Monitor do pracy i programowania

Cześć,

szukam idealnego rozwiązania do pracy, programowania i edycji zdjęć:

  • na komputerze nie gram w gry, więc rozwiązania 60 Hz
  • ekran z filtrem światła niebieskiego i redukcją migotania
  • matryca wyłącznie IPS
  • monitor najlepiej z regulacją wysokości i kąta nachylenia (głośniki są zbędne)

Co aktualnie posiadam?
Monitor Dell U2414H + ekran laptopa (Macbook Pro 2015 13,3")

Z czym potrzebuję pomocy?
Zastanawiam się, które rozwiązanie będzie najbardziej praktyczne / najwygodniejsze:

  1. Zakup drugiego takiego samego monitora (teraz tylko używki da się znaleźć) lub nowego Dell P2419H

  2. Sprzedaż tego co mam i zakup czegoś 27" w rozdzielczości WQHD?
    Tutaj potrzebowałbym pomocy, co wybrać. Czytałem jedynie, że nowe Dell 27" WQHD mają ogromne problemy z podświetleniem matrycy.

  3. Sprzedaż tego co mam i zakup monitora 34" (panoramiczny 21:9)

Jak radzicie? Ten MacBook Pro da sobie radę z takim 21:9(3440 x 1440) albo z dwoma ekranem 24" FullHD?

Dzięki za każdą pomoc.

Zakup drugiego takiego samego monitora (teraz tylko używki da się znaleźć) lub nowego Dell P2419H

Według mnie to najlepsza opcja. Dell posiada PIVOT, więc możesz nim swobodnie kręcić (jeden tak, drugi tak). Dell od kilku lat w tych modelach ma wąskie ramki, więc stworzą idealny zestaw. Jeśli tylko dobrze pamiętam - seria P posiada niższe pokrycie palety sRGB od serii U.

Więc możesz zobaczyć jeszcze ten: https://www.x-kom.pl/p/456608-monitor-led-24-dell-u2419h.html (to jest dokładnie nowszy model Twojego monitora)

32’’ 2k lub 43’’ 4k
Cokolwiek na IPS lub podobnych. Z tanich i dobrych np. BENQ lub LG.

Ekranów o wyższej gęstości nie ma co kupować, bo zależy ci na jak największej przestrzeni roboczej, a nie super ostrych liniach jak się patrzysz z 5cm.

Do programowania taki 43’’ 4k + jakiś mniejszy ekran z boku sprawdza się idealnie. Mówię z własnego doświadczenia. Możesz mieć jeden obok drugiego otwarte dwa pliki + jeszcze kilka toolbarów i wszystko się mieści.
32’’ jest jednak trochę za małe.