Mp-3 z 128 na 320

Bedzie taka różnica ze więcej bedzie plik ważyć.

128 to wiekszy stopien kompresji wiec jako tako mozesz przerobić z 320 na 128 ale nie da sie już w 2strone tak zeby była lepszej jakości

Kiedy przerabiasz z cd audio która nie jest poddana zadnej kompresji dawaj najlepiej na 320 ; P

ok dzięki :slight_smile:

Kolejne OT-y poleciały.

Różnicy nie będzie, bo z gorszej jakości nie polepszysz a wręcz jeszcze pogorszysz. Muzyka na płycie CD jest w formacie Audio-CD o częstotliwości próbkowania 44,1 kHz i rozdzielczości 16 bitów na próbkę tak samo jak format wave, który jest formatem bezstratnym co oznacza, że nie ulega kompresji, czyli że nie są wycinane pewne częstotliwości, które w większości wypadków są niesłyszalne dla ludzkiego ucha. Dlatego zgrywanie muzyki z płyty do mp3 w jakości 320kbps a do 128kpbs daje sporą różnicę, ponieważ kompresujesz dźwięk z najwyższej jakości do niższej jakości o różnym poziomie kompresji. Natomiast konwersja dźwięku ze słabej jakości do niższej kompresji nie polepszy jakości dźwięku, ponieważ nie przywróci wyciętych fal dźwiękowych a dźwięk w niższej kompresji co najwyżej będzie tej samej jakości co w wyższej kompresji.

Niektórzy wykonawcy na swoich płytach piszą, że skoro kradnie się muzykę z internetu to lepiej ukraść płytę ze sklepu :slight_smile: Ale podejrzewam, że w tym wypadku bardziej chodzi o to, że wykonawca na tym i tak nie straci, bo sklep już zapłacił dystrybutorowi za płytę :slight_smile:

Pozdrawiam!

Jak piosenki 128 nagrasz na płytę CD, a potem będziesz te piosenki z Audio-CD kompresował na mp3 320 to jakości też nie poprawisz, a raczej pogorszysz.

ciekawe… ja na swoim profilu na lastfm w znajomych mam paru artystów którzy wydaja płyty ( żadna amatorka ) i ostatnio widziałem jak jeden słuchał muzyki a miał niepoprawione tagi i w przesłuchiwanym albumie do każdego tytułu był dodany adres www strony warez : d

Poprostu dla niektórych muzyka to nie tylko towar który można kupić/sprzedać ale większośc tego nie zrozumie … niestety ; ) ale cóz tak to jest jak się słucha muzyki typowo komercyjnej.

Juz więcej oftopów tu nie robie - obiecuje :stuck_out_tongue_winking_eye:

Nie miałem na myśli właśnie muzyki komercyjnej a raczej bardziej niezależną. W muzyce komercyjnej artysta ma raczej mało do powiedzenia, bo się godzi na warunki wytwórni. Poza tym wynajem studia, opłacenie miksu i masteringu swoje też kosztuje i jeśli ktoś chce żyć z muzyki to niestety ale koszt produkcji płyty musi się zwrócić a zarabianie na muzyce to już inna sprawa :slight_smile:

Ja sam coś tam tworzę od kilku lat i robię to bardziej dla siebie i nie zależy mi na jakiejś tam sławie ale osobiście uważam, że muzyka powinna być wolna, darmowa i nieograniczona i dla każdego ale jak pisałem, studio, mix i mastering kosztuje i to nie mało i jeśli ktoś nie gra cyklicznych koncertów to długo z muzyki nie wyżyje :slight_smile:

Pozdrawiam!

No dobrze, ale jaki program zamieni mi oryginalne bezstratne formaty na mp3 320 kb/s? (Posiadam parę kawałków we FLAC i WAV) Czy szybkość procesora czy innych podzespołów ma tu kluczowe znaczenie?

Na wszelakie problemy z konwersją i obróbką dźwięku praktycznie jedyna darmową odpowiedzią jest Audacity. Musisz zainstalować tylko Encodrer Lame.

Tak, tylko to jest dobre na pojedyncze pliki a tak otwierać kilka i teraz konwertować, jeszcze zapisywać kilkadziesiąt plików na raz to zajmie pół dnia, dlatego ktoś wymyślił konwertery do masowej konwersji formatów. Na szybko znalazłem na przykład - WavMp3Converter i jeśli dobrze pamiętam to CDex też powinien mieć możliwość konwersji plików wav do mp3 zawartych na dysku :slight_smile:

Pozdrawiam!

Panowie a jak z FLAC zrobie na cd nie stracę jakości bo moje DVD nie czyta FLAC :slight_smile:

nie stracisz. FLAC to format bezstratny.

to czyli nawet z CD na FLAC tesz nie stracę ??:):slight_smile: a można prosic jakis dobry program do tego :slight_smile:

http://www.dobreprogramy.pl/Audiograbbe … 11806.html oraz http://www.dobreprogramy.pl/FormatFacto … 13295.html lub http://www.dobreprogramy.pl/CDex,Progra … 11489.html załatwią Ci to bez problemu.Osobiście preferuję FF, po polsku, nieskomplikowany, możesz od razu wiele plików wrzucić do konwersji i działa niezawodnie. Jest jeszcze wiele innych. Pozdrawiam.

to jak przegram z cd do LFAC będzie strat ??:slight_smile:

Nie, nie będzie strat, bo FLAC jest bezstratny.

ok spoko dzięki wam :), a jak będzie wyglądało to jak mam mp3 w 320 i ją przerobić na FLAc jakość się pogorszy

tak pogorszy się.

a czym najlepiej Flac wrzucic na płytke CD :)Nero ??

Najpierw piszesz tak:

a później:

. Zdecyduj się. FLAC to format bezstratny a więc jakość się nie pogorszy a tylko zmieni się waga przekonwertowanego pliku. Takie jest moje zdanie. Pozdrawiam.