Mozilla thunderbird na 2 komputerach to samo konto

Witam w domu na moim kompie używam thunderbirda i jestem zadowolony. Jednak jak przesiaduje u dziewczyny to muszę wchodzić na wp.pl i normalnie pre historycznie używać poczty co mnie denerwuje. Plus jest taki ze nawet jak odbieram pocztę u niej to w domu na moim thunderbirdzie jest tez ściągniętą ta poczta ( wiec super bo mam wszystkie maile w jednym miejscu). Zastanawiam się czy tak samo będzie jak u niej zainstaluje sobie thunderbirda i będę używać u niej na kompie go czy do mnie na komputer tes będzie ściągać pocztę i u niej na kompie tez?

Korzystnie będzie gdy użyjesz połączenia imap na obu kompach.

możesz coś o tym połączeniu więcej powiedzieć?

Na obu komputerach konfigurujesz Thunderbirda, aby łączył się z pocztą przez imap, wtedy gdy przeczytasz wiadomość na jednym kompie i zostanie oznaczona jako przeczytana, to gdy użyjesz Thunderbirda na drugim kompie, wiadomość też będzie oznaczona jako przeczytana, nie będziesz miał zamieszania, które czytałeś, a które są nowe. Podczas konfiguracji nowego konta w Thunderbirdzie wybierasz czy ma być imap, czy pop. Protokół imap jest połączeniem online z serwerem pocztowym, więc jeśli coś usuniesz, zmienisz w Thunderbirdzie zostanie zmienione na serwerze pocztowym. Ale wiadomości będziesz miał na kompie, nawet jeśli nie będziesz połączony z netem. Skonfiguruj Thunderbirda na imap i zobaczysz jak to działa.

czy ta konfiguracja imap musi byc na obu kompach? czy gdzies jest instrukcja jak to skonfigurowac? czy poprostu zamiast wpisania POP3 wpisuje IMAP i tyle

http://poczta.bloog.pl/id,331081622,tit … caid=5eabc

Dla poznania jak działa imap skonfiguruj tę metodę na kompie dziewczyny, a dopiero jak ci się spodoba zrób to na swoim kompie. Założyłem, że masz na swoim pop, chociaż nic o tym nie wspomniałeś :slight_smile:

tak w domu mam pop3. Jak zaloze tunderbirda u dziewczyny z IMAP to jak wroce do domu to te wiadomosci beda wszystkie i tak u mnie na pop3 ? jutro bede w domu to sprawdze jak to wyglada.

Przy zakładaniu konta, Thunderbird zapewne sam skonfiguruje odpowiednio konto.

Co do ustawień konta na Twoim komputerze, zobacz: thunderbird-usuwanie-wiadomosci-serwera-t397825.html#p3006087

http://poczta.wp.pl/info-pomoc-konfig.h … ore&id=157

Pozdrawiam!

Tak, będziesz miał też u siebie wszystkie wiadomości, jeśli nie usuniesz ich z serwera. Możesz też użyć wersji portable na pendrive, jeśli nie chcesz, aby dziewczyna sprawdzała Twoją pocztę :wink:

chciałem sobie u dziewczyny zalozyc tundherbirda i podczas tworzenia konta nie mogę utworzyć IMAP

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e83 … 4cdc7.html

Wprowadź ręcznie ustawienia. http://poczta.bloog.pl/id,331081622,tit … caid=5eacb

wszystkie ustawienia sa poprawnie wprowadzone. W zakładce uwierzytelnianie są różne opcje i z każda probuje utowrzyc konto ale pisze ze hasło lub nazwa użytkownika jest nieprawidłowa choć jestem pewien ze jest dobra.

Poszukaj na tym forum: http://mozillapl.org/forum/

http://poczta.wp.pl/info-pomoc-konfig.h … id=157#anc

Być może z poziomu interfejsu webowego trzeba włączyć obsługę IMAP? Poszukaj.

Kontakt z Pomocą WP http://poczta.wp.pl/info-pomoc-awaria.html