Monitor SAMSUNG P2070 a HDMI

Witajcie, mam jakiś stary używany monitor SAMSUNG P2070, ale odkąd go dostałem to nie był mi potrzebny. Teraz chciałbym podłączyć go jako rozszerzenie pulpitu w laptopie (drugi monitor). W laptopie mam wejście hdmi a z tego co czytam w instrukcji podłączenia monitora jest tam mowa o kablu DVI-A - D-Sub. Wyczytałem w internecie że jest to sygnał analogowy, a ponadto nie mogę nigdzie znaleźć kabla DVI-A - HDMI.
Czy możecie mi podpowiedzieć czy jest możliwe podłączenie takiego monitora do laptopa? Jeśli tak to jakiś link do kabelka bym prosił.

Akurat tutaj podają jak podłączyć do niego źródło analogowe D-SUB poprzez jego rozszerzone wejście DVI (czyli cyfrowe i analogowe) i dołączony do niego kabel analogowy.
Ale monitor obsługuje również sygnał cyfrowy co dotyczy właśnie ciebie.
Wystarczy podłączyć bezpośrednio z lapka taki przewód
HDMI --> DVI i będzie hulać

https://allegro.pl/oferta/kabel-hdmi-dvi-dvi-hdmi-dual-link-fullhd-4k-1-8m-8969913650

Tutaj masz instrukcję do niego po polsku.

https://www.instrukcjaobslugipdf.pl/samsung/syncmaster-p2070/instrukcja?p=13

Ktoś mi podsuwa myśl, że właśnie ze względu na złącze analogowo - cyfrowe nie osiągnę zadowalającej jakości obrazu na tym monitorze - max 480p. Czy to znaczy że muszę poszukać nowego monitora?

Bzdura…wprawdzie nie jest FHD, ale trochę lepiej niż HD ready 1280 × 720 (720p).
1600 x 900 piksele, nominalna rozdzielczość twojego monitora, więc w sumie nie zobaczysz różnicy na takiej wielkości monitorze 20 calowym…od FHD 1920x1080 (1080p).
Czyli masz rozdzielczość większą niż 720p (900p) - więc obraz będzie żyleta nawet w ustawieniu 720p.
Twój lapek ma zapewne tylko 1366x768…więc monitor i tak dużo większą.
720p na takim 20 calowym monitorze jest zadawalajacą rozdzielczością i nie jest to jakieś 480p o czym ci ktoś plecie.
Sygnał na nim będziesz miał cyfrowy, podłączając pod lapka przez kabel HDMI----> DVI, więc nie obchodzi cię w ogóle analog, chociaż monitor i tak ma 900p nawet w analogu.