Monitor 24" do około 1000 zł

Witam.

Szukam monitora szczególnie do gier 24". Zależy mi na szybkości reakcji jak i na grafice. Kwota do wydania to koło 1000 zł.

http://www.esc.pl/product_info.php?cPat … s_id=34971

Na pewno jest to idealny monitor do gier? Bo ten monitor jest 2x tańszy niż mój dostępny budżet.

nieMamKonta , nie ma czegoś takiego jak “idealny monitor do gier”, bo nie to jest głównym przeznaczeniem monitora.

Do gier najlepiej podłączyć PC do 42 inch plazmy 1080p.

Bardziej mi chodzi o to, że monitor może mieć szybsze bądź wolniejsze odświeżanie, lepszy wygląd, jakość, co jest adekwatne chyba do ceny :p.

Zależy mi na dobrym monitorze, a mam odczucie, że dałeś mi pierwszego lepszego linka. bez urazy :smiley:

To jest tzw. “chłyt marketindody”. Nie odczujesz różnicy, ludzkie oko jest zbyt niedoskonałe. Nie ma znaczenia czy masz monitor z czasem 2ms czy 8ms.

Jeśli chcesz wydać dodatkowe 300zł dla spokoju ducha to wydawaj, proszę bardzo. A iiyama Prolite to świetne monitory.

To tak samo jak wydawać 500zł na 2m kabel HDMI :smiley:

Wiem ile to ms :P.

Tylko jest chyba coś takiego jak ilość kolorów itd. ?

nieMamKonta , wszystkie mają ponad 16mln kolorów. Rozpoznasz więcej?

Poza tym, monitor wyświetlający więcej kolorów kosztowałby ponad 1k PLN.

Aktualnie mam 3 letni monitor 19" Samsung Syncmaster T190 i został on zakupiony wtedy za 800 zł. Ogólnie monitor bardzo mi się podoba, zewnętrznie jak i jakościowo, aczkolwiek kupując nowy komputer z kartą pozwalającą na duże rozdzielczości nie mogę w nim osiągnąć FullHD.

Ten co podałeś może jest i dobry, ale nie masz coś ładniejszego ;p. Może to głupie, że pytam, ale fajnie by było jakby miał ten wygląd zew. bo ten jest “staroświecki”. Z góry dzięki za pomoc, ogólnie :D.

http://www.x-kom.pl/p/47766-monitor-lcd … zarny.html

Google nie działa? :confused:

A taki się opłaca ?

http://www.x-kom.pl/p/70495-monitor-lcd … zarny.html

Skoro istotny jest wygląd a nie parametry to proponuję ceneo.pl albo skapiec.pl. Tam sobie ustaw zakres cenowy, wielkość i inne parametry. Następnie dokonaj selekcji wizualnej pod siebie i podeślij tutaj linki. Ktoś wypowie się na temat parametrów.

Ogólnie utarło się przekonanie, że do gier najlepiej monitor na matrycy TN. Jest w tym troszkę prawdy ale faktycznie najlepsza będzie plazma FullHDw3D :stuck_out_tongue:

Dodatkowo spokojnie możesz część tego budżetu przeznaczyć na inne rzeczy bo spokojnie kupisz dobry monitor taniej.

Dodane 02.01.2012 (Pn) 21:28

Z tego co można przeczytać w internecie to matryca zastosowana w nim e-ips to już nie ten sam e-ips co we wcześniejszym modelu czy np 2209wa. Jakościowo myślę, że jest dobrze i będziesz zadowolony z takiego monitora. Nie mniej jednak skaczesz nagle z monitora dobrego do gier który można na prawdę kupić o te 200 zł taniej na coś co ma troszkę udawać monitor do zastosować CAD/CAM.

A jakiś przykład :stuck_out_tongue: ?

Nie zależy mi tak na tym wyglądzie zew. chciałem by to był taki mały wydatek.

Opłaca. Ten monitor bardzo dobrze świeci, a matryce IPS są zdecydowanie lepsze od TN.

Nie sugeruj się czasem reakcji matrycy - ja mam Eizo z czasami 8 ms GTG, 16 ms BTB nigdy żadnego smużenia w grach nie zauważyłem.

Nie zastanawiaj się i bierz tego DELLa.

No właśnie czytałem dużo na jego temat i polecają, aż założyłem temat tutaj, ale widzę zdania są podzielone, bo nie chcę przepłacić :D.

Trudno coś zauważyć jak jest odświeżanie co 8 tysięcznych sekundy ekranu, aczkolwiek czekam na więcej opinii, gdyż chcę go mieć parę dobrych lat i to jest trudny wybór dla mnie, jako, iż się nie znam.

nieMamKonta , B-I-E-R-Z i nas nie męcz.

Jestem posiadaczem tego modelu http://www.agito.pl/monitory-led/lg-23-led-ips231p-bn-gwarancja-agito.0.476767.html?utm_source=ceneo.pl&utm_medium=Feed&utm_content=476767&utm_campaign=wszystkie Matryca IPS świetnie się spisuje nie ma nawet co porównywać kątów czy kolorów z TN jedyne co jest dla mnie denerwujące to upierdliwie świecąca czerń (na fioletowo :() widoczna pod pewnymi kątami ale zapewne wszystkie ledowe IPS’y z podświetleniem krawędziowym tak mają. No i faktycznie trochę lepiej wizualnie na biurku prezentuje się 16:10 choć do grania to wszystko jedno lecz jeśli do jakichś bardziej profesjonalnych zastosowań to na pewno proporcja 16:10 będzie właściwszym rozwiązaniem. 16:9 wygląda jakoś tak flakowato. Ten LG jak i Dell, który gdzieś tam się wcześniej przewinął mają jeszcze jedną fajną zaletę czyli cienką ramkę, jak dla mnie jedynie słuszne rozwiązanie :wink:

Ja jednak polecam 16:9. Nie ma różnicy w pracy, w porównaniu z 16:10, ale pasów nie ma podczas oglądania filmów.

Nie ma pasów ale świetnie, w tej dodatkowej przestrzeni można upychać różnego rodzaju irytujące poziome paski narzędzi jak na przykład linia komend z AutoCAD, większy komfort występuje również w przypadku przeglądania stron internetowych i pisania w Wordzie ponieważ ekran obejmuje na raz większy obszar. 16:10 to proporcja obszaru roboczego, którą po prostu da się lepiej rozplanować.

No dobra, to dzięki wszystkim za pomoc, wiem co brać.