Monitor SAMSUNG P2070 a HDMI

Witajcie, mam jakiś stary używany monitor SAMSUNG P2070, ale odkąd go dostałem to nie był mi potrzebny. Teraz chciałbym podłączyć go jako rozszerzenie pulpitu w laptopie (drugi monitor). W laptopie mam wejście hdmi a z tego co czytam w instrukcji podłączenia monitora jest tam mowa o kablu DVI-A - D-Sub. Wyczytałem w internecie że jest to sygnał analogowy, a ponadto nie mogę nigdzie znaleźć kabla DVI-A - HDMI.
Czy możecie mi podpowiedzieć czy jest możliwe podłączenie takiego monitora do laptopa? Jeśli tak to jakiś link do kabelka bym prosił.

Akurat tutaj podają jak podłączyć do niego źródło analogowe D-SUB poprzez jego rozszerzone wejście DVI (czyli cyfrowe i analogowe) i dołączony do niego kabel analogowy.
Ale monitor obsługuje również sygnał cyfrowy co dotyczy właśnie ciebie.
Wystarczy podłączyć bezpośrednio z lapka taki przewód
HDMI --> DVI i będzie hulać

https://allegro.pl/oferta/kabel-hdmi-dvi-dvi-hdmi-dual-link-fullhd-4k-1-8m-8969913650

Tutaj masz instrukcję do niego po polsku.

https://www.instrukcjaobslugipdf.pl/samsung/syncmaster-p2070/instrukcja?p=13

Ktoś mi podsuwa myśl, że właśnie ze względu na złącze analogowo - cyfrowe nie osiągnę zadowalającej jakości obrazu na tym monitorze - max 480p. Czy to znaczy że muszę poszukać nowego monitora?

Bzdura…wprawdzie nie jest FHD, ale trochę lepiej niż HD ready 1280 × 720 (720p).
1600 x 900 piksele, nominalna rozdzielczość twojego monitora, więc w sumie nie zobaczysz różnicy na takiej wielkości monitorze 20 calowym…od FHD 1920x1080 (1080p).
Czyli masz rozdzielczość większą niż 720p (900p) - więc obraz będzie żyleta nawet w ustawieniu 720p.
Twój lapek ma zapewne tylko 1366x768…więc monitor i tak dużo większą.
720p na takim 20 calowym monitorze jest zadawalajacą rozdzielczością i nie jest to jakieś 480p o czym ci ktoś plecie.
Sygnał na nim będziesz miał cyfrowy, podłączając pod lapka przez kabel HDMI----> DVI, więc nie obchodzi cię w ogóle analog, chociaż monitor i tak ma 900p nawet w analogu.

Wracam do tematu, bo zdobyłem już kabel jaki polecił mi @cyngiel_1 we wcześniejszym komentarzu, ale podczas podłączania monitora nie jest wykrywany przez komputer a tym samym nie ma obrazu. Na monitorze zamiennie wyświetla sie napis “digital” i “analog”, tak jakby szukał źródła ale nie znajduje żadnego. Czy to kwestia jakiegoś ustawienia w komputerze czy coś? Inny monitor (nowszy), który podłączam kablem hdmi-hdmi wykrywa bez problemu.

Próbuj w lapku zmieniać rozdielczość na najbliższą natywnej monitora, czyli 1600x900.
Poza tym kupiłeś ten kabel, do którego dałem ci linka?
Musi być jeśli jednokierunkowy to HDMI-DV nie odwrotny, albo taki jak ci podałem dwukierunkowy.

tak, kupiłem dokładnie ten kabel. Zmiana rozdzielczości nie pomaga

W lapku przełączasz sygnał?
Są do tego klawisze.
Poza tym, przeczytaj instrukcję, może trzeba zmienić ręcznie źródło w monitorze.

Otwórz ustawienia monitora i wrzuć zrzut ekranu.
Coś takiego


Wrzuć też zrzut ekranu z menadżera urządzeń z rozwiniętą gałęzią z monitory.

@cyngiel_1 chodzi Ci o kombinację Fn + F8 (w moim wypadku), czyli taki pasek boczny z opcjami "duplikuj, rozszerz itp? nie pomaga (system win 10)
W instrukcji znalazłem jedynie informację, żeby w trybie awaryjnym zmienić częstotliwość odświeżania karty graficznej, ale nie wiem czy to coś pomoże

@anon741072



Czytałeś to? Jaka reakcja na ten przycisk?

@anon741072 domyślnie ten żółty komunikat się nie wyświetla, pojawił się właśnie po kliknięciu w przycisk “Wykryj” więc zanim zrobiłem screena to w niego kliknąłem i nic nie wykryło. w ustawieniach grafiki Intel też nie wykrywa monitora,

Restartowałeś laptop z podłączonym monitorem?

Aha i zasadnicze pytanie. Czy ten monitor był przez ciebie kiedykolwiek testowany? Spróbuj podłączyć go do czegoś innego: odtwarzacz dvd, dekoder telewizyjny, inny komputer…

@anon741072 tak, resetowałem bez rezultatu.

nie, nie był testowany, dostałem go od kogoś i nie sprawdzałem osobiście czy działa. W instrukcji monitora jest napisane, że żeby sprawdzić czy monitor działa należy odpiąć kabel sygnału i na monitorze pojawia się wtedy taki komunikat image co niby ma sugerować, że monitor działa.

nie mam za bardzo możliwości przetestować go u siebie na innych urządzeniach, ale spróbuję to zrobić u kogoś w ciągu kilku dni.

Teraz jeszcze inna kwestia przyszła mi do głowy. Do monitora zewnętrznego najczęściej wykorzystywana jest karta dedykowana, a nie integra intela. Więc jeśli taką masz to może nie masz sterowników? Co to za laptop?

Coś z ustawieniami musi być, że nie jest monitor wykrywany, albo jednak coś z przewodem.
Przewód musi być dwukierunkowy, aby lapek wykrył monitor.

Kabel podałeś mu dobry: dvi-d dual, ale z tymi przejściówkami to też często są cyrki.

@anon741072 laptop to dell inspiron 5767, mam kartę Radeon R7 M440, inny monitor na złączu hdmi-hdmi dziala bez problemu. co do przejściówki to żadnej nie używam, sam kabel wystarcza.

W takim razie przetestuj monitor z innym urządzeniem, bo może niepotrzebnie tutaj sobie włosy z głowy rwiemy.

A co pokazuje, jak klikniesz na pulpicie prawym myszy…rozdzielczość?
Powinno pokazać monitory.