Mp-3 z 128 na 320

Witam. Potrzebuję programu który przerobi mi mp-3 z 128 na 256 lub 320 nie tracąc przy tym jakości mp-3 i czy będzie jakaś po prawa z 128 na 320

Taki program nie istnieje i istnieć nie będzie. Format MP3 jest formatem kompresji stratnej i niezależnie z jakimi parametrami będziesz kodował to strata jakości wystąpi. Możesz programami do obróbki dźwięku “podrasować” dany plik muzyczny, ale każde taka modyfikacja będzie coraz bardziej różniła go od pliku oryginalnego. W poprzednim Twoim wątku już Ci to pisali, ale Ty dalej drążysz temat.

Poczytaj tu: http://pl.wikipedia.org/wiki/MP3#Kompresja

PS. nie ma formatu " mp-3" jest za to" mp3"

chcesz mi powiedzieć ze nie ma programu który mi przerobi z 128 na chociaż 192 ??:slight_smile:

Są takie programy, ale jakości pliku Ci nie poprawią.

Każdy program do kompresji dźwięku Ci to przerobi. Chodzi o to, że to nie poprawi w żaden sposób jakości dźwięku, a jedynie może zwiększyć wielkość plików. Do tego każdorazowe przekonwertowanie pliku mp3 (czy to do innego formatu, czy do innego stopnia kompresji) jedynie pogarsza jakość dźwięku.

Taki jest. Ale nie ma takiego, który zrobi to bez pogorszenia jakości. Przeróbka ze 128 kb/s na 192 kb/s (lub inną przepływność) odbywa się z następną stratą - plik zdekodowany w celu ponownego zakodowania ze 128 kb/s nie jest plikiem źródłowym, z którego powstał, bo został on wcześniej poddany kompresji stratnej do przepływności 128 kb/s i następna kompresja do 192 kb/s znów zmieni jego jakość.

Jeśli była by możliwość uzyskania z pliku mp3 pliku źródłowego (np o jakości CD co nie jest możliwe) to po kompresji do 192 kb/s miałby on lepszą jakość liż ten plik 128 kb/s.

no nie wiem, kilka plików słyszałem 128 i 320 i słychać różnicę między 128 a 320!!, a która jakość jest leprza 128, 192,256,320,160 ??

Tyko, że każdy ten plik był robiony z tego samego pliku źródłowego lub plik o mniejszej przepływności został uzyskany z pliku o większej przepływności.

“Leprza”? A cóż to takiego? Przeczytałeś ze zrozumieniem to co jest pod linkiem, który podałem Ci wcześniej?

Witam.

Przy rippowaniu z płyty CD najlepiej ustawić na sztywno 192kb/s lub zakres 192-256 - więcej nie potrzeba.

W przypadku plików, które już są ‘empetrójkami’ - zobacz (Winamp pokazuje) jaki mają bitrate i ustaw taki sam. Ustawisz 192kb/s - będzie OK - zmień tylko w usatwieniach ten tryb na JointStereo.

na oryginalne płytki z piosenkami mnie nie stać, to skąd można sobie pościągać muzyczkę z netu np z oryginalnych płyt, np piosenka Kendi - Connected co słucham to inna jakość…

Kendi za darmo z neta legalnie nie pobierzesz, możesz tylko kupić w jakimś sklepie internetowym pojedyncze mp3. Ewentualnie na polskastacja.pl stworzyć sobie własne radio i tam ustawić ulubione piosenki i sobie online słuchać.

Zasada jest prosta, czym wyższy Bite Rating tym wyższa jakość dźwięku czy obrazu. Ale jest dokładnie tak jak pisze"cedar"( =D> ), jeżeli plik źródłowy został poddany “kompresji stratnej” a taką jest MP3 to żadne działanie typu zwiększanie Bite Ratingu nic już nie da. Po prostu w czasie kompresji pewne elementy pliku źródłowego są bezpowrotnie tracone. Znajdź n.p. na WinAmpie stacje(jest tego tysiące) których jakość dźwięku będzie ci odpowiadać, zgrywaj pliki za pomocą StreamRippera , z czasem uskładasz sobie swój zbiór i będziesz :-D. Poza tym w WinAmp charts MP3 nadawane są z Bit Ratingiem nawet 320kb/sek. Poszukasz-znajdziesz. Pozdrawiam.

Ja bym polecił ScreamerRadio. Świetnie sobie daje radę z nagrywaniem. rozdziela kawałki. Z pomocą stron np. takich jak http://nadaje.com, jesteś wstanie ustawić wszystkie polskie stacje radiowe nadające w internecie.

OT wyleciały, proszę trzymać się tematu dyskusji.

Legalnie możesz pobrać nie możesz udostępniać

hahahaha jak słuchasz c-boola po pigułach przez tube jezdzac w maluchu to nie trzeba :smiley: może idz do lekarza albo wymień głośniki jeśli to dla ciebie bez różnicy :smiley:

Może i Cię nie stać ale nie musisz od razu ściągać muzyki, chcesz posłuchać za darmo masz od tego najróżniejsze serwisu, jak Dezeer czy Grooveshark. Nie dość, że możesz słuchać legalnie i za darmo w dość dobrej jakości i do tego bez potrzeby pobierania plików na dysk.

Co do tematu to z pliku o gorszej jakości dźwięku nie poprawisz zapisując go ze 128 do 320kbps a wręcz pogorszysz. Co innego gdybyś zapisywał do mp3 z pliku zapisanego w formacie bezstratnym jak flac czy wave.

Pozdrawiam!

a co jeśli słucha muzyki która nie jest tam udostepniona ? ma zmienić sobie gust ?

Jeżeli ma do dyspozycji Trabanta, a gustuje w A klasie to też ma sprzątnąć komuś Merola z parkingu ??

hehe no jasne - bezrobotni mają w końcu muzykę w reklamach

fiesta Ty piszesz o kradzieży materialnej a koleś o ściąganiu a nie wpadnieciu w kominiarze do empiku i zgarnianiu płyt z pólek :slight_smile:

sorry za ot ;]

Panowie spokojnie ja tu nie mówię :slight_smile: o ściąganiu muzy z netu można czy nie można :smiley: tylko, czy będzie jakaś różnica ogólnie 128 na 320 :):slight_smile: np jak mam mp3 w 128 i bym przerobił ją na 320 czy będzie jakaś różnica, bo np. z CD na mp3 320 to pewnie będzie :slight_smile: