Mp-3 z 128 na 320

(Zibitim) #1

Witam. Potrzebuję programu który przerobi mi mp-3 z 128 na 256 lub 320 nie tracąc przy tym jakości mp-3 i czy będzie jakaś po prawa z 128 na 320

(Cedar) #2

Taki program nie istnieje i istnieć nie będzie. Format MP3 jest formatem kompresji stratnej i niezależnie z jakimi parametrami będziesz kodował to strata jakości wystąpi. Możesz programami do obróbki dźwięku "podrasować" dany plik muzyczny, ale każde taka modyfikacja będzie coraz bardziej różniła go od pliku oryginalnego. W poprzednim Twoim wątku już Ci to pisali, ale Ty dalej drążysz temat.

Poczytaj tu: http://pl.wikipedia.org/wiki/MP3#Kompresja

PS. nie ma formatu " mp-3" jest za to" mp3"

(Zibitim) #3

chcesz mi powiedzieć ze nie ma programu który mi przerobi z 128 na chociaż 192 ??:slight_smile:

(hevet) #4

Są takie programy, ale jakości pliku Ci nie poprawią.

(imeehow) #5

Każdy program do kompresji dźwięku Ci to przerobi. Chodzi o to, że to nie poprawi w żaden sposób jakości dźwięku, a jedynie może zwiększyć wielkość plików. Do tego każdorazowe przekonwertowanie pliku mp3 (czy to do innego formatu, czy do innego stopnia kompresji) jedynie pogarsza jakość dźwięku.

(Cedar) #6

Taki jest. Ale nie ma takiego, który zrobi to bez pogorszenia jakości. Przeróbka ze 128 kb/s na 192 kb/s (lub inną przepływność) odbywa się z następną stratą - plik zdekodowany w celu ponownego zakodowania ze 128 kb/s nie jest plikiem źródłowym, z którego powstał, bo został on wcześniej poddany kompresji stratnej do przepływności 128 kb/s i następna kompresja do 192 kb/s znów zmieni jego jakość.

Jeśli była by możliwość uzyskania z pliku mp3 pliku źródłowego (np o jakości CD co nie jest możliwe) to po kompresji do 192 kb/s miałby on lepszą jakość liż ten plik 128 kb/s.

(Zibitim) #7

no nie wiem, kilka plików słyszałem 128 i 320 i słychać różnicę między 128 a 320!!, a która jakość jest leprza 128, 192,256,320,160 ??

(Cedar) #8

Tyko, że każdy ten plik był robiony z tego samego pliku źródłowego lub plik o mniejszej przepływności został uzyskany z pliku o większej przepływności.

"Leprza"? A cóż to takiego? Przeczytałeś ze zrozumieniem to co jest pod linkiem, który podałem Ci wcześniej?

(marcin82) #9

Witam.

Przy rippowaniu z płyty CD najlepiej ustawić na sztywno 192kb/s lub zakres 192-256 - więcej nie potrzeba.

W przypadku plików, które już są 'empetrójkami' - zobacz (Winamp pokazuje) jaki mają bitrate i ustaw taki sam. Ustawisz 192kb/s - będzie OK - zmień tylko w usatwieniach ten tryb na JointStereo.

(Zibitim) #10

na oryginalne płytki z piosenkami mnie nie stać, to skąd można sobie pościągać muzyczkę z netu np z oryginalnych płyt, np piosenka Kendi - Connected co słucham to inna jakość..

(Irydium) #11

Kendi za darmo z neta legalnie nie pobierzesz, możesz tylko kupić w jakimś sklepie internetowym pojedyncze mp3. Ewentualnie na polskastacja.pl stworzyć sobie własne radio i tam ustawić ulubione piosenki i sobie online słuchać.

(xyzzyx) #12

Zasada jest prosta, czym wyższy Bite Rating tym wyższa jakość dźwięku czy obrazu. Ale jest dokładnie tak jak pisze"cedar"( =D> ), jeżeli plik źródłowy został poddany "kompresji stratnej" a taką jest MP3 to żadne działanie typu zwiększanie Bite Ratingu nic już nie da. Po prostu w czasie kompresji pewne elementy pliku źródłowego są bezpowrotnie tracone. Znajdź n.p. na WinAmpie stacje(jest tego tysiące) których jakość dźwięku będzie ci odpowiadać, zgrywaj pliki za pomocą StreamRippera , z czasem uskładasz sobie swój zbiór i będziesz :-D. Poza tym w WinAmp charts MP3 nadawane są z Bit Ratingiem nawet 320kb/sek. Poszukasz-znajdziesz. Pozdrawiam.

(marcin82) #13

Ja bym polecił ScreamerRadio. Świetnie sobie daje radę z nagrywaniem. rozdziela kawałki. Z pomocą stron np. takich jak http://nadaje.com, jesteś wstanie ustawić wszystkie polskie stacje radiowe nadające w internecie.

(Airborn) #14

OT wyleciały, proszę trzymać się tematu dyskusji.

(antiferno) #15

Legalnie możesz pobrać nie możesz udostępniać

hahahaha jak słuchasz c-boola po pigułach przez tube jezdzac w maluchu to nie trzeba :smiley: może idz do lekarza albo wymień głośniki jeśli to dla ciebie bez różnicy :smiley:

(roobal) #16

Może i Cię nie stać ale nie musisz od razu ściągać muzyki, chcesz posłuchać za darmo masz od tego najróżniejsze serwisu, jak Dezeer czy Grooveshark. Nie dość, że możesz słuchać legalnie i za darmo w dość dobrej jakości i do tego bez potrzeby pobierania plików na dysk.

Co do tematu to z pliku o gorszej jakości dźwięku nie poprawisz zapisując go ze 128 do 320kbps a wręcz pogorszysz. Co innego gdybyś zapisywał do mp3 z pliku zapisanego w formacie bezstratnym jak flac czy wave.

Pozdrawiam!

(antiferno) #17

a co jeśli słucha muzyki która nie jest tam udostepniona ? ma zmienić sobie gust ?

(fiesta) #18

Jeżeli ma do dyspozycji Trabanta, a gustuje w A klasie to też ma sprzątnąć komuś Merola z parkingu ??

(antiferno) #19

hehe no jasne - bezrobotni mają w końcu muzykę w reklamach

fiesta Ty piszesz o kradzieży materialnej a koleś o ściąganiu a nie wpadnieciu w kominiarze do empiku i zgarnianiu płyt z pólek :slight_smile:

sorry za ot ;]

(Zibitim) #20

Panowie spokojnie ja tu nie mówię :slight_smile: o ściąganiu muzy z netu można czy nie można :smiley: tylko, czy będzie jakaś różnica ogólnie 128 na 320 :):slight_smile: np jak mam mp3 w 128 i bym przerobił ją na 320 czy będzie jakaś różnica, bo np. z CD na mp3 320 to pewnie będzie :slight_smile: