Monitory do pracy CAD i sporadycznie gier

Witam.
Posiadam dwa monitory do pracy (autocad, solidworks) i sporadycznie do gier. Monitory stoją obok siebie LG 24MP77HM-P. Na jednym pojawiły się badpixele i postanowilem je wymienić. Ogólnie jestem bardzo zadowolony z monitorów.
Poszukuję dwa nowe dobre monitory tak do powiedzmy 1000zł.
Co polecacie?

Za jeden czy oba? :wink:

hehe za jeden :stuck_out_tongue:


Chociaż to chyba przesada pod CADa :wink:

Dzięki za propozycję :slight_smile:
A coś na 24"?

Zamiast dwóch fizycznych może siajomi 34 cale curwowany? Chyba cena jest w okolicy 2k.
https://www.mi.com/global/monitor34/

@anon67650823 sobie go chwali.

Próbowałem tak. To czysto subiektywne odczucie ale w moim odczuciu dwa monitory do pracy na wielu aplikacjach są zdecydowanie wygodniejsze niż jeden duży. Nie bawisz się w dzielenie okienek na jednym pulpicie, ustawianie tego od nowa po każdym resecie czy włączeniu komputera. Dwa monitroy z dwoma pulpitami jest jednak bardziej efektywne.

Też mam takie doświadczenia, ale ten monitor ma wbudowaną opcję fizycznego podziału przestrzeni roboczej tak, że system go widzi jako dwa monitory z tego co się orientuję. Plus taki, że pomiędzy nimi nie masz ramek.

Szerokość przestrzeni roboczej to jakieś 80cm czyli całkiem ok.

Tutaj bardzo rozsądne argumenty “za” i “przeciw”:

A poradzi sobie z Dell Precision z kartą graficzną dedykowaną Nvidia Quadro K4100M i mam wpięty w stacje dokującą DELL K09A PR02X ??

Skoro do tej pory karta radziła sobie z 2x FHD, to poradzi sobie i z tym. Nie wiem jedynie co z grami. @anon67650823 można grę odpalić na połowie ekranu?

Pewnie można, grać nie próbowałem. Ale skoro da się podzielić ekran na dwie części (a da się), to gra też pójdzie. W końcu to zwykła apka, taka jak inne. Tylko rozdzielczość będzie nietypowa.

Nie na połowie. Po prostu są czarne pasy po bokach.

No racja, w końcu podział jest na poziomie FW monitora, poza systemem operacyjnym.

Mi Curved 34" ma rozdzielczość 3440×1440, a potrzebuję minimum 2x 1930x1080 (3840x1080).
Muszę popytać czy programy będą działać.

No ale przecież to jest taka sama przestrzeń, a nawet wygodniejsza, bo pikseli tyle samo, tylko 400 zyskujesz na wysokości kosztem szerokości.

edit.
Nawet wincyj pikseli przy tym siajomi
3440x1440 = 4953600
3840x1080 = 4147200

Zakrzywienie nie będzie zaburzało percepcji linii w CADzie?

Dobre pytanie :slight_smile:

Pan tutaj nie narzeka:


a taki???