta graficzna: NVIDIA GeForce GT 520 F© GIGABYTE GV-N520D3-1GI REV:1.0
Pamięć: Pamięć Kingston 2x4GB 1333MHz DDR3 Non-ECC CL9 DIMM
Zasilacz: ZAS-LOGI-SW-420-ATX-PFC 420W 5A 50GHz (pewnie za mała moc)

Dysk twardy, napęd optyczny oczywiście jest tutaj nieistotny. Interesuje mnie co można tu podmienić, jakie będą tego orientacyjne koszty. Jeżeli podmiana procesora będzie wymagała zabudowę dodatkowego chłodzenia to prosiłbym również o podanie tego.


(Irydium) #2

Jak komputer ma być do gier to wymiana całej platformy, bo AMD FX są średnio wydajne, a potrzebują dobrej klasy i mocy zasilacza. Potrzeba by wymienić procesor grafikę i zasilacz, dlatego lepiej zakupić coś z ekosystemu INTEL.


(twar900) #3

Komputer jest do użytku ogólnego, gry raczej okazjonalnie i to nie najnowsze tytuły w super detalach :slight_smile:


(Irydium) #4

No to ewentualnie zmienić zasilacz na jakiś markowy 500w (z linią 12v co najmniej 380w) i wrzucić lepszą grafikę, nawet używaną jak gry sporadycznie.


(tobexor) #5


zasilacz
karta graficzna

lub tańsza alternatywa

i obowiązkowe podkręcenie cpu


(nietopyrz) #6

Miałem nie odpisywać, ale może przyda się Tobie ta wiedza na przyszłość.

Ciągle za mało informacji, żeby móc należycie doradzić.
Spójrz, tak wygląda dobrze założony temat na forum: [Modernizacja] 1500zł/Gry/M-OC/Moc/Głównie karta graf


(twar900) #7

Powiedzmy w takim razie, że dysponuję w tym przypadku budżetem do 1500-2000 zł. Zamiast podkręcania procesora, na jaki warto byłoby wymienić, jaki pasowałby do tej płyty głównej i jakie chłodzenie trzeba zamontować. Dziękuję


(mahe) #8

Moim zdaniem, jeżeli masz taką konkretną kasę, sprzedaj ten komputer jako całość i kup nowy. Łatwiej sprzedać cały działający komputer niż poszczególne części. Lepiej na tym wyjdziesz. Sam się zastanawiam nad wymianą swego Phenoma II x4 na Gigabyte z 8GB RAMu i osobiście celuję w nowy Pentium G4560 (250zł) + mobo na H110 (250zł) + 8GB DDR4 (250zł) lub używany Core i5 z allegro. Tak na marginesie taki tani Pentium G jest dwa razy szybszy w single thread czyli w starych aplikacjach, które wykorzystują tylko jeden rdzeń. Pozdro