Monitor, im szerszy tym lepszy

Cześć mistrzowie!

W skrócie:

Szukam monitora szeroooooookiego do codziennego używania do pracy i grania. Dotąd miałem dwa, ale po przeprowadzce zmieściłem na ścianie jedno ramię i drugie muszę sobie darować.

Duży, szeroki do pracy i z ładnym obrazem do gier.

Dotąd zawsze kupowałem używany monitor, ale byłem u kolegi i zobaczyłem jak wygląda obraz na monitorze kupionym w zeszłym toku i… był mega. Nijak się ma do mojego 24 calowego za 190 zł z Allegro po leasingu.

Czy doradzicie coś? Jeżeli nie znacie jakiś fajnych szerokich to może zwykły, ale z ładnym obrazem?

OFC sprawdziłem wątki:

To jest szeroki monitor:

Trochę cienkie rozdzielczości jak na takie wymiary. To już zdecydowanie wolałbym Xiaomi Mi Curved.
Zależy jeszcze do jakiej pracy, bo grafiki może być problem z zakrzywieniem, albo jaskrawymi kolorami.

Zależy od sprzętu, FHD, to do 24/27 cali włącznie, większe już 2 i 4 K powinny być, inaczej obraz straci na ostrości, Jednak do 2k i sensownych ustawień 2060/1070ti by się przydała, masz taką kartę…? Bez niej będzie Minecraft lekki na 30+ cali…

Raczej nie masz budżetu na Dell ultrasharp 49, ale polecam. Do pracy i gierek idealny.

Nie będę Cię okłamywać, tutaj nie da rady, ale widzę, że wygląda ładnie :slight_smile:

O takim mówisz? https://www.x-kom.pl/p/589223-monitor-led-32-i-wiekszy-xiaomi-mi-curved-gaming.html

Dzięki za linka, lekko budżet by mi zagiął kieszeń

Dzięki za link, a masz go i możesz coś powiedzieć o jakości obrazu? Ja się boję, że trochę mała rozdzielczość, co uważasz?

Zdecydowanie za mała. Po pierwsze powinno być 1440. Po drugie 2560 to rozdzielczość idealna dla monitorów 27 calowych. Na 34 calach wszystko będzie ogromne, z mniejszą liczbą pikseli w porównaniu do “zwykłego” 27-calowca 1440p. Taki to ni pies ni wydra.

Co sądzisz o tym co ziomek wspomniał: https://www.x-kom.pl/p/589223-monitor-led-32-i-wiekszy-xiaomi-mi-curved-gaming.html

Sądzę, że to najlepszy monitor, jaki miałem do tej pory na tym łez padole :wink:

1 polubienie

Dzięki wszystkim, dzisiaj zakupiłem monitor. Rzeczywiście ładniejszy obraz od tego ekranu wbudowanego w laptopa, trochę kosmicznie z tym zakrzywionym ekranem - jak w innych czasach (jeju jaki jestem stary).

OPEN TTD wygląda KOSMICZNIE, a tak na serio jest ok, żadnych martwych pikseli od nowości czy jakiś innych problemów. Potem pyknę co uważam na bloga DB

Aż sprawdzę :wink:

Edit: nic nie widzę.

za dużo detali :smiley:

no niemożliwe :slight_smile:
Proszę podpowiedz mi jeszcze, jak z jasnością, czy mogę na Windowsie też regulować jasność ekranu czy tylko za pomocą opcji i guzików z tyłu? Chodzi mi np. o zarzucenie na niego tych ciepłych barw zamiast zimnych na wieczór jak na laptopie

Przykro mi, ale tutaj nie pomogę. Aczkolwiek programowo da się na pewno - pod takim KDE świetnie działa “Night Color Control”. Zatem jeśli Linux sobie radzi, to Windows też powinien.

1 polubienie

Cześć mistrzowie, słuchajcie mam taką akcję jak na zdjęciu.

Po 4 dniach zauważyłem. Na gwarancję, oddać czy co teraz z tym zrobić? Mogę jakoś zareklamować? Na tej belce…
Nie wyświetla się tam obraz, to są martwe piksele?

Jeśli możesz to skorzystaj z 14 dniowego okresu zwrotu towaru bez podania przyczyny (nie wiem czy nie jest teraz nawet do 30dni wydłużony?). Jeśli nie możesz to przeczytaj warunki gwarancji, ale na 99% jednego uszkodzonego piksela nie można reklamować, szczególnie ze to wyglada nawet na jeden subpixel. Możesz spróbować stuknąć w niego z wyczuciem kilka razy palcem, czasem się odmulają :wink:

Kupiłem stacjonarnie w punkcie :smiley: dobra dzięki