Może nowe demonstracje

color=red UWAGA: TO TYLKO MOJE POGLĄDY

Uważam, że jest trochę za dużo demonstracji traktujących o systemie Windows (XP/Vista). Wiem, że są one dobre, ale nie jedyne. Może trochę więcej prezentacji o Linuxie, lub nawet chociażby jedna o systemie firmy apple. Nie czujmy się ograniczeni…

* Jak zaznaczyłem wcześcniej *

color=red TO TYLKO MOJE PRZEMYSLENIA

Pozdrawiam Michała Śliwę, który przedstawił nam kilka ważnych rzeczy o systemie Linux.

Prośba, abyś swoje poglądy i przemyślenia prezentował w kolorach niezastrzeżonych.

Kolor “red”, jak również “green” - jest kolorem zastrzeżonym.

Regulamin II. 2.17.

Agaton

hymm tak tylko po co takie demonstracje skoro użytkownicy linuxa i tymbardziej apple to na vortalu znikomy ułamek całej społeczności;>

Mniejszością też sie należy ja używam Xp ale z chęcią obejrzał bym jakąś demonstracje o Macu (z ciekawości)

Michał niedługo będzie robił kolejne demonstracje o Linuksie. Jeżeli chodzi o Mac OS to jeżeli jest rzeczywiście zainteresowanie tym tematem to przemyślimy to.

Dzięki za zainsteresowanie się tematem.

Miło słyszeć :smiley:

Apropo linuxa zdziwiłbyś się. Jest on coraz popularniejszy wśród użytkowników domowych co też nie trudno zauwazyć.

Zauważ, że coraz więcej firm tworzy dodatkowo wersję swojego oprogramowania dla systemu Linux - chciażby Nero Linux. Takie postępowanie chyba musi świadczyć o znaczącej pozycji Linuxa. Z resztą opensource jest zbyt cenne żeby je zingorowac.

Sory za lekkiego offtopa. :smiley:

Krogulec to niech sam nagra :smiley: A można coś nagrać a potem wysłać do redakcji :?:

Jestem za. :wink:

Według mnie demonstracje o linuksie nie powinny dotyczyć tylko Ubuntu. Jest to najpopularniejsza dystrybucja, sam używam Ubuntu Studio, ale może warto przybliżyć Windowsowcom jakieś inne dystrybucje, np. robiącego coraz większą karierę PClinuxOS. Takie jest moje zdanie.

A co do Mac OS to jak najbardziej demonstracja przydałaby się. Niektórzy ludzie nawet nie wiedzą, że jest coś takiego. Linuksa mogą sobie pobrać wypalić i już, na dodatek jest za darmo, a Mac: nie dość, że to dość drogi system, to nie jest niestety szeroko dostępny w naszym kraju.

ja zaproponowałem tylko pomysł, na przedstawienie czegoś o czym mało ludzi wie. Żeby mieli pewność, że istnieje jeszcze coś poza windowsem. Wiedzeć chyba zawsze warto. Jak zaznaczyłem to tylko moje poglądy. Nadałem tylko pomysł. Decyzje zostawiam wam.

A ja czekam na trzecią demonstracje Kruczki i sztuczki w xpeku :slight_smile: A i demonstracja o MAC OS-ie też by mnie bardzo zadowoliła

Demonstracje demonstracjami, linuksowe przydałyby się, lecz ja nadal czekam na ten magiczny dział linuksowy, który to już od roku jest przygotowywany :wink:

O Mac’u też przydałoby się coś, przynajmniej jedna, dobra, wprowadzająca w ten system.

no ja jestem w trakcie całkowitej migracji na linuxa. I też bardzo by mnie zadowoliły jakieśdemonstracje o linuxie. Bardzo się cieszę, że ktoś siętym zajmuje. Gdybym wiedział jak robić demonstracje na linuxie może sam cos bym wykombinował i podesłał.

AHA. Zaznaczam, że wykonanie demonstracji o MAC OS jest przecież trudniejsze. Chociażby ze względu na to, że sprzęt na którym ów system zainstalować można jest bardzo drogi. To jest chyba największy powód dlaczego w polsce komputery apple są jednostkami.

Jedno słowo: bzdura.

To samo słowo. Na Mac OS X jest mniej pirackiego softu. Miłośnicy pobierania gierek z muła w celu pogrania godzinkę i skasowania mieliby kłopot - gier jest stosunkowo niewiele (z miłymi wyjątkami takimi jak id czy Blizzard, mało kto pisze gry na makówki).

jak zrobicie demonstracje o mandrivie to możliwe że się przeniosę na tą dystrubucję Linux’ a. Poza tym czasami właczam sobie dla jaj LinOS’ a.

dajcie prezentacje do Photoshopa bo mi sie nie chce tłumaczyć ludziom za każdym razem co do czego jest daje im linki do instrukcji ale oni zaraz po kilku minutach piszą ze to i tam to sie tak nie robi itp.

mam nadzieje że kiedyś będzie wydana demonstracja o Berylu w Linux. Wiem że nie będzie płynnie działał ale zawsze warto zobaczyć.

po co o berylu jak już jest compi-fusion :stuck_out_tongue:

Poza tym:

youtube.pl

ale tam są filmy a nie demonstracje a po pierwsze większości po angielsku mówią.

nie wiem czy jest sens pokazywac co potrafi beryl gdyż na demonstracji nie będzie tego widać tak dobrze i płynnie jak na filmikach chociażby z youtube.

wydaje mi sie ze koledze nie chodzi o to zeby pokazac jakie efekty mozna uzyskac korzystajac z beryla tylko o instrukcje jak go zainstalowac i skonfigurowac zeby takie efekty uzyskac