Monitor AOC czy LG

Przecież w morele czy x-kom są do kupienia z dostawą na jutro?

To są inne. Z tej samej rodziny ale inne.
Mnie chodzi o dokładnie ten: https://www.morele.net/monitor-aoc-24g2u-5939776/
Mam mieć matrycę IPS i 144Hz. Dostępne są z matrycą IPS ale 75 Hz lub z matrycą VA 144Hz
Ale monitora z IPS i 144Hz nie można dostać nigdzie.

Tutaj też na xkom produkt niedostępny: https://www.x-kom.pl/p/517973-monitor-led-24-aoc-24g2u.html
To samo na komputroniku: https://www.komputronik.pl/product/666955/aoc-24g2u-bk-1ms-144hz-freesync-.html
I tak jest w każdym sklepie. Poza Allegro ale tam monitor ten kosztuje 1300 zł.
Ludzie podobno ten monitor wykupują z prędkością świata. Czytałem że producent po prostu nie wyrabia z produkcją i są problemy z dostawami tego jednego konkretnego modelu. Bo ma świetne parametry i super matrycę za naprawdę niską cenę.

Niezłe wy musicie mieć potwory do grania, to nawet ja nie celuję tak wysoko :wink:
Ale fakt, cena zachęca.

Nie o to chodzi. Ja lubię mieć sprzęt “na zapas” wykraczający parametrami nieco od tego co mi jest potrzebne bo to, że dziś mi 144Hz nie są potrzebne to nie znaczy, że nie będę potrzebował ich za miesiąc. Tak samo jak kupowałem laptopa do przeglądania filmów czy netu. Nigdy nie kupuję z minimalnymi wymaganiami i zamiast do netu jak większość kupuje 2rdzeniowe procesory ja kupiłem 4rdzeniowy procesor. :wink:
A w tym wypadku co do monitora to zachęca bardzo cena. W komputroniku za niecałe 800 zł taki monitor z takimi parametrami to złoto. Poza tym we wszystkich serwisach bardzo chwalona jest matryca IPS która jest porównywana z monitorami z najwyższej półki. :wink:

Dokładnie, panel w tym monitorze to cudo. Nawet jak na IPS smużenie jak dla mnie jest ledwo widoczne, mam też telewizor 55 calowy na VA z 10 bitowym panelem od Samsunga i kolory są niemalże identyczne. Boję się natomiast możliwości wypalania się panelu. Zastosowany panel w tym AOC jest produkcji Pandy - chińskiej firmy, która w ostatnich latach postanowiła mocno zabrać się za produkcję paneli (tak wyczytałem). Czytałem też o innym AOC, który ma panel IPS 4k również Pandy i tam właśnie w jednym przypadku powstał powidok. Z tego co pamiętam to identyczny panel IPS 4k znajduje się w tym Philipsie https://www.displayspecifications.com/en/model/f02b1537.
A tutaj artykuł https://ithardware.pl/aktualnosci/boe_zdetronizowalo_lg_jako_najwiekszego_producenta_paneli_lcd-8625.html.

Dużo jest pozytywnych opini na temat tego monitora,
ale jest słabo dostępny,na x-kom jest w cenie 889zł lecz chwilowo niedostepny
i trzeba czekac aż będzie w magazynie,na morele net jest dostępna niby jedna sztuka
tylko że cena jest wyższa 999zł chodzi mi o model AOC 24G2U FHD/1ms/144hz/IPS.
U siebie w mieście się pytałem w komputerowych sklepach to też nie był dostępny,
wciskali mi model 144hz z matrycą TN za 799zł i mówili że G2U wyprodukowano tylko określoną ilość
sztuk co zapewne jest kłamstwem.
Niby matryca TN w graniu nie robi dużej różnicy co IPS.

Jeśli chodzi o gry dynamiczne to IPS wypada gorzej przez ghosthing, natomiast jeśli chodzi o gry widowiskowe typu Wiedźmin 3 to IPS jest górą, szczególnie w tym monitorze.

Próbowałem go kupić ale nie dodaje do koszyka. Pewnie jeszcze nie jest wprowadzony do bazy. Spróbuję go kupić wieczorem o ile będzie jeszcze wtedy taka możliwość. Jedna sztuka to się rozejdzie w 10 minut.

powodzenia ale coś mi się zdaje że nie zdążysz go kupić

Jeżeli nie można go nawet dodać do koszyka to raczej nikt go nie kupi. Dodaję do koszyka a gdy przechodzę do zatwierdzenia zakupu wyświetla mi się komunikat, że koszyk jest pusty. :confused:

Zamów go telefonicznie.

Nie lubię telefonicznie. Lubię mieć na koncie zaznaczone, że to właśnie ten konkretny model kupiłem i nie ma przebacz. Telefonicznie to różne cyrku mogą być. Zamówię ten konkretny a przyślą mi 75Hz i będą wmawiać że to właśnie ten zamówiłem przez telefon. A na koncie pozostaje jednak ślad. :wink:

Ciekawa argumentacja :smiley:
Podajesz numer ID produktu: 5939776 i jaka może być pomyłka? Jak będzie pomyłka to odeślesz.
Ale rób jak chcesz. Ja ci tylko podpowiedziałem rozwiązanie problemu, skoro tak polujesz na ten konkretny model.

Co do zamówień telefonicznych to też bym dał sobie spokój,
chyba że istnieje możliwość zapłaty przy odbiorze,
jeśli model by się nie zgadzał to przesyłka idzie do zwrotu.

Na alliexpres też nie widziałem firmy
AOC ale za to spojrzałem na takiego konkurenta.Nie wiem co to jest za firma,
dystrybucji w Polsce napewno nie ma.Przesyłka z Chin,jak coś się popsuję to trzeba
będzie wysyłać do Chin?Choć nie ma matrycy IPS to parametry ma nie złe.

29,5/VA/2ms/2k/200hz

Istnieje, ryzyko, ale mieli chyba też jakąś gwarancje? w Europie, było cos o takim programie kiedyś. No i cena ustaw od razu na 500 USD, cło i vat wejdzie na bank.

czyli ten monitor kosztował by jak to się mówi dużo za dużo

Wysłałem do morele zapytanie czy w najbliższym czasie spodziewają się większej dostawy niż jednej sztuki. Zobaczymy co odpiszą.
Bo jak pojawił się wczoraj ten monitor w liczbie sztuk jeden to najdalej do etapu jakiego doszedłem to do wpisania danych potrzebnych do wysyłki. Gdy je wpisałem i kliknąłem zatwierdź to monitora już nie było. :smiley:

Tylko to nie była nowa sztuka, najprawdopodobniej z jakiegoś zwrotu.

Też miałem takie obawy, że to ze zwrotu jak jedna tylko sztuka. Dlatego wolno wklepywałem te dane do wysyłki zastanawiając się czy warto… :slight_smile:
No cóż zaoszczędziłem 1k. Może dołożę ze 300 zł więcej i kupię po prostu coś lepszego. Bo najpierw myślałem, że problemy z dostępnością tego monitora wynikają ze świętami i Nowym Rokiem, że ludzie sobie prezenty sprawiają na święta. Ale minęło już 23 dni stycznia i nadal posucha jeżeli chodzi o ten monitor. Nie chce mi się dłużej czekać aż się pojawi.

przyjdzie czas że i ja się rozmyśle