Monitor AOC czy LG

Chyba zdecyduję się na ten: Acer Nitro VG270U. Bardzo dobra matryca, więcej cali, lepsza rozdziałka. Z dostępnością też nie jest łatwo ale przynajmniej tutaj serwisy po zamówieniu obiecują, że są wstanie go sprowadzić w ciągu 3-5 dni od złożenia zamówienia. A w niektórych jest dostępny od ręki.

Dostałem taką odpowiedź od morele:

"Witam serdecznie,

w drodze jest duża dostawa, powinna pojawić się może nawet już jutro.

W przypadku dodatkowych pytań proszę o kontakt."

Czyli finalnie który bierzesz?

Dziwny rozstaw cen.
Ten Acer Nitro VG270UPbmiipx ma matrycę IPS 144Hz WQHD od Innolux’a. Ten sam panel ma Gigabyte AORUS FI27Q, który jest o prawie 1000zł droższy. Nie chce mi się wierzyć, że jakość wykonania i zastosowane technologie, aż tak poróżniły cenowo te monitory.
EDIT: Ten Gigabyte ma ciut podkręconą matrycę bo leci na 165Hz. Tak czy siak cena nadal jest horrendalnie wysoka w porównaniu do tego Acer’a, widocznie sam Acer musiał mocno uciąć na elektronice.

Zdecyduję się jak zobaczę tą dostawę na morele. Może przy okazji jakaś promocja się trafi. Choć wątpię bo oni od dawna ten monitor sprzedawali za 999 zł gdy na (podobno drogim) komputroniku chodził za 750 zł.

Z tego co pamiętam to najniższa jego cena w najpopularniejszych sklepach to 789 zł. W takich mniej to około 750zł, lecz wiadomo - w mniejszych sklepach nie zawsze jest wszystko ok z gwarancją.

a Samsungi robią dobre modele?ten ma matrycę VA lepszą od TN,
zakrzywiny ekran,4msGTG(choć nie wiem co oznaczaq te GTG),
kontrast dynamiczny MEGA-też nie wiem co oznacza te Mega,
tylko że dostawa w realizacji,

zaś ten model jest dostepny,pisze że mogę go dostać w poniedziałek,

matryca TN,1msMPRT-tylko co to jest te MPRT,240hz jedynie za 999zł,

Ten Samusng jest ok, natomiast ten Acer jest dla typowych graczy co używają komputera bo to by grać bo to coś kolorów nie ma wcale.

Zależy, bo matryca TN 24,5" w monitorze HP Omen ma dobre kolory, ale
widziałem też TN-nki starszej generacji
21,5-24", które miały przeciętne kąty widzenia i wyblakłe kolory. Matryca 240Hz ma to sens pod Cs-Go itp., natomiast żeby było w nowszych grach te 240klatek trzeba wydajnego sprzętu, więc tutaj spokojnie wystarczy HP 25Mx 24,5" 144Hz, który jest tańszy o 300zł.

Samsung ma tylko 23,5" cala a jest do tego zakrzywiony, więc nawet jak ma lepsze kąty widzenia od TN 24,5" jest sporo węższy. Jak kto lubi. Dla mnie jeden cal, to sporo, natomiast kwestia czy nie lepiej wybrać Acera z trzeciego postu za 549zł. Ma prostego IPS-a 23,8" cala 75Hz.

MPRT

Zakrzywiony ekran do 24 cali nie ma sensu. To tylko marketingowa sztuczka. Nie przeszkadza w użytkowaniu ale też nie podnosi imersji. Jak kupować zakrzywiony ekran to od 27 cali minimum. Dla mnie jednak według osobistych odczuć to 27 cali dla zakrzywionego ekranu to też za mało. Ja sensowność zakrzywienia ekranu w monitorach widzę od 32 cali. Wtedy wygląda to fantastycznie zwłaszcza od rozdziałki 2k w górę i gdy siedzimy blisko monitora. Imersja i wrażenie otaczającego nas świata robi wrażenie. Przy mniejszych calach nie czuję różnicy czy gram na zakrzywionym czy na prostym ekranie.

1 polubienie

Monitor ma mieć regulację wysokości (Height), czy może być bez.

240Hz jest ok na lepszej jakości matrycach TN czy IPS. O tym monitorze akurat (Acer) wiem tylko tyle, że ma kijowe kolory i raczej nie nadaje się do niczego innego niż gry.
Pojawił się AOC 24G2U na morelach, tylko cena trochę zawyżona.

To chyba już wycofali bo u mnie nic nie ma a powiadomienie o dostępności też jeszcze nie przyszło.

To czy powinien mieć zależy przecież od własnych preferencji i od tego jakie masz biurko. Jeżeli jest na tyle wysokie, że siedzisz tak, że ekran masz na wprost oczu to nie musi być regulowany. Jeżeli wysokość siedzenia przed ekranem możesz regulować fotelem to też monitor nie musi mieć regulacji wysokości. Jednak jeżeli siedzisz na nieregulowanym krześle, biurko jest dość nisko to wtedy regulacja wysokości monitora dużo ułatwia. Nie trzeba nic pod stojak podstawiać.

https://www.morele.net/monitor-aoc-24g2u-5939776/
Ja mam dostępny, 30 sztuk.

Z twojego linka mi się wyświetla a z wyszukiwarki nie :slight_smile:
Ceny spodziewałem się takiej. W końcu monitor szybko się rozchodzi to i sklep sobie narzucił wyższą marże. Wolałbym kupić w komputroniku bo mam sklep przy bloku i odebrałbym osobiście tutaj muszę liczyć na to by kurier nim nie rzucał. Ale chyba zaryzykuję i kupię tu.

EDIT: Kupiłem. Planowana dostawa na wtorek. Jak dojdzie i podłączę dam znać jak się sprawuje.

Teraz trzeba trzymać kciuki, żeby miał matrycę czystą i równomierne podświetlenie. Ja swój egzemplarz wysyłam niedługo na gwarancje bo mam 4 miejsca gdzie są jakieś paprochy pod matrycą. Podświetlenie jest ok, reszta parametrów też. Słyszałem, że AOC wymienia takie monitory na nowe, więc liczę, że będę miał szczęście.
Myślę, że przy kolejnej partii się postarali jeśli chodzi o te monitory, przez ten monitor mogą sobie wyrobić renomę bo to na prawdę dobry monitor tylko trochę kuleje kontrola jakości.

Jak już kupiony, to można wymieniać do bólu :wink:

Na to nie liczę w monitorze za 1k. Do niego głównie planuję podłączać laptopa by wygodniej przeglądało się net, czasami pograło i pooglądało netflixa lub YT. Myślę, że do tego typu zadań ten monitor powinien spełnić wszystkie moje oczekiwania.

Jeżeli takie coś będzie miało miejsce na “dzień dobry” po wyjęciu z pudełka to nie bawię się w żadne gwarancje bo mnie będzie obowiązywało 14dniowe prawo zwrotu bez podania przyczyny. :slight_smile:

Wiem, że sie nie będziesz bawił, lecz kupując go byłem w kropce i potrzebowałem monitora - musiał zostać. No i właśnie owy okres minął.

Takie szybkie pytanie. Ten monitor ma wbudowane głośniki czy można wyłączyć je po prostu opcjami w menu czy trzeba je wyciszać?