Monitor sie nie wlancza a komputer piszczy

(system) #1

Czesc mam powazny problem z mojim komputerem! A no tak wczroaj wylaczylem komputer i jak go ponownie chcialem wlaczyc to sie monitor nie wlaczal,wiec sprawdzilem czy jest dobrze podlaczony ( jest dobrze podlaczony) wiec go zostawilem i zresetowalem komputer i po chwili komputer zaczol wydawac taki dziwek ( piiiik piiiiik piiiiiiiiiik) . Czy ktos mi moze pomoc bo to jest bardzo wazne bo mam na komputeze wazne dane ktore potrzeboje.

Z gory dzieki :stuck_out_tongue_winking_eye:

(Sawyer47) #2

Sprawd藕 w instrukcji p艂yty g艂贸wnej co oznacza dana sekwencja d藕wi臋kowa. W ten spos贸b p艂yta g艂贸wna daje zna膰, 偶e co艣 dzia艂a 藕le.

(system) #3

Omg nie mam takiej instrukcji ten komputer ma 6 lat :stuck_out_tongue: . Mialem kiedys taki problem ale komputer sie sam naprawil po 2 ,3 dniach. Ale teraz jest to bardzo wzen bo mam tam dokumenty ktore potrzeboje.

(Semtex) #4

Sprawd藕 jaki masz bios i poszukaj na tej li艣cie co oznaczaj膮 sygna艂y jakie s艂yszysz.

(WODZU) #5

Je艣li monitor si臋 nie W艁膭CZA i komputer ZACZ膭艁 wydawa膰 d藕wi臋ki w formie pikni臋膰, to by膰 mo偶e karta graficzna wysun臋艂a si臋 ze slotu.

(system) #6

Lol piszczy 2 sekundy i to bez przerwy ....

-- Dodane 27.06.2009 (So) 12:28 --

Jak to sprawdzic czy karta grawiczna ysunela sie z swojego miejsca?

-- Dodane 27.06.2009 (So) 12:58 --

Spawdzilem karte . Nadal piszczy bez przerwy :frowning:

(WODZU) #7

Otworzy膰 komputer i zajrze膰 do 艣rodka. Porusza膰 delikatnie kart膮 i upewni膰 si臋 czy jest pewnie osadzona.

(system) #8

Karta jest dobrze wsadzona bo sprawdzilem :frowning: MOze jakies inne pomysly jak to naprawic?

(Min8) #9

Podaj jakiej firmy masz BIOSa (albo typ p艂yty g艂贸wnej - firma, typ - powinno pisa膰 na p艂ycie g艂贸wnej) i dok艂adnie jaka to jest sekwencja d藕wi臋k贸w - ile kr贸tkich, ile d艂ugich.

(Piotrek V100) #10

Te偶 tak nieraz mam dok艂adnie tak samo jak ty.

S膮 dwa sposoby:

a) Mo偶esz poczeka膰 i po jakim艣 czasie si臋 automagicznie w艂膮czy;

b) Od艂膮czy膰 kabel od monitora i pod艂膮czy膰 go ponownie (tym razem przykr臋ci膰 bolczyki bardzo mocno) oraz sprawdzi膰 czy reszta sprz臋tu jest prawid艂owo pod艂膮czona.

(system) #11

Sorry ze to mowie ale gdzie jest plyta glowna xDDD. TOP15 myslisz ze to wina monitora ??? Ok sproboje go jak najmocniej go podlaczyc zobaczymy co sie stanie :stuck_out_tongue:

(Marcinkozikowski15) #12

P艂yta g艂贸wna to jest ta cz臋艣膰 do kt贸rej pod艂膮czasz wszystkie podzespo艂y :wink:

(system) #13

Hmm podlaczylem monitor na maxa ale nic nadal piszczy :(. A co do dzwiekow to one trwaja 2 sekndy i nie przestaja doszlem do 50.... ale nie przestalo i piszczy xD

(Piotrek V100) #14

Przynajmniej u mnie chodzi艂o o monitor, kabel od monitora b. cz臋sto si臋 luzowa艂 - st膮d to pikanie.

(bober370) #15

A sprubuj docisn膮c RAM

bo ja komputer si臋 uruchamia i nie ma ramu (藕le wpi臋ty) to te偶 si臋 monitor nie uruchomi

(Piotrek V100) #16

Przy niedoci艣nietym RAM-ie s膮 trzy ciche pikni臋cia ale mo偶na spr贸bowa膰.

(Tyrpa Patryk) #17

Wez od艂ocz kompa od kabli otw贸rz obudowe i docisnij ramy, karte graficzn膮 jak masz dok艂adan膮 i potrze艣 wentaltowkiem z proca i po chuchaj na niego.

(DraGoOonN) #18

najlepiej, to wszystko spr贸buj docisn膮膰 ;p

ja mam tak czasami (jak np. walne w komputer bo mi co艣 nie wyjdzie) to te偶 nie dzia艂a i pika (czasami nie dzia艂a godzine, czasami 2 dni), dlatego przestalem uderzac w procesor.... wole w sciane ;d

(system) #19

Hmm docisnolem wszystko , wiatraczek od karty graficznej docisnolem , wiatraczki glowne wyczyszczylem :(. Juz czekam 2 dni i bez zmian nadal piszczy :(( Jakies inne pomysly? Moze jak porobie fotki to wam pomoze?

(Marcinkozikowski15) #20

A masz mo偶liwo艣膰 sprawdzenia na innej karcie graficznej?